Все про місцеві вибори 2020 у Львові 

Найважливіша інформація, потрібна Вам – стисла і точна.

Найважливіші факти та деталі щодо самих виборів та кандидатів на голову Львівської ОТГ і до Львівської міської ради.

Найважливіше буде виділено червоним для того, щоб вам було зручно одразу його побачити.

1. Особливості виборів 2020 (уся практична інформація)

 
25 жовтня 2020 року в Україні відбудуться місцеві вибори за новим адміністративно-територіальним устроєм. Обиратимуть депутатів місцевих рад та голів об’єднаних територіальних громад – ОТГ. Ці вибори відбудуться у час карантину та пандемії Covid-19, тому для всіх учасників процесу підготували низку нововведень. Оновленим буде й сам бюлетень.
 

Безпека.  Усім людям, які заходять до приміщень для голосування та приміщень виборчих комісій, мірятимуть температуру. Для цього голова дільничної комісії, його заступник або секретар має визначити відповідального серед членів комісії. Ця людина також опитуватиме виборців про наявність симптомів гострої респіраторної інфекції. Також протягом роботи дільниці температуру будуть вимірювати усім, хто там працює.

У випадку, коли на дільницю прийде людина із температурою 37,2 градусів і вище, їй порекомендують утриматись від відвідування дільниці та звернутись до лікаря.

Що потрібно мати з собою.  Якщо раніше для голосування найважливіше було мати паспорт, то тепер до нього додались захисні маски. Виборці мають дотримуватися дистанції в 1 метр, для чого на всій території дільниці має бути відповідна розмітка. Після голосування рекомендують, відповідно до постанови Кабміну №641, викинути засоби захисту в урни, що на дільницях. Важливо, що показати паспорт та його сторінки виборець має самостійно. А для того, щоби ідентифікувати особу, члени виборчої комісії можуть попросити зняти маску.

Ще одне нововведення у тому, що слід приходити на дільниці зі своїми ручками. Також батьків просять не брати з собою на виборчі дільниці дітей.

Яким буде бюлетень і яку кількість їх отримають львів'яни.  Бюлетень на цих виборах буде дещо іншим. Ліворуч у ньому буде перелік партій, посередині – два квадратики для позначок, а праворуч – пронумерований перелік кандидатів від цієї партії. Тепер виборець може обирати тих членів партії, яким справді віддає перевагу. 

Виборець на дільниці у Львові отримає 4 бюлетені. За одним обиратимуть голову ОТГ/міського голову, за іншими – депутатів ради ОТГ, районної та обласної ради.

Де ставити позначки в бюлетені.  Обираємо партію. У порожньому квадраті навпроти повної назви організації, яку обрали, ставимо позначку – «галочку», «плюсик» чи будь-яку іншу. Важливо, що виборчий бюлетень без позначки в цьому квадраті визнають недійсним.

Обираємо депутата. До другого квадрату, який розкреслили у вигляді трафарету, вписуємо номер вподобаного кандидата у депутати у відповідному територіальному списку своєї партії. Якщо не зробите позначки у квадраті з нанесеним трафаретом, бюлетень все одно вважатимуть дійсним. Голос зарахують на підтримку усього територіального виборчого списку партії.
 
 

 

Якщо зробили помилку.  Маєте право невідкладно звернутись із письмовою заявою до члена виборчої комісії, який видав бюлетень, із проханням видати інший в обмін на неправильно заповнений. Тоді робиться відповідна позначка у списку виборців навпроти прізвища виборця, а бюлетень з помилкою невідкладно погашається, про що складається акт.
 
Як голосувати хворим на Covid-19. Виборці з підтвердженим діагнозом «коронавірусна інфекція» мають право звернутися до виборчої комісії із заявою, аби проголосувати за місцем перебування, додавши довідку, що підтверджує стан здоров'я.
 
Як бути людям поважного віку. Виборче законодавство рекомендує визначити у комісії відповідального за тих, хто має проблеми зі здоров’ям. Утім це не має бути хтось із членів комісії, спостерігачів чи кандидатів.

2. Кандидати на голову Львівської ОТГ

 
 
Кандидат: Андрій Садовий, «Об’єднання Самопоміч».
Програма: План дій 24/7.
 

