Паперовий літачок. Чому улюблені заняття роблять нас кращими

2213 1
За кілька днів я вже не стояв у черзі до виховательки, а попросив у неї аркуш паперу і робив літачок сам.
Фото: todayilearned.co.uk

Фото: todayilearned.co.uk

Колись у дитинстві йому не вистачило паперового літачка. Однак він не плакав, а вирішив навчитися робити найкращі літачки і незабаром вмів їх складати так, що вихователька попросила виготовити паперові аероплани для всієї групи. Про те, як прикрощі насправді допомагають формувати характер, пише журналіст  Ігор Паращак.

Сьогодні зранку був свідком отакої картинки із життя. До узбіччя припаркувався автомобіль. З нього вийшов водій. Відчинив задні дверцята. Нахилився всередину авто і обережно виставив на тротуар свого сина-малюка. Ще раз нахилився і взяв до рук якийсь предмет – маленьку іграшкову машинку. Подав її молодому чоловікові. Хлопчик дав "па-па" мамі, яка залишилася в автомобілі, і узявши батька за руку, пішов до дитячого садка.
Так повинно бути. Хлопчика в дитсадок повинен відводити батько. Із батьком якось солідніше іти "здаватися" на цілий день виховательці і нянечці. Із батьком якось не дуже випадає поплакати чи порюмсати дорогою до дитсадка, якщо нема настрою, бо батько ж не плаче і не дуже співчуває. У кожного зранку починається своя робота...

Читайте також: Працювати з дітьми – це як дивитися у майбутнє. Чим унікальні проблеми освіти в Україні

Пригадалося мені моє дитсадкове дитинство. Я з раннього віку виховувався без батька. Ходив у дитсадок самостійно і доволі далеко від будинку. Але тоді були інші часи і ще не було придурків, які полюють за чужими дітьми.
Якось побачив я в дитсадку таку картину. Батько привів хлопчика до старшої групи і перед тим, як іти по своїх справах, зробив йому з паперу літачок. Це була тепла пора року. Вихователька попросила цього чоловіка зробити ще кілька літачків для дітей, дала йому кілька аркушів паперу А4 і пояснила ,що вона теж робить літаки, але вони чомусь не літають.
Чоловік розривав аркуш на дві рівні половини і швидко та вправно робив літачки. Одразу ж до нього за літачками вишикувалася черга дітей. Я теж був у цій черзі. Папір закінчився якраз переді мною і я залишився без літачка. Мені було дуже гірко від того і тоді я постановив собі, що сам навчуся робити літачки і вони будуть найкращими. Почав із того, що підібрав паперовий літачок який викинули через те, що він перестав добре літати. Вдома я його кілька разів акуратно розігнув і знову склав по лініях згину, щоб запам'ятати послідовність  –  що й за чим. У мами на роботі роздобув кілька аркушів паперу і почав тренуватися робити літаки. У процесі "літакобудування" зрозумів чим відрізняються політ літачка із великими крилами від такого, що має малі крила. Збагнув, що у вітряну погоду крила треба робити менші. Зрозумів, чому літак клює носом і що треба зробити, щоб це припинилося. Так само дійшов до розуміння чому літак вперто повертає в один бік і як можна повністю ліквідувати цей недолік, максимально вирівнявши його політ. І врешті зрозумів, що паперовий літачок – дуже ніжна і нестійка конструкція, термін активного "життя" якої не більше години-півтори і яку для нормального польоту треба весь час поправляти.

Читайте також: Як я шукала для дочки школу у Лондоні

За кілька днів я вже не стояв у черзі до виховательки за літачком, а просив у неї аркуш паперу і робив собі літачок самостійно. І мій літачок літав найкраще. А ще через кілька днів на мене поклали почесний обов'язок робити літаки для усієї підготовчої дитсадкової групи. Мене не перло від того, що до мене стоять у черзі, але я стримано поважав себе за те, що умію робити літачки краще за інших. І була у цій стриманості якась така здорова упевненість у собі.
До чого я усе це кажу. Усі здорові і корисні емоції в житті починаються із роботи, яка вам подобається. Якщо ви робите свою роботу із задоволенням і з душею, до вас неодмінно стоятимуть у черзі. І ця черга вас ніколи не злякає і не роздратує.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.


Читайте також:

Коментарі (1)

Додати коментар
17 Листопада, 2017 18:55
Yurko Чудове оповідання)