
Фото: Перший
ПЛР-проблема або Чи потрібний цей тест для виїзду за кордон
Попри карантин та коронавірус у світі, львів’яни не припиняють їхати за кордон на роботу та на відпочинок біля моря. Черги – як під візовими центрами, так і в пунктах перетину кордону. Tvoеmisto.tv дізнавалось, чи не змінився перелік документів для виїзду закордон, у яких країнах потрібно проходити 14-денну обсервацію та чи вимагають при перетині кордону довідку про результат ПЛР-тесту на коронавірус.
Польща: в’їзд без ПЛР-довідки, але 14-денна обсервація
На сайті Посольства України в Польщі йдеться про те, що серед особливостей перетину кордону та подальшого перебування там в період пандемії, громадяни України «не мають обов’язку представляти будь-яку документацію щодо поточного стану здоров’я та піддаються лише контролю температури тіла».
Однак вони повинні вказати актуальний номер телефону і адресу на території Польщі, за якою вони зобов’язуються відбувати 14-денну самоізоляцію. Цю інформації вносять до бази даних та передають відповідним службам.
Читайте також: Кого шукають роботодавці на ринку праці. Найпопулярніші професії
Рекрутерка Львівської консалтингової групи Оксана Абраменко, яка займається працевлаштуванням українців у Польщі, теж каже, довідка про негативний результат тесту для виїзду у цю країну не потрібна. Натомість обов’язковою є двотижнева обсервація для всіх іноземців, окрім тих, що приїжджають на роботу в галузі сільського господарства.
«Звісно, ці правила можуть регулюватися в кожному районі або різними роботодавцями, але обійти карантин нікому не вдасться. Зокрема, серед наших останніх запитів на роботу є вакансії пакувальника м’ясної продукції, різноробочого, працівника складу тощо і всюди зазначено, що потрібна обсервація».
А от навпроти збирача полуниці такої позначки нема. Це пояснюють так, що робота відбувається на відкритому просторі та є менший контакт.
У приватній польській агенції, яка шукає працівників за кордоном, зокрема в Україні, теж підтверджують для людей, які будуть працювати в полі чи в саду, відбувати обсервацію не потрібно.
Читайте також: Ми прийняли рішення припинити думати так, як завжди
На практиці ж буває по-різному. За словами дружини заробітчанина, що їздить до Польщі, Анни, навіть, коли чоловік зробив ПЛР-тест, вже перебуваючи за кордоном, і мав негативний результат – це не звільнило його від 14-денної обсервації.
Оксана Абраменко додає, що рекрутингова агенція у Польщі також моніторила офіційні документи на предмет того, чи потрібно від іноземців вимагати ще довідки-результату стосовно коронавірусу. Наразі відповіді на це не отримала, агенція також надіслала листа до Прикордонної служби Польщі, аби з’ясувати питання.
«Колеги з цієї агенції про такі довідки чули, але офіційного підтвердження тому нема. І всі люди, які їдуть зараз за кордон, мають лише стандартний пакет документів (паспорт, страховка, запрошення тощо), і питань у роботодавців не виникає», – додає вона.
Як пояснив у коментарі Tvoemisto.tv працівник однієї з приватних агенцій, що допомагає українським заробітчанам з оформленням документів, страховкою для роботи у Польщі, ні на кордоні, ні польські роботодавці ПЛР-довідки не вимагають. На його думку, на цьому можуть спекулювати шахраї, намагаючись обдурити людей, які виїжджають на заробітки.
Чехія: ПЛР-довідка за 4 дні до в’їзду
Щодо Чехії, то така довідка із негативним результатом тесту, зроблена максимум за чотири дні до виїзду, дозволяє уникнути 14-денної обсервації та приступити до роботи.