Програма супроводжується звітом (у вигляді інтерактивної карти) про проєкти, виконані до 2020 року. У ній коротко наголошується: «Львів’яни завжди були прикладом для інших, демонструючи єдину і чітку позицію, відданість національним цінностям і водночас – відкритість світові».

Усе ж вона більше зосереджена не на ідеологічних чи світоглядних моментах, а є, переважно, переліком господарських завдань.

Найбільше уваги у програмі Андрія Садового приділено проблемі забудови міста без паралельного створення належної інфраструктури. Окрім шкіл і садочків, ідеться й про іншу соціальну інфраструктуру, а також про промислові зони міста.

Щодо транспортної системи, на яку найбільше нарікають львів'ян, то Андрій Садовий буде її вирішувати:
 
  • продовжуючи ремонт основних магістралей;
  • пріоритет для руху матиме громадський транспорт;
  • розвивачи мережу трамвайних та тролейбусних маршрутів.

 

А хаотичну забудову завдяки:

  • будівництву нових садочків;
  • відкриттю нових мистецьких шкіл та галерей;
  • відкриттю Центру підтримуючого проживання; 
  • створенню Центру притулку для матерів з дітьми;
  • резервуванню у Генплані міста зони ділової активності.

Детальніше тут. 

 
Олег Синютка, «Європейська Солідарність».
Програма: «Настав час Львова».
 

Програма супроводжується додатковими аргументами на користь кандидата. Зокрема, на сайті партії Європейська Солідарність можна почитати «10 причин підтримати Олега Синютку на виборах мера Львова» та біографію кандидата, у якій він постає «державотворцем, управлінцем, істориком та економістом», а також сім’янином і людиною, яка любить Львів.

Чільне місце займає ідеологія, а місцева політика розглядається в європейському контексті. Крім ідеологічних моментів, найбільше увагу присвячено завданням із розвитку інфраструктури та покращення мобільності в місті. Крім того, важливим пунктом програми є розвиток освіти.

Траспортну проблему Олег Синютка буде вирішувати через: 

  • будівництво нових доріг;
  • нові транспортні розв'язки;
  • будівництво нових та оновлення діючих автостанцій. 

А хаотичну забудову у Львові впроваджуючи:

  • прозорі земельні аукціони;
  • ремонт та сучасне облаштування безпечних дитячих та спортивних майданчиків; 
  • створення нових виробничих площ та робочих площ. 

Детальніше тут.

Руслан Кошулинський, ВО «Свобода».
Програма: «Зробімо Львів найкращим!»
 

Не представляє особистої програми, виступає з партійним програмним документом. На сайті ВО «Свобода» відсутня біографія Руслана Кошулинського як кандидата на посаду голови Львівської ОТГ. Лише на сторінці «Керівництво» зазначено, що Руслан Кошулинський – голова секретаріату ВО «Свобода».

Передвиборна програма ВО «Свобода» на виборах 25 жовтня 2020 року розміщена на сайті ЦВК, де її можна завантажити. Документ займає 3 сторінки, поділений на 8 категорій, що містять завдання у таких галузях: охорона здоров’я та безпека, децентралізація, освіта, забудова, економіка, транспорт, культурний розвиток, інновації.

Серед завдань тричі використано формулювання «Великий Львів», але не має пояснення, що це означає. Також не вказані дати, локації, виконавці, бюджети чи зацікавлені особи. Плани сформульовані узагальнено.

Основні проблеми Львова  транспортну та хаотичну забудову кандидат пропонує вирішувати наступним чином:

  • розробити нову транспортну схему міста, що відповідає реаліям Великого Львова;
  • зупинити будівельний хаос та затвердити новий генплан Великого Львова.

Детальніше тут.

Юлія Гвоздович, Українська Галицька партія.
Програма: «Моя програма. Християнські демократи – від слів до дії».
 

Кандидатка позиціонує себе як «політик нової формації, дружина і матір», а також лідер, організаторка громадської організації «Батьки в дії», координаторка в Українській жіночій демократичній мережі IRI (Міжнародному республіканському інституті). 

