
Фото із фейсбук-сторінки Gorgany
«Щоб не сиділи перед телевізором». Як компанія зі Львова промує активний відпочинок
Львівська компанія Gorgany займається продажем туристичного одягу та спорядження світових брендів, а також має власний бренд Turbat. До карантину компанія мала магазини у семи містах України, близько сотні працівників та звикло готувалась до весняно-літнього сезону.
Як на бізнес, побудований на мандрах та активному відпочинку, вплинув локдаун та як компанія працює сьогодні, Tvoemosto.tv розповів її співзасновник, випускник Львівської бізнес-школи УКУ, Андрій Бандрівський.
Андрій Бандрівський з дружиною та співзасновницею компанії Оксаною Донець і дітьми
Усі гроші були в товарі
Андрій Бандрівський розповідає, що Gorgany готувалися до початку весняно-літнього сезону і мали плани на зростання – хотіли розширити асортимент і всі кошти вклали в закупівлю товарів на сезон. Окрім того, займалися навчанням команди і мали великі амбіції щодо подальшого розвитку.
«Карантин став несподіванкою. Ми зрозуміли, що усі наші плани полетіли коту під хвіст і треба терміново все перебудовувати і шукати шляхів – як жити, щоб працювати для клієнтів і заробляти на себе в нових умовах, коли магазини закриті, а люди сидять удома», – згадує Андрій Бандрівський.
Найбільшою фінансовою проблемою для компанії стало закриття на майже двомісячний карантин 9-ти магазинів, адже продажі втратились. Окрім того, гуртові клієнти – інші спеціалізовані магазини туристичного спорядження – також закрились. Тож надходження впали катастрофічно.
«Оскільки у нас не було фінансових запасів – всі гроші виявилися в товарі, то першочерговою задачею було назбирати на зарплати. У нас працює близько 100 людей і втримати команду в такій ситуації – найважливіше. Тому ми обмежили всі витрати і упродовж перших двох тижнів збирали гроші лише в зарплатний фонд», – розповідає Андрій Бандрівський.
Працівників із фізичних магазинів, що були зачинені, залучили до іншої роботи, аби вони були зайняті хоча б частково: виставлення товарів на сайт, написання описів товару і знімання відеооглядів. Також у «Ґорґанах» вирішили, що не братимуть жодних зовнішніх підрядників, а усю роботу виконуватиме внутрішня команда.
«Деякі керівники магазинів, які мали машини, розвозили поставки, хтось працював на складі, хтось консультував телефоном. Це не було дуже ефективно з організаційної точки зору, бо потребувало багато зусиль і не все виходило гладко, але, на мою думку, зіграло дуже добру мотиваційну роль – команда включилася, працювала на спільну ціль і бойовий дух був на високому рівні», – ділиться досвідом співзасновник компанії.
Закритий магазин заробив на себе сам
Gorgany провели переговори про зменшення орендної плати в усіх магазинах мережі, але в Житомирі компанії не вдалося дійти згоди з орендодавцем, тож магазин там закрили.
«Спакувалися і з'їхали. Але вийшло цікаво – за результатами квітня, саме закритий магазин в Житомирі мав чудові, як на карантин, PNL показники (фінансовий звіт – ред.). Витрат на оренду і комунальні платежі не було, невелика команда із трьох людей опрацювала невелику кількість продажів телефоном і заробила сама на себе. Ми закрили місяць фактично без збитків, що було чудовим результатом, як на ситуацію», – згадує топ-менеджер.
Він додає, що доброю мотивацією було те, що з початку карантину об’єднали результат інтернет-магазину і фізичних магазинів. Усі продажі через інтернет у містах, де є офлайнові магазини, зараховувалися як звичайні продажі, а прибуток від них ділився навпіл між відділами, і всі продавці отримували з них бонус.
«Фактично нам вдалося адаптувати роботу великої команди і всі були сфокусовані на продажах через єдиний канал, який працював, – інтернет магазин», – каже Андрій Бандрівський.
