
Фото: 5 канал
«Ми не віримо, що у батька був коронавірус». Історія родини, де більше ніхто не заразився
Eкспрес-тест показав негативний результат
8 квітня у ЛОДА офіційно повідомили, що чоловіка доставили в лікарню не лише із кровотечею, але й з дихальною недостатністю. Дати смерті тоді не назвали.
Донька померлого розповідає, що тата забрали у Залізничну лікарню у п’ятницю, 3 квітня.
«У тата була анемія, зазвичай були загострення на весну і осінь – був авітаміноз, починались кровотечі. Ще швидше, як ми лікувались в лікарні, медики казали, що в нього біля підшлункової є проблемна судина, відповідно, ставались кровотечі, опускався гемоглобін, тиск, він ставав слабий, ми їхали в лікарню», – розповідає Соломія Пучак-Сирватка.
Батько, додає вона, хворів вже років із 10. До вересня минулого року він працював на залізниці, тож у Залізничній лікарні періодично і лікувався для підтримання свого стану. Він мав третю групу інвалідності.
«Не знайшли спеціально для нього роботи на залізниці, що він міг би виконувати, і сказали написати заяву на звільнення. Протягом зими він підлікувався, і на літо він міг би піти ще на роботу», – каже донька.
Наступного дня після госпіталізації, до чоловіка, який був в реанімаційному відділенні, приходили дві доньки – Соломія і Христина. Соломія говорить, що жодного кашлю у нього не було, а експрес-тест на коронавірус показав негативний результат.
Читайте також: Якби сама не звернулась, то навіть би не дізналась. Як львів'янка одужала від коронавірусу
Але вже 6 квітня 51-річний чоловік помер, а його донькам видали довідку про смерть, де ішлося про двобічну пневмонію. Соломія Пучак-Сирватка розповідає, що аналізи тата відправили на ПЛР-діагностику, те, що результат позитивний, вона дізналась телефоном 7 квітня, а лише за тиждень, коли звернулась до лікарів, – бо раніше було не до того – їй надіслали на вайбер копію бланку з результатом. Жінка каже, що ані знімків легень, ані будь-яких інших документів, у яких ішлося б про діагноз, родині не показали.
Вона говорить, що тата не дозволили поховати із священником, похорон відбувся дуже тихо і швидко.
Страх і плітки
«8 квітня нам віддали тіло батька, яке одразу відвезли на цвинтар і, не давши нам попрощатись з ним, не поховали, а просто закопали без священника. Після того всього, що трапилось, нам не співчували, а лиш розводили плітки в час Великоднього посту», – розповідає донька померлого.
Пліткували, буцімто її сестра була в Іспанії, хоча це неправда. Також казали, що їхній тато заразився від жінки, яка повернулась з-за кордону.
«Але нашої мами немає вже 12 років, і тато так вдівцем і помер», – говорить донька.
Вона додає, що на неї із сестрою зводили наклепи – буцімто вони працюють в продуктовому магазині і не дотримуються самоізоляції.
«Я все розумію, то дійсно трохи страшно, був шок, що всі нас боялись. Ми нікуди не ходили, одразу були на строгій самоізоляції, продукти нам привозили до брами – вийшли забрати і все», – говорить Соломія Пучак-Сирватка.
Соломія уточнює, що на самоізоляції протягом 14 днів була вона, її чоловік, двоє дітей, батьки чоловіка, а також сестра, з якою жив тато, і бабуся, яка приїхала у той день, коли тата забрали до лікарні.
Читайте також: Коронавірус – не вирок. Як це працювати лікарем в інфекційній лікарні
Щодо роботи, то, говорить жінка, ані вона, ані сестра не були на ній практично від початку карантину.
«Я працюю в садочку, але як почався карантин, нам сказали не ходити. Хтось брав відпустку за власний рахунок, хтось через день ходив, але я ні, бо мені далеко доїжджати, а свого транспорту немає. А сестра працює в приватників, вони теж зупинили роботу з початку карантину», – розповідає Соломія.
