Все про коронавірус у Львові та в Україні

Постійно оновлюється найважливіша інформація, потрібна вам – стисла, точна і своєчасна.

У цей час інформаційного перевантаження ми щодня збираємо найважливіші деталі щодо коронавірусу та карантину.

Оновлення, додані за останні 24 години, будуть виділені червоним, а найважливіші факти - жирним шрифтом, щоб вам було зручно одразу бачити найновіші дані.

1. Усе про карантин у Львові та в Україні

Оновлено 8 серпня, 11:00.
 

Добрі новини: Одужало 43 655 пацієнтів в Україні, з них 2 904 у Львові, що захворіли на коронавірус (Covid-19). 

Погані новини: Кількість випадків зараження в Україні зросла до 79 750, з них 1 879 – летальні (299 випадків – Львів). Також МОЗ назвала показник летальності від Covid-19 в Україні, який станом на 2 серпня становив 2.4%.

Детальна інформація по Львівській області: На Львівщині у 10 726 випадках (плюс 154) підтвердили наявність коронавірусу. 

Підтверджені випадки інфікування за добу:  Львів – 72;  Дрогобич – 3; Самбір – 7; Стрий – 2; Червоноград – 1; Буський район – 3: Олесько – 2, Петричі – 1; Городоцький район – 2: Суховоля – 1, Тулиголове – 1; Дрогобицький район – 4: Доброгостів – 1, Довге – 1, Нагуєвичі – 1, Стебник – 1; Жидачівський район – 1: Заліски – 1; Жовківський район – 5: Гряда – 1, Добросин – 1, Куликів – 2, Кунин – 1; Кам’янка-Бузький район – 4: Добротвір – 1, Кам’янка-Бузька – 1, Малі Нагірці – 1, Cтapий Яричів – 1; Миколаївський район – 3: Новосілки-Опарські – 1, Cтільсько – 1, Устя – 1; Мостиський район – 1: Арламівська Воля – 1; Перемишлянський район – 23: Липівці – 1, Станимир – 2, Унів – 19, Шпильчина – 1; Пустомитівський район – 5: Давидів – 1, Конопниця – 1, Mуроване – 1, Пикуловичі – 1, Чижиків – 1; Радехівський район – 1: Радехів – 1; Cамбiрський район – 2: Ваньовичі – 1, Рудки – 1; Сколівський район – 2: Сколе – 2; Cокальський район – 4: Белз – 1, Савчин – 1, Сокаль – 2; Старосамбірський район – 1: Старий Самбір – 1; Стрийський район – 1: Угерсько – 1; Яворівський район – 7: lвано-Франкове – 1, Лелехівка – 1, Новояворівськ – 3, Підлуби – 1, Pясне Руське – 1.

За добу провели 1 442 ПЛР-досліджень. Залишок проб у холодильнику становить 2 047.

100 людей перебуває на лікуванні у відділенні реанімації. 28 – на ШВЛ

За новим поділом регіонів від МОЗ, Львівщина залишилась у «помаранчевій зоні», а Тернопіль і Луцьк, які раніше перебували в «червоній зоні», 7 серпня потрапили у «жовту» та «помаранчеву» відповідно. Цей поділ буде діяти з 10 серпня, а у вівторок комісія ще раз перегляне критерії віднесення регіонів до певних зон. Крім того, Кабмін переходить в надзвичайний режим роботи. Детальніше про зони та курсування транспорту дивіться у відповідних рубриках сторінки.

Загальнонаціональний карантин продовжили до 31 серпня. Він і далі є адаптивним, тобто послаблення чи посилення можуть вводитись на рівні регіонів.

22 липня МОЗ дещо змінив загальні правила, поділивши регіони на чотири зони: «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону» (дія цієї постанови стосується періоду з 1 по 31 серпня). Відповідно, у першій діють мінімальні обмеження – масковий режиму у громадських приміщеннях, масові заходи з розрахунку 1 особа на 5 кв. м площі, наполовину заповнені кінотеатри і театри та перевезення пасажирів тільки відповідно до кількості сидячих місць.

Щоб перебувати в «зеленій» зоні, регіон має відповідати 4 показникам: заповненість лікарняних ліжок не більше ніж на 50%, середня кількість тестувань – не менше ніж 24 на 100 тис. населення, коефіцієнт виявлення випадків інфікування – не більше 11% та показник динаміки зростання випадків інфікування – не більше 10%.

