Прийдуть нові інвестори. Що дасть Львівщині форум у Давосі

2288 1
В нас є потенціал для розвитку індустрії, яка дасть у чотири рази більше робочих місць, ніж ІТ.
Фото: economicstreet.com

Фото: economicstreet.com

Начальник управління інвестиційної політики Львівської обласної державної адміністрації після участі в міжнародному економічному форумі в Давосі розповідає про переговори з міжнародними інвесторами  та про те, які компанії уже готові вкласти  кошти в економіку області.

Економічний форум у Давосі – це місце, де обговорюють стратегії розвитку. Тому чекати миттєвого результату від нього не варто. Але саме у потенційних інвесторів – а на форумі присутні найбільші компанії світу – формується уявлення про країни, в які можна вкладати гроші. Тому добре, що на форум приїхали перші особи України, адже наша країна цього року була на слуху. Тож інвестори мали нагоду безпосередньо поспілкуватись із керівництвом держави, почути від них про плани розвитку та з’ясувати, чи збігаються ці плани з їхніми. Інтерес більшості компаній до України був щирим.

У Давосі ми зав’язали багато контактів і далі вестимемо переговори з компаніями про те, як вони можуть виграти від присутності в України та на Львівщині зокрема. Для області це шанс вирватись уперед у порівнянні з іншими регіонами в залученні нових інвесторів.

Читайте також: Хто ще прийде на Львівщину? Роман Матис про інвестиції та комунікацію з Європою

Можемо однозначно говорити, що прийдуть нові інвестори й будуть нові інвестиції. Перед форумом у Давосі я організував у Мюнхені зустріч представників  німецької компанії Voss з першим віце-прем’єр-міністром Степаном Кубівим. Компанія залишилась задоволеною зустріччю, на якій отримали запевнення з боку органів влади всіх рівнів і після цієї зустрічі представники Voss відразу вилетіли на Львівщину та поспілкувались із німецьким бізнесом, котрий тут уже працює й закріпили візит спілкуванням з головою обласної адміністрації Олегом Синюткою.

Voss – міжнародна компанія, яка виробляє конектори для гальмівних систем, систем впорскування пального та інші частини автомобілів усіх категорій. На підприємствах компанії в різних країнах працює п’ять тисяч працівників, і в Україні вони планують відкрити підрозділ на тисячу працівників. Після цих зустрічей імовірність того, що це виробництво буде саме у Львівській області, я оцінюю в 99%. За місяць компанія ухвалить рішення й офіційно його оголосить.

Величезні перспективи розвитку має кластер центрів надання дистанційних послуг (шерсервіс-центрів). Цей ринок має більший обсяг, ніж ІТ – там у три-чотири рази більше робочих місць, за скромними підрахунками, 50-60 тисяч.

Цього тижня, в продовження розмов у Давосі, я матиму у Варшаві переговори з представниками підрозділу компанії Deloitte, що займається розробкою стратегії розвитку шерсервіс-центрів у світі.

Зараз у Львові готується до запуску шерсервіс-центр PriceWaterhouseCoopers. Ця галузь залучає працівників різного фаху – рекрутерів, маркетологів, юристів, аудиторів, менеджерів, фінансистів. Це шанс для випускників львівських вишів нарешті отримати людську роботу й гідну зарплатню. У місті Львові є великий потенціал для розвитку цього напрямку і я  докладу максимум зусиль для його розвитку.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.

 


Читайте також:
3 Лютого, 2018 23:10
Коста Правильно правильно працевлаштуйте побільше маркетологів, рекламників,менеджерів та людей які будуть крутити дротики та шити сидіння для автівок наших можновладців а згодом коли виїдуть останні кваліфіковані спеціалісти з робочими професіями будете замовляти в відрядження їх з закордону за євро та долари США.
І так званою "гідною" заплатою ви їх вже не повернете назад.
Вони відкривають тут свої ф-ли тільки тому що тут є ДЕШЕВА робоча сила все інше їх відлякує корупція, війна, нестабільність верхівки сьогодні ти друг а завтра відіжмемо в тебе завод.
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!