Лише після того, додає вона, як написала у соцмережах про те, як все було, люди перестали пліткувати і боятись родини.
«Бо один придумав, другий перекрутив, третій ще щось – і вийшли якісь космічні речі, я шокована від того всього», – додає жінка.
Читайте також: Весна, що увійде в історію. Репортаж із полудневого Львова
Жодних тестів
На запитання про те, чи робили родині або, принаймні, дочці, яка жила з татом, тести на коронавірус, жінка каже, що ні.
«Ми дзвонили до лікарки у нас в селі, де сестра живе, вони сказали, що тестів не мають, а коли вже телефонувала моя сімейна лікарка – бо я живу в іншому селі, то вона сказала, що вони не мають права робити, якщо немає якихось симптомів: кашлю чи температури, чи ще чогось. Навіть те, що ми близько спілкувались, і в мене маленькі діти – могли би перевірити – нікому це не потрібно», – розповідає Соломія Пучак-Сирватка.
Щоправда, додає вона, її сестра кожні три дні телефонувала до сімейної лікарки і звітувала про своє самопочуття.
Минуло два тижні і вся родина почувається добре, за весь час, каже донька померлого, ні у кого не було жодних симптомів – «дякувати Богу, здорові».
Я не вірю навіть у ту двосторонню пневмонію
«Тато майже вісім місяців був в хаті, бо слабо себе почував. У грудні він приходив до мене додому, бо тут є жінка, яка раніше працювала в реанімації, вона ставила йому крапельниці, щоб підняти гемоглобін, щоб не доводити до лікарні, і він тоді себе краще почував. Після свят і після свого дня народження він ослаб, але не хотів нікуди йти. Я його вмовляла, але він не хотів. Може я винна, що не нагнала його, як то кажуть, ну але що вже», – розповідає Христина Пучак-Сирватка.
Читайте також: Як у Львові виявляють потенційних хворих на коронавірус
Вона додає, що ніхто з родини не був за кордоном, а жінка, яка ставила крапельниці, вже давно не працювала в лікарні.
«Ми не маємо жодних припущень, де б він міг заразитись, якщо б у нього справді був коронавірус. Я не уявляю. Він ні з ким не спілкувався, хто би був за кордоном. Я не можу собі уявити і не вірю навіть у ту двосторонню пневмонію. Тому що його забрали в п’ятницю, а в суботу нас ще пустили в реанімацію до нього. Він не кашляв, як вони казали. І рентгену, що в нього двостороння пневмонія, нам не дали», – говорить Соломія Пучак-Сирватка.
Залізничники
Жінка розповідає, що після того, як помер тато, їм розповідали, що на коронавірус нібито захворів хтось із лікарів медзакладу.
«Але люди всяке говорять, я не знаю і сказати не можу. Хіба знаю, що після того, як в тата нібито виявили коронавірус, то хірургічне і реанімаційне відділення, де він лежав, всі були на карантині, але ні в кого не підтвердилось», – говорить вона.
Читайте також: Як правильно самоізолюватися під час карантину. Інструкція від МОЗ України
Як стало відомо Tvoemisto.tv із власних джерел, у кількох людей в одному із підрозділів «Львівської залізниці» була підозра на коронавірус, але експрес-тести, що зробили сімом людям, виявились негативними. Водночас ішлося про імовірний спалах хвороби у локомотиворемонтному депо, але офіційної інформації про це ані в ЛОДА, ані в ЛМР не було.
Соломія Пучак-Сирватка каже, що не планує надалі з’ясовувати, чому її татові поставили діагноз Covid-19 і чи справді він помер від нього, адже батька вона цим не поверне.