Політична програма Юлії Гвоздович поділена на три категорії: «Розвиток та гармонія», «Прозорість та чесність влади», «Комфорт та безпека», кожна з яких містить деталізовані підпункти. Особливу увагу звертає на культурні ініціативи – слово «культура» та «культурний» в програмі використали 25 разів. 

Транспортну проблему кандидатка планує вирішувати наступним чином:
 
  • інвестувати в будівництво транспортних розв'язок (добудувати мости, продовжити вулиці);
  • будівництво нових доріг (Рясне, Рясне-2, Підголоско);
  • запропонувати новий виїзд в напрямку вулиці Хмельницького;
  • запровадження у Львові міської електрички.

Щодо хаотичної забудови Львова, то це:

  • розвивати промислові зони та прилеглих міст та сіл; 
  • будівництво нових садочків та шкіл; 
  • створення парку Науки та креативності;
  • розвиток безбар'єрних публічних просторів.

Детальніше тут.

 
Ярослав Рущишин, «Голос».
Програма: Програма політичної партії «Голос» у Львові.
 
Не має особистої програми, виступає з програмним документом партії. У програмі висловлюється від імені партії «Голос», використовується займенник «ми», особистих зобов’язань (від першої особи) в документі немає.
 
«Голос» виступає за «прозорі конкурентні ринки та зменшення втручання влади у ринкові відносини», – це твердження програми дає підстави вважати ідеологію партії ліберальною. У списку завдань першим «Голос» називає «збільшити заможність львів’ян».  Партія планує:  передусім, сприяти бізнесу та підтримувати представників «суспільно важливих професій».
 
Транспортну проблему кандидат має намір вирішувати через:
 
  • впровадження плану сталої мобільності; 
  • зменшення потреби використання авто;
  • звуження смуги руху до розмірів ДБН;
  • планування транспортних мультимодальних вузлів;
  • втілення проєкту міської електрички;
  • побудувати об'їзд центру міста;
  • визначити місця для побудови естакад та розв'язок.

 

А проблему хаотичної забудови має намір вирішувати через:

  • створення нових комунальних дошкільних закладів;
  • відкриття нових дошкільних закладів;
  • відкриття груп та окремих закладів для раннього розвитку дітей;
  • пришвидшити створення конгрес-холу;
  • розпочати реалізацію програми комлексної реконструкції застарілої забудови.

Детальніше читайте тут. 

 

Ігор Зінкевич, партія «Варта».
Програма: Програма ДІЙ для Львівської ОТГ «5 років – 55 кроків».
 

Не має особистої програми, виступає з партійним програмним документом. Представлений список десяти членів команди та перелік проєктів, які партія провадить. Деталізує свої ідеологічні принципи, зазначаючи: «Варта» – це правоцентристська українська політична партія.

У висловлених ідеологічних принципах значна частина стосується центральної політики, а не питань місцевого самоврядування.
 
Транспорту проблему канадидат буде вирішувати через: 
 
  • розробку та затвердження плану доріг на 5 років;
  • розбудову інфраструктури для альтернативних засобів пересування;
  • розбудову нових сучасних автостанцій.

 

А хаотичну забудову реалізуючи: 

  • будівництво нових шкіл, садочків, відпочинкових зон;
  • відновлення і будівництво спортивних майданчиків;
  • надання містобудівних умов та обмежень з врахуванням потреб майбутнього;
  • оновлення парку розваг та атракціонів.

Детальніше читайте тут. 

Іван Васюник, самовисуванець.
Програма: «Стратегія 2030 Львів – перший!».
 
Автобіографія кандидата поєднується зі скороченою версією програми та агітаційними висловлюваннями семи «людей діла»: лікаря, юристів, журналістки, директора школи, бізнесмена та аналітика.
 
«Стратегія 2030 “Львів – Перший”» займає 81 сторінку, складається з передмови, трьох розділів і додатків. «Подібні програми писали для президентів та урядів України. Львів стане першим містом України, яке отримає настільки детальну стратегію розвитку», – йдеться на сторінці Ігоря Васюника.
 
Транспортну проблему кандидат вирішуватиме через:
 
  • покращення ключових транспортних розв'язок на в'їздах у місто;
  • розвиток автомобільного сполучення вулиць Пасічна – Богданівська;
  • розвиток транспортно-пересадкового хабу на перехресті вулиць Хмельницького та Липинського;
  • чітке візуальне розділення на магістральні та не магістральні вулиці.