Якщо ці показники перевищуються протягом 5 днів, то регіон переходить у «жовту» – буферну зону. В ній додається заборона на відвідування закладів соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку (крім тих, хто надає послуги кризово).

Додамо, що за словами Віктора Ляшка після 5 днів перевищення показників область планують не одразу переводити до «жовтої» або інших зон, а дивитись на неї в розрізі районів та міст обласного значення, щоб визначити, які з них спричиняють погіршення ситуації. Відповідно, на рівні цих територіальних одиниць будуть вводитись жорсткіші заходи. Коли ситуація буде покращуватись 3 дні поспіль, район або місто повернуть до попередньої зони.

Після «жовтої» йде «помаранчева» зона, в якій додатково забороняється робота закладів розміщення (крім готелів), діяльність розважальних закладів та ресторанів у нічний час, планові госпіталізації, робота спортивних та культурних закладів, прийом нових змін у дитячі табори, а також проведення масових заходів понад 100 людей і більше ніж 1 особа на 20 м кв.

«Червона зона» до всього перерахованого передбачає суворі заходи: діяльності ТРЦ, ресторанів та кафе, а також заборона на відвідування закладів освіти. Також передбачається припинення роботи громадського транспорту, але Кабмін може дозволити міжміське сполучення за умови контролю влади за дотриманням карантинних правил.

Інтерактивна мапа із зонами в розрізі регіонів доступна за посиланням, проте її дані можна вважати достовірними лише після офіційного затвердження МОЗ.

Щодо Львівщини, карантин зараз виглядає ось так:

Обмеження: Попри обмеження “помаранчевої зони”, в яку потрапив Львів, обласна комісія ТЕБ і НС не заборонила роботу хостелів, фітнес-центрів та спортзалів. Але відповідно до нових правил, у Львові та Жовківському, Пустомитівському, Перемишлянському і Миколаївському районах заборонений прийом нових змін у дитячі табори, планові госпіталізації, а також відвідування установ соціального захисту. Закладам громадського харчування заборонено працювати у проміжку 23.00-07.00. Також проведення масових закладів має відбуватись у межах 100 людей з розрахунку 1 людина на 20 м кв. площі.

Загалом, на початку червня Львів вийшов на шведський варіант м’якого карантину без жорстких методів, щоби сформувати колективний імунітет від коронавірусу. 

Що ж до карантину в Україні загалом: 

Основні обмеження: Заборонено перебувати у громадських приміщеннях і в транспорті без масок або респіраторів, а також будь-де на вулиці без документів, що посвідчують особу.

Заборонено самовільно залишати місця обсервації чи ізоляції. Порушення каратимуться штрафами (від 17 тис. гривень). 

У регіонах із несприятливою ситуацією (включно зі Львовом) старші люди понад 60 років зобов’язані самоізолюватися і не виходити з дому, щоб не наражатись на зайвий ризик. На роботу дозволено виходити лише тим з них, які є державними службовцями, депутатами рад різних рівнів, суддями, військовослужбовцями, а також тим що працюють у стратегічно важливих галузях.

Людям, що знаходяться на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше, ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Ці люди мають дотримуватися маскового режиму.

Що дозволено регіонам з хорошими показниками: 

Максим Степанов анонсував, що дитячі табори зможуть запрацювати 1 серпня у «зеленій» і «жовтій» зонах.

22 липня МОЗ у тестовому режимі дозволило присутність вболівальників на матчах Української прем’єр-Ліги.

Церкви: Налагоджені трансляції богослужінь онлайн, проте уряд дозволив перебування вірян у храмах (не більше 1 людини на 5 м кв. площі споруди). Ці правила стосуються і Львівщини.  До того ж, як повідомляють у МОЗ, церкви не планують закривати на карантин найближчим часом.

Транспорт: Із 22 травня дозволили регулярні та нерегулярні автомобільні перевезення (міське, приміське, внутрішньообласне та міжнародне сполучення), 25 травня – роботу метро, а з 1 червня – залізниці. Кількість людей у громадському транспорті не повинна перевищувати кількість сидячих місць. 

Важливо, що перетнути межі регіонів “червоної зони” можна лише на авто, в якому має перебувати не більше ніж 5 осіб (не враховуючи дітей до 14 років, кількість яких не враховується). При цьому, тест здавати не потрібно.