Із початку карантину у компанії щоденно аналізували надходження коштів як основний показник життєдіяльності і мали дві цілі: короткотермінову – виплату зарплат, і довготермінову – оплатити замовлення матеріалів, потрібних для пошиття осінньо-зимової колекції одягу Turbat (український бренд туристичного спорядження, над створенням якого працює компанія – ред.).
Ціль вийти на точку беззбитковості, додає Андрій Бандрівський, ставили лише на травень.
Нові ідеї та експерименти
Люди були кілька місяців удома і не могли поїхати у гори чи на природу, але ж про здоров’я все одно треба дбати, каже Андрій Бандрівський. Тож Gorgany запустили продаж у двох нових категоріях – фітнес-товари і велотовари (адже велосипед для багатьох був основним транспортом протягом карантину).
«Це була відповідь на зміну потреб наших клієнтів і ми діяли, щоб їх задовільнити. Люди складно переживали цей час, бо бути на природі і жити повноцінним активним життям – це одна з основних потреб кожного, що робить щасливим і здоровим», – пояснює Андрій Бандрівський.
У компанії багато експериментували, щоб знайти вихід, додає він. Наприклад, організовували онлайн-зустрічі на своєму YouTube-каналі, придумали спортивні челленджі з колегами (як от «Еверестдома»), переформатували традиційні пригодницькі перегони Gorgany Race в дистанційний формат, що не суперечив протиепідемічним вимогам.
«А ще багато, дуже багато – більше, ніж коли-небудь раніше, спілкувалилися з клієнтами», – каже співзасновник компанії.
Gorgany як бізнес, говорить Андрій Бандрівський, тримаються на кількох мріях, що драйвлять усю команду.
«Ми хочемо, щоб в Україні більше людей подорожували, ходили в гори і жили повноцінним активним життям. Подорожі і мандри роблять людей щасливими і здоровими, а також є шляхом до розвитку, до пізнання світу і себе. Наша мета – щоб 25% україніців захопилося мандрами і полюбили гори і природу. Я впевнений, це позитивно вплине на все наше суспільство. Хочеться, щоб замість культури сидіти перед телевізором і пиячити, було більше культури активних подорожей, сприйняття і розуміння цінностей життя», – каже Андрій Бандрівський.
Також у «Ґорґанах» мають ціль, щоб бренд одягу Turbat став відомим за кордоном і був кращим за інші імениті закордонні бренди.
«Ми маємо чудову можливість виробництва в Україні і команду, яка захоплена подорожами і може реалізувати свій досвід у чудових виробах», – зазначає він.
«Горгани» постійно змінюються, навчаються і намагаються ставати ефективнішою командою.
«Хочемо бути острівцем успішності в Україні і будувати компанію, яка надихає мандрувати, яка є трендсеттером і якою кожен з нас міг би пишатися», – додає співзасновник компанії.