 

Хаотичну забудову міста впроваджуючи: 

  • формування безпечних дитячих майданчиків;
  • створення мережі коворкінг-дитсадків;
  • створення 5-ти великих технологічних парків;
  • будівництво концерт-холу; 
  • формування мережі «тихих» зон у парках. 

Детальніше читайте тут. 

3. Партії, які йдуть в міську раду Львова. Перші десятки найбільш рейтингових

 

«Європейська солідарність» 
 
Петро Адамик – депутат міськради цієї каденції від БПП. Загалом в ЛМР із 2006 року. У 2018 році посів 5-те місце у топ-10 найбагатших депутатів із доходом у 4,25 млн грн;
Уляна Пак – чинна депутатка ЛМР. Була помічницями депутата ЛМР Юрія Мартинюка та нардепа Миколи Княжицького.
Сергій Івах – чинний депутат ЛМР, ексголова Радехівської РДА У 2019 балотувався в Раду, але поступився. Є власником ТзОВ «Діамант Аурум»;
Остап Доскіч – чинний депутат. Працює фінансовим директором ПП «Фірма «Галич-Кабель». Посів 7-ме місце у рейтингу найбагатших депутатів (3,13 млн грн);
Олена Пасевич – депутатка ЛМР. Доцентка кафедри економіки та управління персоналом Львівського інституту банківської справи;
Володимир Гой – співзасновник ГО «Рідний Сихів». Балотувався до ЛМР та Ради, але не був обраний. Займається підприємництвом;
Лейла Мелесова-Вальчак – помічниця депутата ЛМР Віталія Свіщова. Авторка проєкту громадського бюджету із облаштування майданчика у школі №33;
Анастасія Окряк – активістка ГО «Солідарної молоді Львівщини». Закінчила Львівський торговельно-економічний університет; 
Іван Рудницький – депутат міськради п’яти скликань: 1994-2006, 2010 – до нині. Є помічником нардепа Михайла Хміля, а раніше – Василя Куйбіди;

Оксана Маруняк – журналістка. Працювала на телеканалах ZiK, НТА, СТБ, у пресслужбі ГО «Розвиток громади», у команді Квурта, а потім – у пресслужбі «ЄС».

«Самопоміч»
  
Андрій Садовий – міський голова Львова із 2006 року. Цього року він також бере участь у виборах на голову Львівської ОТГ. У 2019 Андрій Садовий висував свою кандидатуру на виборах президента України, але згодом відмовився від участі. Тоді ж заявляв, що більше не претендуватиме на посаду очільника міста. Також він покинув пост керівника «Об’єднання Самопоміч»;
Вікторія Довжик – депутатка ЛМР, очолює комісію фінансів та планування бюджету, а також є радницею міського голови;
Гнат Герич – лікар-хірург, працює завідувачем першої хірургії Львівської лікарні швидкої медичної допомоги. Продовжує справу батька і дідуся;
Оксана Динік – гендиректорка ТзОВ «Львівська ізоляторна компанія». Працює у депутатській комісії екології та природокористування;
Володимир Лучишин – виконавчий директор ТРК «Львівська хвиля», за спеціальністю – журналіст і працює на радіо з 1996 року;
Роман Федишин – депутат ЛМР і власник найбільшого у Львові ринку – «Шувар». У 2006 році на нього зробили замах, підірвавши його авто, він не постраждав;
Парасковія Дворянин – депутатка Львівської облради. Була першою заступницею голови ЛОР. Є директоркою інформаційних проектів ПрАТ «ТРК Люкс»;
Андрій Шевців – депутат ЛМР. Був помічником міського голови, згодом начальником управління внутрішньої політики департаменту «Адміністрація міського голови»;
Андрій Закалюк – директор ліцею «Львівський», раніше очолював школу-інтернат №2, де провів реформу, перетворивши заклад у ліцей; 
Юлія Хомчин – депутатка ЛМР. Працювала у Мистецькому об'єднанні «Дзиґа» із Маркіяном Іващишиним, була співорганізаторкою низки міжнародних культурних проєктів та фестивалів Львова;
Оксана Маруняк – журналістка. Працювала на телеканалах ZiK, НТА, СТБ, у пресслужбі ГО «Розвиток громади», у команді Квурта, а потім – у пресслужбі «ЄС».
 