Крім того, Укрзалізниця планує відновити повноцінне сполучення вже у серпні, за умови зменшення захворюваності, але компанія тимчасово не буде обслуговувати регіони, що перебувають у “червоній зоні”. Наразі відновлена більшість рейсів.

А власне зі Львова залізницею можна доїхати до Києва, Тернополя, Хмельницького, Вінниці, Коростеня, Генічеська, Одеси, Херсона, Новоолексіївки та Чернівців. Також через Львів курсують поїзди Дніпро-Трускавець, Ужгород-Лисичанськ, а з 3 серпня - Київ-Рахів. Проте поїзди зі Львова, що їдуть через Луцьк і Тернопіль наразі  будуть лише зупинятись там і не братимуть пасажирів до вагонів, адже ці два міста потрапили до «червоної зони» за новими правилами МОЗ. Відповідно, продаж квитків до цих станцій також припинили.

На додачу, 24 липня відновили курсування приміські електрички зі Львова до окремих пунктів у Львівській, Закарпатській, Рівненській та Тернопільській області. Деталі.

Внутрішні авіаперельоти відновились із 5 червня, а міжнародні розпочали з 15 червня.

Виїзд за кордон через контрольно-пропускні пункти став можливим. Крім того, уряд дозволив повітряний та спростив наземний перетин кордону. 

В той же час, 5 серпня лоукостер SkyUp припинив продаж квитків на більшість міжнародних рейсів, окрім: Львів – Бургас, Львів – Неаполь, Київ – Бургас, Київ – Тирана, Київ – Єреван (у серпні лише спеціальні рейси, у вересні – регулярні), Харків – Бургас. В межах України компанія до 24 жовтня продовжуватиме здійснювати рейси Київ – Одеса і Київ – Запоріжжя, а польоти зі Львова до Києва і Харкова SkyUp скасував ще з 5 липня.

Сервіс BlaBlaCar рекомендує водіям перевозити в автомобілі лише одного пасажира на задньому сидінні. Можна купити квитки й на автобусні поїздки BlaBlaCar і Busfor. Пасажирів і водіїв закликають виконувати рекомендації з епідемічної безпеки, а також не їздити в разі виявлення симптомів хвороби.

В містах продовжують працювати таксі та сервіси Uber, Bolt та Uklon.

2. Подорожі за кордон та повернення в Україну

Цього літа з’явилась чудова можливість для внутрішнього туризму! Можна організувати велопоїздку з рідними чи друзями по своєму регіону, подорожувати Україною на власному авто або ж, за крайньої потреби, громадським транспортом. Якщо все ж захочете подорожувати за кордон, то варто уважно вивчити карантинні правила перетину кордону чи транзиту через певні країни, бо існує реальна можливість недопуску на їх територію. Зокрема, для цього є кілька корисних ресурсів: інтерактивна мапа від МЗС, система Timatic та сервіс Reopen Europe від Єврокомісії. Особливості та недоліки кожної з них ви зможете прочитати у короткій оглядовій статті. Інші поради від МЗС є ось тут.

Водночас, Євросоюз продовжив заборону на в’їзд українців до 15 серпня. 

Заборона не стосується окремих категорій населення, а саме тих, хто їде на навчання, перетинає ЄС транзитом, моряків, висококваліфікованих робітників, членів родин громадян ЄС, тих хто має посвідку на проживання в ЄС, сезонних робітників, дипломатів та інших. Хоч це рішення і не зобов’язуюче, але воно досить сильно впливає на рішення членів ЄС (Греція через це змушена була заборонити в’їзд мешканцям України. Хорватія змогла обійти заборону, зокрема через те, що не належить до Шенгенської зони і обґрунтувала свій крок економічними потребами туризму).

Наразі всі українці можуть потрапити у Туреччину, Єгипет, Туніс, Албанію, Болгарію, Чорногорію, окремі категорії (серед яких і туристи) - у Хорватію, а наприкінці липня для нас можуть відкритись кордони Грузії. 

Наразі всі українці можуть потрапити у наступні країни з таких умов: 

Албанія, Єгипет, Болгарія, США, Чорногорія та Сербія - дозволяють в’їзд без обмежень та обов’язкового тестування. Проте США обмежує поїздки на свою територію для громадян України, які останні 14 днів перебували на території країн Шенгенської зони, Великої Британії, Ірландії, Китаю чи Ірану, в тому числі з метою транзиту.

