Все про вакцинацію у Києві

Постійно оновлюється найважливіша інформація, потрібна вам – стисла, точна і своєчасна.

У цей час інформаційного перевантаження ми щодня збираємо найважливіші деталі щодо коронавірусу та карантину.

Оновлення, додані за останні 24 години, будуть виділені червоним, а найважливіші факти - жирним шрифтом, щоб вам було зручно одразу бачити найновіші дані.

 

Ковід-сторінка більше не оновлюється з 15.09.2021. Якщо вам важливо і далі дізнаватись інформацію про пандемію та вакцинацію, пишіть свої запити і пропозиції на електронну адресу: [email protected].

З повагою, медіа-хаб «Твоє місто»

1. Усе про Covid-вакцинацію у Києві та в Україні

Оновлено 15 вересня, 12.00.

141 796 осіб щеплено за добу 14 вересня 2021 року в Україні. Від початку кампанії першу дозу отримали 6 028 877 особи, серед них другою дозою вже вакциновані 4 959 086 осіб. Зокрема, в Києві першою дозою вакциновано 805 078 осіб, двома дозами - 791 879.

Постачання вакцин: останніми 29 серпня в Україну прибули 188 370 доз вакцини Pfizer від ЮНІСЕФ (в межах програми COVAX). Крім того, 5 вересня доставили 60 тисяч флаконів інноваційних ліків від ковіду Bamlanivimab та Etesevimab, які США надало Україні як гуманітарну допомогу. Препарати рекомендуються пацієнтам із легким та середнім ступенями перебігу хвороби, особливо коли є ризик переходу у важку форму. Флакони будуть розподілені по областях найближчим часом. 

Стаціонарні пункти щеплень та центри масової вакцинації працюють за графіком та у локаціях, доступних за посиланням, за яким можна і забронювати годину. Стаціонарні пункти щеплень можна знайти на мапі за посиланням: https://health.kyivcity.gov.ua/content/mappriv.html

Запис на щеплення можна здійснити також за телефоном контакт-центру МОЗ: 0 800 60 20 19. Крім того, триває вакцинація організованих колективів (понад 50 працівників від однієї компанії) та їхніх родичів. У черзі на пункті вакцинації потрібно заповнити спеціальну форму (рядок "Дата останнього щеплення" заповнюють лише ті, хто вже вакцинувався першою дозою, вказавши дату введення першої, або якщо щеплення проти інших хворіб було проведено незадовго до ковід-вакцинації). Після щеплення необхідно пройти спостереження протягом 20-30 хвилин. 

Крім того, триває вакцинація організованих колективів (понад 50 працівників від однієї компанії) та їхніх родичів. Подати заявку щодо колективної вакцинації можна через контакт-центр МОЗ, а після прибуття мобільної бригади роботодавець має забезпечити приміщення для вакцинації (повинно бути достатньо просторим для роботи 3 медпрацівників), кімнату для спостережень після вакцинації протягом півгодини після процедури (місткість 5-10 осіб), а також захисні маски для працівників (в кількості 1 шт. на працівника кожних 2 години). Детальніше про забезпечення необхідних умов за посиланням.

 

Що потрібно знати про штам Дельта: 

Згідно із звітом CDC за 27 липня, новий варіант коронавірусу є вдвічі заразнішим за всі попередні. На науковому ресурсі Yale Medicine повідомляли, що найчастішими симптомами нового штаму ковіду зараз є головний біль, біль у горлі, нежить та гарячка. Водночас, сильний кашель та втрата нюху вже не належать до першочергових симптомів.

Довідка. 

У разі погіршення стану впродовж 30 днів після вакцинації, необхідно повідомити про це Державний експертний центр МОЗ України на сайті. Зокрема, повідомлення надається до 24 годин із моменту виявлення несприятливих подій після імунізації (НППІ). 

У МОЗ немає застережень щодо вакцинування для жінок, що вигодовують дітей грудним молоком (окрім вакцини Coronavac, інструкція якої забороняє введення препарату вагітним та жінкам, які вигодовують дітей). Щеплення від інших інфекційних хвороб радять проводити через 28 днів (за потреби – через 2 тижні) після другої дози вакцини від ковіду, або за 14 днів до введення першої дози. Протипоказанням до вакцинації може бути алергічна чутливість до певних елементів вакцини. Також МОЗ 30 липня дозволив щеплювати дітей від 12 років вакциною Pfizer, згідно зі світовими рекомендаціями щодо цього препарату. Показаннями для щеплення може бути високий ризик важкої форми ковіду, а також перетин кордону країн під різними приводами, де можуть бути присутні вимоги вакцинації. 