«Голос»  
 
Андрій Курочка –  понад 20 років співає у хорі «Дударик». Працює заступником керівника відділу розвитку Українського католицького університету;
Андрій Дячишин – голова Комітету підприємців Львівщини. Бізнес-омбудсмен з питань підприємництва у Львівській області;
Віталій Троць – керівник юридичного відділу компанії «Холдинг емоцій !Fest», засновником кількох бізнесів і ГО стрілецько-спортивний клуб «Люфа»;
Марія Чижишин – генеральна менеджерка «Вінтаж бутік готелю», членкиня робочої групи Львівської спілки готельєрів;
Вікторія Христенко – керівниця освітнього проєкту приватної школи від !Fest «Школа вільних і небайдужих»;
Володимир Гаразд – гендиректор Development holding GNG, що займається будівництвом лижного курорту у Славській ОТГ;
Олекса Возняк – начальник відділу ПАТ «Укртелеком», засновник ТзОВ «Компанія бізнес-технології онлайн», що надає ІТ-послуги;
Тарас Миляник – за освітою лікар-стоматолог. Кілька разів від різних політсил балотувався до Львівської міськради, але не пройшов;
Андрій Вільчинський – директор готелю Panorama Lviv Hotel. Економіст, закінчив аспірантуру за напрямом туризму; 
Анастасія Карп’як – членкиня міської комісії з безпеки дорожнього руху від ГО «За якісний транспорт». Аспірантка у НУ «Львівська політехніка».

 

«Слуга народу»  
 
Тарас Кльофа – депутат Львівської міськради, кандидат на посаду голови Львівської ОТГ. Полковник Збройних сил України;
Олег Береза – керівник Служби автомобільних доріг Львівщини. Раніше очолював ЛКП «Львівелектротранс». Також був директором ТОВ «Росан-інвест»;
Лідія Лукович – підприємиця, власниця ресторану-кондитерської та кав’ярні-кондитерської «Фраєрка»;
Володимир Мартинюк  науковець, професор у «Львівській політехніці» та у кількох університетах Польщі;
Ірина Чех – працює начальницею відділу Львівської дирекції акціонерного товариства «Укрпошта»;
Юрій Хом’як – син Мирослава Хом’яка, голови обласної організації партії «Наш край», Основне місце роботи – консалтингова фірма «Юридична ліга»;
Андрій Вільчинський – директор готелю Panorama Lviv Hotel. Економіст, закінчив аспірантуру за напрямом туризму; 
Ігор Дулин – доцент кафедри туризму «Львівської політехніки», а також власник кількох закладів «Хінкальня» (франшиза);
Уляна Оксенюк – юристка із сімейного права. Вона є власницею та керівницею ресторану «Деліція»;
Марія Левко – військовослужбовиця, відповідальна групи морально-психологічного забезпечення та зв'язків з громадськістю Збройних сил.
 
Українська Галицька партія 
 
Юлія Гвоздович – кандидатка на голову Львівської ОТГ, голова комісії законності, депутатської діяльності і свободи слова ЛМР. Голова ГО «Батьки в дії», жіночого руху «За гідні пологи», координаторка Української жіночої демократичної мережі IRI на Львівщині. Кандидатка економічних наук, пластунка;
Ірина Бек – зараз керівниця Львівської міської організації УГП, директорка навчальних програм Українського католицького університету;
Андріана Шехлович – координаторка економічної експертної групи УГПї. Була помічницею чинної народної депутатки Галини Васильченко;
Мирослав Данилків – депутат ЛМР. Підприємець, заснував ВГО Ліга підприємців, рух «SaveФОП» та ГО «Християнська Україна»;
Роман-Даниїл Кучер  Інженер Інституту геологіії, геохімії горючих копалин Національної академії наук України. Голова благодійної організації «Перспектива 24»;
Маркіян Юринець – народився у Львові, але потім переїхів в Італію, закінчив факультет соціології у Болонському університеті. Під час Революції Гідності повернувся, був дотичний до створення найбільшого коворкінг-центру в Західній Україні;
Богдан Цюваник – голова благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи» (виробництво захисних екранів для медиків), заступник директора БО «Мальтійська служба допомоги» у Львові;
Олександр Ябчанка – відомий як радник ексміністерки Уляни Супрун, ексречник МОЗ України та керівник групи «Реанімаційний пакет реформ»; 
Наталія Процак-Пашко – громадська активістка, її проєкти стали «переможцями» громадського бюджету. Два шкільних, а також один масштабний – реконструкція озера на Панча;
Марта Рудковська – адвокатка, кандидатка юридичних наук. Освіту здобувала у Львівському університеті імені Івана Франка (спеціальність правознавство). В 2017 році захистила дисертацію, після цього працювала викладачем кримінального права.
 