Туреччина - після перетину кордону потрібно пройти медогляд, а за наявності відповідних симптомів - здати безкоштовний ПЛР-тест. Також потрібно мати при собі страховий поліс на випадок захворювання на Covid-19, який можна придбати в туроператора, при купівлі авіаквитків, або безпосередньо в аеропорту по прибуттю.

Туніс - потрібно здати ПЛР-тест по прибуттю та самоізюлюватись від 7 до 14 днів.

Словенія - після приїзду українці зобов'язані пройти 14-денний карантин. 

Ірландія - в'їзд за умови проходження 14-денного карантину по прибутті. 

ОАЕ - дозволений в'їзд, зокрема з метою туризму. Для прибуття у Дубай потрібно мати результат ПЛР-тесту, зробленого не більше, ніж за 96 годин до прибуття, а також страховий поліс на випадок захворювання на Covid-19.

Мальдіви - в'їзд без обмежень, проте в аеропорту цієї держави потрібно пройти температурний скринінг, а в разі виявлення симптомів коронавірусу - здати ПЛР-тест. Крім того, для отримання візи по прибуттю потрібно зареєструватись в одному з офіційних курортів Мальдів.

Окремі категорії (серед яких і туристи) - у Хорватію. Для цього потрібно надати результат негативного ПЛР-тесту, зробленого не давніше, ніж 48 годин до приїзду в країну. За умови його відсутності чи протермінування, особи, що відвідують Хорватію, зобов’язані самоізолюватись на 14-денний карантин або здати новий тест за власний кошт.

Багамські острови - перед подорожжю необхідно отримати дозвіл на сторінці агенства подорожей Багамських островів, а по прибуттю - надати негативний результат ПЛР-тесту, якому не більше ніж 10 днів.

До того ж у Єгипті готові безкоштовно лікувати українських туристів, що захворіють на Covid-19 - заявили в Офісі президента. А в Німеччині з початку серпня приїжджим з України безкоштовно проводитимуть ПЛР-тестування (нагадаємо, до країн-членів ЄС можуть приїздити лише окремі категорії громадян України).

Як заявив міністр Степанов, нам потрібне зменшення кількості випадків до 460-480 за добу, що трималися б протягом двох тижнів, і тоді ми зможемо вписатись у сьогоднішні критерії ЄС.

Крім того, уряд переглянув критерії визначення перелік країн «зеленої зони», після повернення з яких не потрібно проходити 14-денного карантину. За новими правилами, якщо кількість випадків на 100 тис. населення у певній країні перевищує кількість таких випадків в Україні або якщо за останні 14 днів у цій країні приріст нових випадків становить понад 30%, така країна потрапляє до “червоної зони” МОЗ. Якщо ж обидва ці показники в нормі, то країну відносять до “зеленої зони”.

Наразі списки такі:

Країни «зеленої зони»: Туреччина, Єгипет, Хорватія, Швеція, Португалія, Білорусь, Велика Британія, Італія, Словенія, а також Україна...

«Червона зона» – Болгарія, Албанія, Чорногорія, Грузія, Китай, Угорщина, Німеччина, Чехія, Польща, Франція, Росія...

Обсервацію також можуть не проходити абітурієнти з окупованих Росією українських території, що приїжджають в Україну для здачі ЗНО чи вступу у виші. Щодо інших приїжджих із цих територій або країн «червоної зони», то вони можуть здати ПЛР тест і пройти коротку обсервацію, поки будуть очікувати на його результати, або надати результати попереднього тесту, якщо він був зроблений не раніше, ніж за 2 доби до прибуття в Україну.

Проте у Львівському аеропорту вже встановили ПЛР-лабораторію, щоб ці пасажири могли отримати результат тесту всього за 24 години. Вся процедура може зайняти 15 хвилин, а коштує ця послуга 1500 грн, які потрібно оплатити виключно онлайн на сторінці лабораторії Unilab.

Іноземці, що прибуватимуть на відпочинок в Україну з «червоної зони», повинні мати страховий поліс на випадок коронавірусної хвороби, а також зроблений ПЛР-тест не раніше, ніж за 48 годин до прибуття. В іншому випадку, вони можуть зробити тест в Україні і самоізолюватись до отримання його результатів, встановивши додаток «Дій вдома».