Читайте також: Втрати і шанси. Чи залишиться Львів туристичним містом
Відповідна норма міститься у постанові уряду Чехії про закінчення надзвичайного стану в країні від 17 травня. Тобто при в’їзді до Чехії іноземці, зокрема й українці, повинні мати довідку-результат про негативний тест на коронавірусну хворобу, видану не довше, як за чотири дні перед поїздкою. У довідці повинна бути вказана інформація про медичний заклад, який провів тестування, що в разі потреби дає можливість перевірити чи уточнити зазначені в довідці дані. Іноземці з такою довідкою звільняються від карантину.
Туристична Чорногорія: ПЛР-тест за 48 годин до в’їзду
Як розповідає співвласниця туристичної агенції TAStour Оксана Мельник, туристичний оператор має повідомити своїм клієнтам-туристам про необхідність мати з собою, як у випадку з Чорногорією чи Чехією, довідку про негативний результат тесту на коронавірус.
«Узагалі серед таких відпочинкових країн, як Туреччина, Єгипет, Греція, які вже анонсують вильоти з початку липня, лише Чорногорія – країна морського відпочинку, вимагає ПЛР-тест, зроблений щонайдовше за 48 годин до поїздки», – каже вона.
Однак, зважаючи на альтернативні варіанти для морського відпочинку, де не вимагають довідку з результатом тесту, туристи, за словами Оксани Мельник, не вважають за потрібне бронювати Чорногорію. На її думку, країна сама може скасувати таке положення, оскільки це дуже суттєво відіб’ється на її туристичних потоках.
«Клієнти, які справді цікавилися різними напрямками відпочинку, радше не розглядатимуть варіант із обов’язковим тестом на коронавірус, аніж купуватимуть довідки-підробки. Думаю, що туристи будуть старатися оминати такі країни для свого відпочинку. Приміром, альтернативою тієї ж Чорногорії є Хорватія, яка має подібний формат відпочинку», – наголошує вона.
Додамо, окрім Чорногорії, довідку з ПЛР-тестом вимагає Грузія. Хорватія, Єгипет і Туреччина впускають українських туристів без неї.
Хто може зробити ПЛР-тести за 48 годин
Якщо комусь таки потрібно буде зробити ПЛР-тест, то за даними TAStour, із приватних лабораторій медичний центр Святої Параскеви й «Медіс» можуть зробити тести вартістю орієнтовно 1500-1800 грн. Зокрема, перший якраз видасть результат протягом двох діб, як цього вимагає Чорногорія.
За 1 500 грн ПЛР-тест готові зробити і у лабораторії «Унілаб».
Здати ж тест у державній лабораторії можна за скеруванням сімейного лікаря. Про це розповідає лікарка Людмила Мацко-Звір. Зокрема, у випадку виїзду за кордон людина може звернутися до сімейного лікаря, який дає скерування на ПЛР з відміткою про майбутній перетин кордону. На основі даних аналізу лікар видає довідку. Однак термін отримання результату у цьому випадку може дуже і дуже розтягнутися.
Ольга Коваль
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» – це медіа, якому справді можна довіряти.
Якщо Вам подобається те, що ми робимо – долучайтеся до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!
Що отримають члени спільноти Tvoemisto.tv:
- ексклюзивні e-mail розсилки
- доступ на спеціальні закриті події для Спільноти
- можливість голосувати за теми матеріалів та публічних дискусій, які планує редакція
- можливість стати експертом «Твого Міста»
- ексклюзивне друковане видання з доставкою додому/в офіс (щодвамісяці)
- у майбутньому – знижки у мережі партнерів «Твого Міста».
Підтримати Tvoemisto.tv можна за посиланням.