Олександра Бодняк
Фото із фейсбук-сторінки Gorgany та Андрія Бандрівського
«Твоє місто» спільно з Львівською бізнес-школою реалізовують проєкт «Підтримка українського бізнесу в час кризи», який виконується в межах Проєкту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- Велич та особливий шарм. Як відновлювали каретну браму з району Кракідали
- Перехрестя шести вулиць. Чому так складно проїхати Сахарова – Вітовського і що з цим робити
- Лікар, якого жартома називали «Мафією». У пам’ять про медика Ігоря Мартинюка
- «Найважче повертатися без результату». Як на Львівщині шукають заблукалих у горах
- Чи допоможе львів'янам щеплення від коронавірусу поїхати за кордон
- Усиновлення крок за кроком. Як у благодійному фонді «Рідні» допомагають стати батьками
- Правди не знав ніхто. Історія скульпторки і львівської легенди Теодозії Бриж
- Щороку їду на Майдан. Історія медсестри, чиє фото друкували світові медіа
- Перегони до Марсу і повернення на Місяць. Як Україна освоює космос із іншими
- То мороз, то відлига. Хто такі метеозалежні люди і до чого тут львівська погода
- Тут живе дух Львова. Як дають собі раду «Айболить» та «Юний технік»
- «Я недопильнувала». Батьки онкохворих дітей часто звинувачують себе
- Львів, який хочеться запам'ятати. Атмосферні фото засніженого міста
- Почути і перемогти. Як у львівській лікарні діти долають рак
- (Не) Доглянута старість. Які умови в будинках для літніх у Львові і скільки це коштує
- «Мама викликала швидку і знепритомніла». Історії людей, які отруїлись чадним газом
- Щоб усі були як рідні. Як у Львові працюватиме Центр підтримки дітей та сім’ї «Рідні»
- Робота на випередження. Як Рівне підготувалось до снігопаду і показало приклад іншим
- «Тут ближче до Бога». Розповідь про отця, який високо в горах лікує людей
- Халк прокидається. Львів'яни – про те, як Covid-19 впливає на психіку
- Хто такі медичні капелани і чому їх хочуть ввести у штати лікарень
- Не Польщею єдиною. Куди їдуть заробітчани після локдауну і що їм пропонують
- Лікар для всіх. У пам’ять про медика Євгена Марцинішка
- Французька кухня, віденські бали. Як жили львів'яни сто років тому
- Шанс жити. Для чого і як у Львові проводять пересадки органів
- Родимка, папілома, бородавка – як не пропустити рак шкіри. Поради дерматолога-онколога
- Гайда на лижі! Різноманітні гірськолижні курорти неподалік Львова: умови, ціни
- Не хотіли чекати. Як мешканці Кастелівки самі відновили історичну браму
- Єгипет і Мальдіви. Куди їдуть львів`яни взимку і що вигідніше в час пандемії
- Тюбінг і оригінальні розписи столітньої давності Модеста Сосенка. Подорож Львівщиною на один день
- Менше популізму, більше технологій. Як 2020 рік змінив траєкторію світу
- Гроші є, інвестиції – будуть. Що чекає на економіку України у 2021 році
- Не тільки лижі. Де активно відпочити на Львівщині узимку
- Богдан Шумилович: У довоєнній Галичині не святкували від «Романа до Йордана»
- Будьте гнучкими. Як спланувати 2021 рік, коли невідомо, що буде за тиждень
- Подруга президента Франції. Історія львів'янки, яка єдина написала радіодиктант без помилок
- Таємниці княжого храму святого Миколая. Екскурсія найстарішою церквою Львова
- Старший друг. Як у Львові працює наставництво для дітей-сиріт
- Коронавірус і Різдво. Із якими обмеженнями святкуватимуть в Україні та Європі
- Потрібні нові холодильники. Як Львів готується отримати вакцину проти коронавірусу
- Наші світильники є у Франції та США. Як львівська компанія запалює світло по всьому світу
- «Моє тіло – моє діло». Як у Львові запроваджують сексуальну освіту для дошкільнят
- Цілющі вода й повітря. Де на Львівщині зміцнити імунітет і відновитись після хвороби
- Безробітні є, а вакансії? Де і кому можна знайти роботу у Львові
- Ремонт без проблем. Як зробити усе так, щоб не пошкодувати і не втратити гроші
- Чи можуть львів’яни уникнути зростання ціни на доставку газу. Роз’яснення
- «Вийшла в ліс і почала кричати». Історія ВІЛ-позитивної львів’янки
- Розуміти одне одного. Чого очікують від влади Львова громадський сектор, медицина і Церква
- Навіть взимку діти цілий день у парку. Як у Львові створили незвичний «дитсадок»
- Карантин добив. У Львові закривають культову «Українську книгарню»
- «Двері відчинені». Як вирішують скандал у Львівській міській раді
- Закон, повага та (не)чинний Садовий. Що відбувається у Львівській міській раді
- Лікували все життя. Історія подружжя медиків, чиє життя забрав коронавірус
- Львів і його села. Як місто розширювало свої території
- Бути першими – це велика відповідальність. Як змінювалася ІТ-компанія ЕРАМ протягом 15 років в Україні
- Люди з ментальними розладами помирають від Covid-19 частіше за онкохворих? Нові дослідження
- Дебати Андрія Садового і Олега Синютки. Як це було
- Правда чи брехня? Фактчекінг і експертний аналіз дебатів Садового і Синютки
- Не втратити ґрунту, на якому стоїмо. Вахтанг Кіпіані про українські змісти
- Львів – проти. Чи працюватимуть на вихідні у місті кафе, ТРЦ і перукарні
- Чи можуть бути у Львові англомовне навчання та добра медицина?