Освіта: У закладах вищої освіти з 1 червня дозволили відновити навчання, зокрема проводити сесії (проте у групах не більше 10 людей).

Щодо шкільного навчання, МОН і МОЗ налаштовані на те, щоб діти все ж навчались вживу або принаймні у змішаній формі. За словами Віктора Ляшка, школи будуть закриті лише в регіонах із «червоної зони», тобто там, де захворюваність дуже висока. 

Коли навчання все ж почнеться в школах, навіть частково, то приміщення мають обладнати антисептиками, діти мають приходити в масках (але на заняттях можуть їх знімати), а у кого буде висока температура, той не зможе зайти до школи – повідомив охорони здоров'я Максим Степанов. За можливості заняття радять проводити на свіжому повітрі.

А на Львівщині, крім того, відтермінували обов’язковий медогляд для учнів та вчителів до кінця карантину та ще 30 днів після нього. Ті ж, хто йтиме до садочку чи до школи вперше, мають отримати довідку від сімейного лікаря про наявність чи відсутність хронічних захворювань.

Вступну кампанію для нових абітурієнтів проведуть у серпні: реєстрація електронних кабінетів розпочнеться 1 серпня, прийом заяв та документів триватиме з 13 до 22 серпня (для тих, хто вступає за результатами ЗНО), та до 16 серпня для вступників, що складатимуть вступні іспити в закладі вищої освіти.

Творчі конкурси та вступні іспити на місця державного замовлення проводитимуть із 1 до 12 серпня. Надання рекомендацій для зарахування на бюджет відбуватиметься не пізніше 27 серпня, а подача документів для зарахування – до вечора 31 серпня.

Міністерство освіти і науки передбачає також для вступників можливість подачі оригіналів документів поштою (і у зв’язку з цим до 5 днів збільшено інтервал між останнім днем подачі документів та виданням самого наказу про зарахування). Окрім цього, вступники зможуть надіслати сканкопії необхідних документів електронною поштою, наклавши на них кваліфікований електронний підпис, а самі документи донести після початку навчання. 

Починати навчальний рік університети можуть на власний розсуд, проте МОН рекомендує для перших курсів 1-15 вересня, для старшокурсників - 1 вересня, а для магістрів 1 року навчання - 11-15 вересня.

Торгівля і заклади харчування: На вході до ринків мають встановити антисептики і проводити температурний скринінг працівникам. Всі відвідувачі, включно з працівниками, повинні мати маску або респіратор, а на 10 м. кв. площі має перебувати не більше, ніж один покупець (остання норма поширюється і на магазини). 

Що стосується роботи залів та літніх майданчиків ресторанів та кафе, то під час їхньої роботи має застосовуватись температурний скринінг, для відвідувачів мають подавати безконтактне меню, а столики повинні бути розміщені з урахуванням соціальної дистанції. Кількість осіб за одним столиком має становити не більше 4, крім дітей до 14 років.

 

Інша інформація про карантин:

Ще раніше уряд опублікував нові соціальні стандарти, що почали діяти після послаблення карантину. Йдеться про зміни соціальної поведінки (дотримання відстані 1,5 м між людьми, постійна дезінфекція та використання засобів індивідуального засобу) а також перехід до touchless economy (онлайн-продажі із безконтактною доставкою, безготівковий розрахунок і спеціальне обслуговування у супермаркетах, кафе та ресторанах). Детальніше читайте тут.

Слід пам’ятати, що хірургічна маска не захищає від можливого інфікування. Вона лише зменшує відстань, на яку потенційно хворий може поширити збудника коронавірусу. Тому дотримуйтесь маскового режиму і залишайтесь здоровими!

3. Оперативна інформація про коронавірусну хворобу/COVID-19

Якщо ви почуваєтеся зле: залишайтеся вдома, поки хворієте, і ще протягом двох днів після того, як вам стало краще. Обов’язково подзвоніть або напишіть своєму сімейному лікарю, якщо ви почуваєтеся зле, але пам’ятайте, що у вас може бути звичайна застуда. Відпочивайте і уникайте фізичних контактів будь з ким. Під час виклику швидкої не приховуйте симптомів та інформації щодо ймовірних контактів із хворими на COVID-19, щоб дати можливість медичним працівникам одягнути засоби захисту.