Ефективність вакцин: Згідно з дослідженнями щодо штаму Дельта, при повній вакцинації (двома дозами) вакцина Pfizer-BioNTech на 88% ефективна проти симптоматичної хвороби і на 96% - проти госпіталізації, тоді як Oxford-AstraZeneca (яка не є РНК-вакциною) на 60% ефективна проти симптоматичної хвороби та 93% проти госпіталізації. Moderna також заявила про дещо нижчу, проте все ж високу ефективність своєї вакцини проти Дельти та інших мутацій, хоча ці результати поки що проходять експертну оцінку. Ефективність вакцини Coronavac проти Дельти досі досліджується.

*Згідно з останніми даними досліджень CDC, проведених у реальних умовах протягом всього часу, ефективність вакцин Pfizer i Moderna проти штаму Дельта виявилась значно нижчою - 66%. Це пов’язують із теперішнім домінуванням цього варіанту.

Що стосується попередніх штамів, то вакцина Pfizer зберігає високий ступінь захисту через 6 місяців після другої дози (83.7%, порівняно з 96% через тиждень після другої дози), а також препарат виявився на 100% ефективним серед підлітків 12-15 років (згідно з дослідженням, проведеним серед 2260 осіб). Вакцина Coronavac після останніх досліджень в Індонезії визнана ефективною на 96% в запобіганні госпіталізацій, 98% у запобіганні смертей та 94% - симптоматичній хворобі. У свою чергу, ЄС вивчає Coronavac, проте ще не дав дозволу для її екстреного використання. Загальна ефективність Moderna за даними Yale Medicine та самої компанії становить 90% протягом 6 місяців після введення. 

Найчастішими побічними ефектами після введення будь-якої вакцини проти Covid-19 є почервоніння, набряк і біль у місці щеплення, а також загальні симптоми, такі як головний біль, гарячка, втома та біль у м’язах, які частіше з’являються після другої дози вакцини, хоч виявляються легшими, ніж при першому щепленні.  

В Ізраїлі заявили про можливий зв’язок між введенням другої дози Pfizer і випадками міокардиту (запалення серцевого м’яза), які зафіксували у 275 осіб серед 5 мільйонів вакцинованих з грудня по травень, найчастіше у хлопців віком 16-19 років. У свою чергу, Європейське медичне агентство та Pfizer не вважають ці явища ризиком і стверджують, що їх кількість не перевищує їхню загальну частоту в світі, а ВООЗ схвалила використання вакцини Pfizer для дітей віком від 12 років. Подібні випадки міокардиту досліджують у США і щодо вакцини Moderna (за попередніми висновками із Канади, вони найчастіше трапляються у чоловіків віком до 30 років). У випадку вакцини AstraZeneca, випадки утворення тромбів трапляються в 1 з 55 тисяч випадків після введення першої дози та одному із 600 тисяч випадків після двох доз. В міру вивчення цього явища, кількість спричинених ним фатальних випадків знизилась із 80 до 20% серед тих, у кого виявили тромби після вакцинації. У всіх цих випадках експерти зазначають, що ризик таких побічних ефектів при захворюванні на ковід значно вищий, ніж при введенні вакцин, тому потенційна користь від щеплення перевищує потенційні ризики.   

2. Усе про актуальні карантинні обмеження 

 

Статистика захворюваності: за минулу добу (14 вересня) в Україні виявили 4 640 нових випадків Covid-19, одужало 1 858 осіб, в лікарні потрапили 1 609 ковід-хворих, летальних випадків 93.  

Зокрема, в столиці зафіксували 441 нових хворих, 237 одужань, і 3 смертей. За добу 14 вересня шпиталізували 74 осіб, виписали 86 пацієнтів. 

В Києві станом на 15 вересня зайнято 584 із 4192 ліжок (14.08%), виділених під ковідних пацієнтів, заповненість лікарень досі перебуває в межах “зеленого” рівня безпеки.  