- Українська стала мені рідною. Історії тих, хто вчив мову у дорослому віці
- У ньому вся сіль. Мандрівка вихідного дня у Дрогобич і Нагуєвичі
- Медичний канабіс в Україні. «За» і «проти» та що каже Церква
- Чи закривати школи у випадку локдауну та що роблять у Європі
- Троянський кінь для супербактерії. Як у Львові розробляють новітній антибіотик
- Перекласти Шептицького на сучасний лад. Як у Львові пройшло бієнале Митрополита
- «Осиротілі юрби гуляк». Як ведеться на карантині ресторанам Європи і світу
- Місцеві вибори 2020 у Львові та ОТГ. Найважливіше. Фото, відео. Оновлюється
- Реконструкція Винників. Репортаж з містечка, яке вперше не голосувало за власного мера
- Літати по-новому. Що корисного можуть дати пасажирам карантинні зміни в авіації
- Онлайн-голосування на виборах – прогрес чи смерть для демократії
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» УГП
- Вибори до Львівської міськради. Перша десятка партії «Варта»
- Що Кошулинський обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Слуга народу»
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Голос»
- Що Рущишин обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Диригент швидкої допомоги. У пам’ять про лікаря і любителя джазу Ігоря Орлова
- Замок, космічна екскурсія і музей людських історій. Мандрівка Золочівщиною
- Місцеві вибори пройдуть за новими правилами. Що змінилось?
- Дзвонила всім підряд у телефонній книзі. Як львівська вчителька поборола рак
- Хаотична забудова та сміття. Як кандидати на мера Львова вирішуватимуть ці проблеми
- Захищати не лише на передовій. Як із маленьких справ будується захист країни
- Що Зінкевич обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- На «В» з мінусом. Дитячий онколог Роман Кізима про медицину у Львові
- Чи можуть Львівщину «закрити» на карантин і кого це зачепить у першу чергу
- Єдина надія на подолання пандемії. Чи все так просто з вакциною проти Covid-19
- Що обіцяють Садовий і Синютка зробити для вирішення транспортної проблеми. Аналіз програм
- Із корицею, веганський і на когуті. 7 рецептів борщу від відомих львів'ян
- Нова економічна реальність. Де зараз є і куди прямує економіка України
- Чому будівництво вітряків на Боржаві розглядають в суді і до чого тут репутація України в Європі
- «Як перетворити кризу у можливості». Не час різати одне в одного бізнес-пиріг, треба його збільшувати
- Як-як тебе звуть? Історії львів'ян з незвичними іменами
- Посаг для Львова. Що принесуть у Львівську ОТГ Грибовичі і Малехів
- Гасити пожежу голими руками. Чому вчителів у Львові не тестують на Covid-19
- Привіт з далеких галактик. Як на Львівщині працює Центр космічних досліджень
- Треба вичавити з себе совок, а потім ще раз і ще раз. Кауфман у влозі Рущишина
- Втратити, щоб відчути цінність. «Як перетворити кризу у можливість» у галузі гостинності
- У світі почали використовувати нові тести на Covid-19. Що це і чи будуть вони в Україні