Вибір Твого міста
- Велич та особливий шарм. Як відновлювали каретну браму з району Кракідали
- Перехрестя шести вулиць. Чому так складно проїхати Сахарова – Вітовського і що з цим робити
- Лікар, якого жартома називали «Мафією». У пам’ять про медика Ігоря Мартинюка
- «Найважче повертатися без результату». Як на Львівщині шукають заблукалих у горах
- Чи допоможе львів'янам щеплення від коронавірусу поїхати за кордон
- Усиновлення крок за кроком. Як у благодійному фонді «Рідні» допомагають стати батьками
- Правди не знав ніхто. Історія скульпторки і львівської легенди Теодозії Бриж
- Щороку їду на Майдан. Історія медсестри, чиє фото друкували світові медіа
- Перегони до Марсу і повернення на Місяць. Як Україна освоює космос із іншими
- То мороз, то відлига. Хто такі метеозалежні люди і до чого тут львівська погода
- Тут живе дух Львова. Як дають собі раду «Айболить» та «Юний технік»
- «Я недопильнувала». Батьки онкохворих дітей часто звинувачують себе
- Львів, який хочеться запам'ятати. Атмосферні фото засніженого міста
- Почути і перемогти. Як у львівській лікарні діти долають рак
- (Не) Доглянута старість. Які умови в будинках для літніх у Львові і скільки це коштує
- «Мама викликала швидку і знепритомніла». Історії людей, які отруїлись чадним газом
- Щоб усі були як рідні. Як у Львові працюватиме Центр підтримки дітей та сім’ї «Рідні»
- Робота на випередження. Як Рівне підготувалось до снігопаду і показало приклад іншим
- «Тут ближче до Бога». Розповідь про отця, який високо в горах лікує людей
- Халк прокидається. Львів'яни – про те, як Covid-19 впливає на психіку
- Хто такі медичні капелани і чому їх хочуть ввести у штати лікарень
- Не Польщею єдиною. Куди їдуть заробітчани після локдауну і що їм пропонують
- Лікар для всіх. У пам’ять про медика Євгена Марцинішка
- Французька кухня, віденські бали. Як жили львів'яни сто років тому
- Шанс жити. Для чого і як у Львові проводять пересадки органів
- Родимка, папілома, бородавка – як не пропустити рак шкіри. Поради дерматолога-онколога
- Гайда на лижі! Різноманітні гірськолижні курорти неподалік Львова: умови, ціни
- Не хотіли чекати. Як мешканці Кастелівки самі відновили історичну браму
- Єгипет і Мальдіви. Куди їдуть львів`яни взимку і що вигідніше в час пандемії
- Тюбінг і оригінальні розписи столітньої давності Модеста Сосенка. Подорож Львівщиною на один день
- Менше популізму, більше технологій. Як 2020 рік змінив траєкторію світу
- Гроші є, інвестиції – будуть. Що чекає на економіку України у 2021 році
- Не тільки лижі. Де активно відпочити на Львівщині узимку
- Богдан Шумилович: У довоєнній Галичині не святкували від «Романа до Йордана»
- Будьте гнучкими. Як спланувати 2021 рік, коли невідомо, що буде за тиждень
- Подруга президента Франції. Історія львів'янки, яка єдина написала радіодиктант без помилок
- Таємниці княжого храму святого Миколая. Екскурсія найстарішою церквою Львова
- Старший друг. Як у Львові працює наставництво для дітей-сиріт
- Коронавірус і Різдво. Із якими обмеженнями святкуватимуть в Україні та Європі
- Потрібні нові холодильники. Як Львів готується отримати вакцину проти коронавірусу
- Наші світильники є у Франції та США. Як львівська компанія запалює світло по всьому світу
- «Моє тіло – моє діло». Як у Львові запроваджують сексуальну освіту для дошкільнят
- Цілющі вода й повітря. Де на Львівщині зміцнити імунітет і відновитись після хвороби
- Безробітні є, а вакансії? Де і кому можна знайти роботу у Львові
- Ремонт без проблем. Як зробити усе так, щоб не пошкодувати і не втратити гроші
- Чи можуть львів’яни уникнути зростання ціни на доставку газу. Роз’яснення
- «Вийшла в ліс і почала кричати». Історія ВІЛ-позитивної львів’янки
- Розуміти одне одного. Чого очікують від влади Львова громадський сектор, медицина і Церква
- Навіть взимку діти цілий день у парку. Як у Львові створили незвичний «дитсадок»
- Карантин добив. У Львові закривають культову «Українську книгарню»
- «Двері відчинені». Як вирішують скандал у Львівській міській раді
- Закон, повага та (не)чинний Садовий. Що відбувається у Львівській міській раді
- Лікували все життя. Історія подружжя медиків, чиє життя забрав коронавірус
- Львів і його села. Як місто розширювало свої території
- Бути першими – це велика відповідальність. Як змінювалася ІТ-компанія ЕРАМ протягом 15 років в Україні
- Люди з ментальними розладами помирають від Covid-19 частіше за онкохворих? Нові дослідження
- Дебати Андрія Садового і Олега Синютки. Як це було
- Правда чи брехня? Фактчекінг і експертний аналіз дебатів Садового і Синютки
- Не втратити ґрунту, на якому стоїмо. Вахтанг Кіпіані про українські змісти
- Львів – проти. Чи працюватимуть на вихідні у місті кафе, ТРЦ і перукарні
- Чи можуть бути у Львові англомовне навчання та добра медицина?