Якщо хтось у сім’ї таки захворів, то хворого, якщо є можливість, треба ізолювати в іншу кімнату. Якщо потрібно вийти у ванну чи на кухню, то іншим, хто проживає у домі, не слід виходили у спільний коридор. Бажано дверні ручки обробляти дезрозчином і, принаймні, два рази на день проводити вологе прибирання, обробляти горизонтальні поверхні, бо цей вірус осідає на предмети, кілька разів на день провітрювати кімнати. Необхідно також розмежувати посуд, засоби для гігієни та догляду. За можливості їжу хворому варто приносити в окрему кімнату. Загалом, мінімізувати контакт із хворим на 14 днів.

Як правильно самоізолюватися? Інструкція від МОЗ України тут

Стандартні симптоми COVID-19/Коронавірусу гарячка, груди або спина гарячі на дотик, сухий кашель, втома, іноді біль у легенях. Ознаками легкого перебігу хвороби можуть бути нежить, підвищена температура тіла (до 38° C), яку можна контролювати прийомом жарознижувальних препаратів, сухий кашель без дихальної недостатності, відсутність змін психічного стану (порушень свідомості, млявості) і відсутність шлунково-кишкових проявів. Складний перебіг захворювання, при якому з’являється гостра дихальна недостатність, виникає у людей, які мають гіпертонію, цукровий діабет, хронічні хвороби легень (як-от обструктивний бронхіт) чи хронічну ниркову недостатність (бо тоді потрібен ще гемодіаліз).

Детальніше про симптоми, лікування, а також поради від психологів та фінансових експертів можна глянути ось тут.

Якщо ви виконали рекомендації свого лікаря, у вас температура більша за 38С і вам важко дихати, викликайте «швидку» – 103. Якщо у вас немає сімейного лікаря, зателефонуйте на гарячі лінії Національної служби здоров’я України – 1677 або Міністерства охорони здоров’я –0 800 505 201. Можете їм поскаржитися, якщо «швидка» відмовляється до вас їхати.

Інші телефони гарячих ліній: Центр громадського здоров’я – 0 800 505 840; Львова –15-80.

Авто «швидкої» продовжують виїжджати до важкохворих і при потребі забирати їх в обласну інфекційну лікарню (телефон приймального відділення +38(032) 236 83 53) або у інші лікарні за патологіями.

Інші нововведення: З 20 липня лікарня швидкої допомоги у Львові почне проводити ПЛР-дослідження, що дасть змогу пришвидшити отримання результатів для пацієнтів цього закладу, а також 1-ї та 8-ї лікарень Львова. Ще раніше, в Україні почали проводити тестування на антитіла до коронавірусу (метод ІФА), яке згодом планують застосовувати паралельно з ПЛР. Проте поки що державні установи тестуватимуть лише окремі категорії населення (медики, нацгвардійці, працівники Нацполіції, контактні особи), а бажаючі зможуть провести цей тест хіба що у приватних лабораторіях. Також на Львівщині тепер можна придбати ліки онлайн на ресурсі Liki24.com.

Основні новини медицини:  ВООЗ спростувала залежність пандемії коронавірусу від сезонності, і закликала країни північної півкулі не покладати особливих сподівань на зменшення захворюваності в літній період. В той же час, у США розпочали наймасштабніше випробування вакцини проти COVID-19 від компанії Moderna, в якому взяли участь 30 000 добровольців, а також почали випробування на тваринах ще однієї потенційної вакцини на базі Університету Північної Кароліни. А раніше оксфордська вакцина від COVID-19 та ще три інші показали результативність у дослідженнях на більш ніж 1000 добровольців. Згідно висновків, вона провокує утворення антитіл та Т-лімфоцитів, які здатні боротися з коронавірусом. Крім того, ще раніше ефективність довели такі лікарські засоби як дексаметазон і ремдисивір, причому перший з них полегшує важкий перебіг хвороби, а другий прискорює одужання. В Україні ці два препарати вже внесені у протокол лікування.

Історична довідка: Коронавіруси були відкриті вченими вперше у 1960-х рр. Спалах коронавірусної хвороби (Covid-19), що викликає пневмонію, зафіксували вперше в Ухані (КНР) у грудні 2019 року.