Уряд продовжив адаптивний карантин до 1 жовтня, посилення карантину з 13 вересня відклали, тому продовжують діяти правила зеленої зони. Наразі залишається забороненим:

  • перебувати в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот;
  • перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу;
  • самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;
  • проводити масові (культурні, спортивні, розважальні тощо) заходи понад 20 людей без забезпечення дистанції 1.5 м між учасниками; ці обмеження не застосовуються якщо в усіх відвідувачів є негативний тест на коронавірус, який зробили не пізніше як за 72 години до події, або підтвердження повного курсу вакцинації.
  • приймати відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури з наповненістю кінозалів або залів понад дві третини місць за умови розміщення одного порожнього ряду після двох заповнених, або 50 % місць з дотриманням шахового порядку розміщення, зокрема для груп із двох осіб у кожному окремому кінозалі або залі;
  • здійснювати регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні у кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння;
  • розміщувати відвідувачів у закладах громадського харчування на відстані меншій, ніж 1,5 метри за сусідніми столиками та більш як чотири особи за одним столом (без урахування дітей віком до 18 років). Відвідувачі мусять заходити до закладу і пересуватися по ньому у масках, крім часу сидіння за столом для вживання їжі та/або напоїв;
  • відвідування закладів освіти учнями, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком Covid-19 перебуває більш як 50% учнів та персоналу закладу;
  • проводити в закладах освіти масові заходи за участю учнів з більше ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів).

3. Подорожі за кордон та повернення в Україну


Виїзд з України. Україна перебуває в “зеленому” списку ЄС, тому багато країн-членів уже дозволили в’їзд вакцинованим українцям. До того ж, союз визнав українські Covid-сертифікати в Дії, які вже скоро стануть доступні нашим громадянам в оновленій версії додатка. ЄС наразі визнає вакцини від Pfizer, AstraZeneca, Moderna i Johnson&Johnson. Дозвіл на в’їзд до окремих країн союзу, а також вимоги щодо заповнення спеціальних анкет на сайтах кожної з країн можна перевірити на мапі МЗС. Без обмежень відтепер можна подорожувати до Іспанії, наземним транспортом - також до Угорщини (для авіаперельотів залишається вимога ПЛР-тесту). За відсутності сертифікату про вакцинацію, але з результатом ПЛР-тесту (72 години) чи експрес-тесту на антиген (48 годин) українці відтепер можуть подорожувати до Нідерландів, Німеччини, Швейцарії, Болгарії, Греції, Хорватії, Литви, Латвії, Данії, Франції, Іспанії, Словенії, Португалії, Бельгії, Словаччини, Фінляндії, Норвегії, Албанії, Чорногорії (в’їзд туди можливий також за неповної вакцинації будь-якою із ковід-вакцин, при наявності сертифікату в паперовому чи електронному форматі, проте МЗС радить мати електронний qr-код). До Італії можна в’їжджати з негативним ПЛР- або антигенним тестом (72 години) і 5 днями самоізоляції або тестом і сертифікатом Green Pass європейського зразка про завершення повного курсу вакцинації однією із вакцин, затверджених у ЄС, до Австрії - тестом та 10 днями ізоляції. Чехія відкрила кордони для вакцинованих українців.

Заборона в інші країни ЄС не стосується окремих категорій населення, а саме тих, хто їде на навчання, перетинає ЄС транзитом, моряків, висококваліфікованих робітників, членів родин громадян ЄС, тих хто має посвідку на проживання в ЄС, сезонних робітників, дипломатів та інших.

Актуальні правила в’їзду в деякі популярні країни: 

Без тесту і самоізоляції українці можуть відвідати деякі балканські країни, зокрема Албанію та Північну Македонію.

Єгипет - в’їзд дозволений за умови надання негативного результату ПЛР-тесту (із зазначенням методу RT-PCR), зробленого не раніше, ніж за 72 години до прибуття. Це правило не стосується стосується осіб віком до 6 років або повністю вакцинованих препаратом, затвердженим ВООЗ і управлінням з лікарських засобів Єгипту. У разі прибуття до аеропортів Хургада, Шарм-ель-Шейх, Марса-Алам і Таба без відповідного сертифікату, пройти тест можна на місці за 30 доларів. Всі особи, що прибули із країн де циркулює новий штам “Дельта”, зобов’язані пройти молекулярний експрес-тест у єгипетському аеропорту.