- Українська стала мені рідною. Історії тих, хто вчив мову у дорослому віці
- У ньому вся сіль. Мандрівка вихідного дня у Дрогобич і Нагуєвичі
- Медичний канабіс в Україні. «За» і «проти» та що каже Церква
- Чи закривати школи у випадку локдауну та що роблять у Європі
- Троянський кінь для супербактерії. Як у Львові розробляють новітній антибіотик
- Перекласти Шептицького на сучасний лад. Як у Львові пройшло бієнале Митрополита
- «Осиротілі юрби гуляк». Як ведеться на карантині ресторанам Європи і світу
- Місцеві вибори 2020 у Львові та ОТГ. Найважливіше. Фото, відео. Оновлюється
- Реконструкція Винників. Репортаж з містечка, яке вперше не голосувало за власного мера
- Літати по-новому. Що корисного можуть дати пасажирам карантинні зміни в авіації
- Онлайн-голосування на виборах – прогрес чи смерть для демократії
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» УГП
- Вибори до Львівської міськради. Перша десятка партії «Варта»
- Що Кошулинський обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Слуга народу»
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Голос»
- Що Рущишин обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Диригент швидкої допомоги. У пам’ять про лікаря і любителя джазу Ігоря Орлова
- Замок, космічна екскурсія і музей людських історій. Мандрівка Золочівщиною
- Місцеві вибори пройдуть за новими правилами. Що змінилось?
- Дзвонила всім підряд у телефонній книзі. Як львівська вчителька поборола рак
- Хаотична забудова та сміття. Як кандидати на мера Львова вирішуватимуть ці проблеми
- Захищати не лише на передовій. Як із маленьких справ будується захист країни
- Що Зінкевич обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- На «В» з мінусом. Дитячий онколог Роман Кізима про медицину у Львові
- Чи можуть Львівщину «закрити» на карантин і кого це зачепить у першу чергу
- Єдина надія на подолання пандемії. Чи все так просто з вакциною проти Covid-19
- Що обіцяють Садовий і Синютка зробити для вирішення транспортної проблеми. Аналіз програм
- Із корицею, веганський і на когуті. 7 рецептів борщу від відомих львів'ян
- Нова економічна реальність. Де зараз є і куди прямує економіка України
- Чому будівництво вітряків на Боржаві розглядають в суді і до чого тут репутація України в Європі
- «Як перетворити кризу у можливості». Не час різати одне в одного бізнес-пиріг, треба його збільшувати
- Як-як тебе звуть? Історії львів'ян з незвичними іменами
- Посаг для Львова. Що принесуть у Львівську ОТГ Грибовичі і Малехів
- Гасити пожежу голими руками. Чому вчителів у Львові не тестують на Covid-19
- Привіт з далеких галактик. Як на Львівщині працює Центр космічних досліджень
- Треба вичавити з себе совок, а потім ще раз і ще раз. Кауфман у влозі Рущишина
- Втратити, щоб відчути цінність. «Як перетворити кризу у можливість» у галузі гостинності
- У світі почали використовувати нові тести на Covid-19. Що це і чи будуть вони в Україні