4. Світовий досвід боротьби з коронавірусом

 

5. Економіка та Інформація для підприємців

 

24 липня уряд розширив можливості фінансової допомоги з часткового безробіття для працівників з галузей малого та середнього бізнесу. Зокрема, тепер таку допомогу зможуть отримувати особи, які втратили частину зарплати або доходу через вимушене скорочення тривалості робочого часу в зв'язку з зупинкою (скороченням) діяльності; працівники, які отримують оплату часу простою відповідно до статті 113 КЗпП (крім періоду освоєння нового виробництва); працівники, які перебувають у відпустці без збереження зарплати (крім осіб, які отримують пенсію); фізособи-підприємці, які не отримують допомогу по частковому безробіттю в період карантину як наймані працівники. Допомога буде надаватись протягом карантину і ще 30 робочих днів після нього. 

20 липня львівських ФОПів І та ІІ групи звільнили від сплати Єдиного податку до кінця серпня, продовживши таким чином попередню пільгу, що тривала до червня. Проте з вересня цим категоріям підприємців не виплачуватимуть допомогу на дітей віком до 10 років. У Мінсоцполітики це пояснюють послабленням карантину, через що ФОПи мали змогу відновити роботу.

15 липня Кабмін повністю або частково звільнив окремі категорії орендарів від орендної плати на період карантину. Йдеться про користування державними площами та будівлями.

13 липня Президент Володимир Зеленський підписав закон про підтримку культури і туризму на карантині, прийнятий Верховною радою 16 червня. Зокрема, він передбачає зменшення плати за оренду майна наймачем закладу культури, що займається підприємницькою діяльністю з використанням цього майна, за весь час, протягом якого не користувався ним.

Крім того, документ передбачає підтримку кінематографу шляхом введення державних субсидій, а також надає додаткові можливості для радіо через спрощення процедур через зміни до закону «Про рекламу». Внесли зміни до закону «Про оренду державного і комунального майна» стосовно галузі культури і мистецтв, щоб унормувати платні послуги.

16 червня Верховна Рада своїм рішенням звільнила позичальників банків від неустойки, пені та штрафів на час карантину.

Термін незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня по 30 червня, продовжили включно до дня скасування карантину.

Також запроваджується мораторій на проведення податкових перевірок з 18 березня до кінця карантину.

До 30 червня зупиняється обрахунок строків давності скарг платників податків, надання податківцями індивідуальних консультацій та відповідей на запити бізнесу. З 1 липня 2020 року обрахунок строків, які зупинялися на час карантину, продовжиться з урахуванням часу, що минув до зупинення. Українці звільняються від відповідальності за просрочення при сплаті кредиту.

До 30 червня звільняються від оподаткування ПДФО на 300% доплати медикам (але без втрат для місцевих бюджетів). Допомогу по частковому безробіттю теж звільнили від оподаткування ПДФО і військовим збором. А ФОПам надали можливість отримувати допомогу по частковому безробіттю.

Крім того, до кінця останнього місяця карантину продовжили термін пільг для виробництва дезінфекторів; призупинили строки розгляду скарг платників податків, надання індивідуальних податкових консультацій та відповідей на запити платників податкової і продовжили визволення від штрафів та пені за прострочення споживчого кредиту.

Стосовно діяльності банків, депутати зменшили вимоги до мінімального розміру їхнього статутного капіталу з 500 млн грн до 200 млн грн і продовжили строк дії закону про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків до 2024 року. Дія закону завершується 1 серпня 2020 року.

Крім того, львівські готелі до кінця року звільнили від сплати туристичного збору.
 

6. Історії та думки львів’ян на тему

7. Надсилайте нам Ваші запитання та думки

Якщо у Вас є запитання, на які Ви потребуєте відповіді або ж думки та історії, якими би хотіли поділитись щодо теми пандемії COVID-19 та карантину – надсилайте їх нам на e-mail: info@tvoemisto.tv з темою листа «Коронавірус у Львові». 

Цей медіа-продукт був створений TvoeMisto.tv за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Зміст продукту належить виключно TvoeMisto.tv і не обов'язково відображає погляди USAID чи уряду США. Відтворення та використання будь-якої частини цього продукту в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання або використання будь-яким іншим способом без письмової згоди редакції та відповідного посилання на першоджерело, забороняється.

 

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!