Туреччина - для в’їзду в країну потрібно мати при собі страховий поліс на випадок захворювання на Covid-19, який можна придбати в туроператора, при купівлі авіаквитків або безпосередньо в аеропорту по прибуттю. Також з 15 березня 2021 року для в’їзду в Туреччину обов’язковим є заповнення електронної форми (https://register.health.gov.tr/#) за 72 години до прибуття, після чого її потрібно роздрукувати або зберегти на смартфон. Щоб потрапити до Туреччини з 1 червня, необхідно мати один з чотирьох документів: документ про вакцинацію (не давніший за 14 днів до в’їзду); документ, який засвідчує, що особа перехворіла на Covid-19 протягом останніх шести місяців; негативний ПЛР-тест на коронавірус (не давніший за 72 години до приїзду) або експрес-тест на антиген, зроблений не пізніше, ніж за 48 годин до приїзду.

Грузія - для в’їзду потрібен негативний результат ПЛР-тесту давністю не більше ніж 72 години, або сертифікат про вакцинацію будь-якою з вакцин.  За добу-дві до поїздки потрібно заповнити електронну реєстраційну форму, вказавши адресу свого місцеперебування у Грузії. На третій день потрібно самостійно зробити ще один тест за власний кошт, який перевірятимуть при виїзді з країни (в Батумі найоптимальніша ціна у Clinic Health). Ці правила не поширюються на дітей до 10 років.

Кіпр - в’їзд дозволено за наявності документа, що засвідчує вакцинацію однією із вакцин: Janssen/Johnson & Johnson Vaccine, Vaxzervia Vaccine (AstraZeneca), Pfizer-BioNTech Vaccine, Moderna Vaccine, Sputnik (Gam-COVID-Vac) Vaccine, Sinopharm (BBIBPCOVID-19) Vaccine, Sinovac (CoronaVac) Vaccine. За його відсутності підходить також результат ПЛР-тесту давністю не більше, ніж 72 години, який поширюється і на дітей. По прибуттю в такому разі тест потрібно буде здати повторно. 

В'їзд в Україну. 

Від 5 серпня іноземці по прибуттю в Україну потрібно мати страховий поліс на випадок захворювання на Covid-19 та один з таких документів:

  • негативний результат тестування на Covid-19 методом ПЛР (не більше, як за 72 години до перетину кордону),

  • негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше, як за 72 години до перетину кордону),

  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від Covid-19 (або хоча б однією дозою - зміни Кабміну за 18 серпня) вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях. 

За відсутності повного курсу вакцинації, негативного результату ПЛР-тесту або експрес-тесту на антиген, зробленого протягом 72 годин з моменту перетину кордону іноземець (крім осіб до 18 років та інших категорій іноземців, визначених постановою) встановлює додаток «Вдома» та бере на себе зобов'язання розпочати самоізоляцію через 72 години. 

Перетин державного кордону є безперешкодним для громадян України за умови наявності одного з 2 документів:

  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від Covid-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях,

  • довідка 063-О про перше щеплення з курсу вакцинації від Covid-19. 

Якщо такі документи відсутні, громадяни України (крім осіб до 18 років та інших категорій, визначених постановою) виконують ті ж умови, що зазначені вище для іноземців. 

Невакцинованим громадянам, які прибувають з Росії чи Індії та перебували на території цих держав більше ніж 7 днів протягом останніх двох тижнів, потрібно перебувати на обов’язковій 14-денній самоізоляції без права її дострокового завершення. 

Діти до 12 років не потребують довідок про тестування. Діти з 12 до 18 років повинні мати довідку про тестування, але звільнені від самоізоляції зі встановленням додатка «Вдома».

4. Надсилайте нам Ваші запитання та думки

Якщо у Вас є запитання, на які Ви потребуєте відповіді або ж думки та історії, якими би хотіли поділитись щодо теми пандемії COVID-19 та карантину – надсилайте їх нам на e-mail: [email protected] з темою листа "Коронавірус у Києві". 

Цей медіа-продукт був створений TvoeMisto.tv за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст продукту належить виключно TvoeMisto.tv і не обов'язково відображає погляди USAID чи уряду США. Відтворення та використання будь-якої частини цього продукту в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання або використання будь-яким іншим способом без письмової згоди редакції та відповідного посилання на першоджерело, забороняється.

 

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!