«Варта»
 
Валерій Веремчук – депутат міськради Львова. Туди його обрали у 2015 році вже утретє. Він очолював фракцію партії «Народний контроль»;
Юрій Мартинюк – директор Асоціації західноукраїнських забудовників. Засновник та учасник низки громадських і волонтерських ініціатив;
Наталія Шелестак – керівниця обласної організації партії «Варта». Була помічницею нардепа Володимира Парасюка на громадських засадах;
Ігор Зінкевич – депутат міськради Львова, член фракції партії «Укроп», кандидат на посаду голови Львівської ОТГ;
Неля Васюта – менеджерка зі зв’язків із громадськістю ТзОВ «Інститут геоінформаційних систем», керівниця ГО «Центр допомоги сім’ям учасників АТО»;
Орест Печенко – бізнесмен, був депутатом ЛМР 6-го скликання від «Народного руху України»;
Артем Хмиз – займається ресторанним бізнесом, є співзасновником «Майстерні карамелі», кількох ресторанів і клубів;
Ірина Оршак – депутатка Львівської міської ради від «Народного контролю». Голова постійної депутатської комісії екології та природокористування;
Олена Халілова – громадська активістка, входить до Громадської ради при управлінні освіти Львівської міськради;
Данило Коць – бізнесмен, співзасновник низки підприємств, серед яких – сервіс прокату електросамокатів Easy.

4. Львівський район. Кого обиратимемо

На цьогорічних міських виборах, що відбудуться 25 жовтня, львів’яни обиратимуть не лише голову ОТГ, кандидатів у депутати до міської чи обласної рад, а ще й до районної.  Для Львова районна рада – це незвична річ, бо і тут, й в Івано-Франківську до цього не було районів. В інших обласних центрів – були, наприклад, Луцький, Рівненський райони.
 
Повноваження міської, районної та обласної рад не перетинаються і не накладаються. Більшість все ж є в міської ради, бо це орган місцевого самоврядування базового рівня. Обласна займається усіма питаннями, що стосуються спільних інтересів мешканців області, управлінням закладами обласного значення – загалом має повноваження регіонального розвитку. А районна рада буде займатися тим, що не потрапило до повноважень ані першої, ні другої.
 
«По-перше, їхні повноваження мінімальні. По-друге, в них і малі можливості щодо наповнення бюджету. Є хіба одне важливе повноваження, яким володіють районні ради – право висловлювати недовіру голові відповідної районної державної адміністрації. Тому це може бути здебільшого політичний орган, частково з контролюючими функціями», – розповів директор Агенції регіонального розвитку Львівщини Тарас Баранецький.
 
До Львівського району (з адміністративним центром у Львові) увійшли території Бібрської міської, Великолюбінської селищної, Глинянської міської, Городоцької міської, Давидівської сільської, Добросинсько-Магерівської селищної, Жовківської міської, Жовтанецької сільської, Зимноводівської сільської, Кам’янка-Бузької міської, Комарнівської міської, Куликівської селищної, Львівської міської, Мурованської сільської, Новояричівської селищної, Оброшинської сільської, Перемишлянської міської, Підберізцівської сільської, Пустомитівської міської, Рава-Руської міської, Сокільницької сільської, Солонківської сільської, Щирецької селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.

5. Корисні лінки

 

Сподіваємось, що інформація, яку ми зібрали на цій сторінці, допоможе вам визначитися із вибором!

 

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!