Позиція медиків
Головна епідеміологиня Львівщини Наталія Тімко каже, що знає про цей випадок, хоча і без нюансів. Вона говорить, що не обов'язково всі члени родини мають заразитись від однієї людини. Контагіозність (виділення збудника з організму хворого чи носія) коронавірусу не має 100% виразності, як, наприклад, це з кором.
«Коронавірусна інфекція має багато різноманітних симптомів, у цього чоловіка виявили двобічне запалення легень, відібрали матеріал на дослідження ще прижиттєво і прийшло підтвердження, що це коронавірус», – каже вона.
Наталія Тімко вважає, що батько цієї родини міг заразитись Covid-19 будь-де.
«Україна належить до країн з внутрішньокраїнною передачею, він міг заразитись будь-де, навіть у власному під'їзді, не обов'язково їздити за кордон або спілкуватись з тим, хто приїхав», – прокоментувала цю ситуацію головна епідемологиня області.
Олександра Бодняк
Повна або часткова републікація тексту без згоди редакції заборонена та вважатиметься порушенням авторських прав.
Міські акценти
- Викинули продуктів на сотні тисяч. Як бізнес у Львові пережив другий локдаун
- Берлін у центрі Львова. Як після реставрації виглядає брама на Князя Романа
- Труднощі перекладу? Що не так із українською мовою у Львові
- Автобуси і політика. Чому Садовий запитує у львів'ян, у кого місту купувати транспорт
- Новий рік та Різдво у Львові сто років тому і сьогодні. Історія, фото
- Дожити до ста. Дві історії довгожителів Львова
- Львівська ОТГ офіційно запрацювала. Як пройшло передноворічне засідання депутатів
- Бруківка, асфальт, камінь і знову бруківка. Сім п'ятниць вулиці Бандери
- Христос народився! Як львів'яни переходять на святкування Різдва 25 грудня
- Будемо розвивати і ринок, і Сихів. Як «Шувар» створює нові простори для львів'ян
- Дім культури по-новому. Як у Львові працює міський центр мистецтва
- Як забудовники «ховають» історію Львова. Археолог про дослідження міста
- Розмальована музика. Як українка та мексиканець навчають у Львові дітей за новою методикою
- Топ-5 подарунків на Миколая. Як місцеві компанії популяризують українські свята
- Вікенд у Львові. Скільки коштує оренда помешкання і де його шукати
- У місті, але біля лісу. Де у Львові купити квартиру поближче до природи
- Купуй, споживай, перевикористовуй. Львівські лайфхаки для еко-життя в новому році
- Які квартири купують львів'яни і як перевірити забудовника на законність
- Найперший, найбільший, найулюбленіший. Гарнізонний храм Львова відзначає 9-ліття відкриття
- Чи буде у Львові сніг на Миколая і Новий рік. Прогноз синоптиків
- «Патріоти та «всі інші», або Які розклади у Львівській облраді
- Хто такий Синютка, який зайняв друге місце
- Знову Садовий. Кар’єра, статки та передвиборчі обіцянки мера
- Людське ставлення і турбота про зміст. Чого хочуть від влади Львова освіта і культура
- Садовий та Синютка змагаються за Львів. Інтерв’ю з обома кандидатами
- Я бачив різні кампанії на виборах у Львові, ця – найбрудніша. Розмова з Андрієм Садовим
- Уся країна дивиться, якими будуть вибори у Львові. Розмова з Олегом Синюткою
- Великий бізнес вміє домовлятись. Чого очікувати від нової Львівської міської ради
- Хто став депутатом Львівської міської ради. Імена, біографії, статки і фото
- Як у Львові закрили єдине відділення гематології та чому помер його пацієнт
- Як у старовинному львівському будинку живуть і співпрацюють нічний клуб та мешканці
- Як підсилити потенціал Західної України. Взаємодопомога, синергія і маркетинг територій
- Пожертвувати супутниковою антеною. Як у Львові оживили будинок-пам'ятку на вулиці Чупринки
- Що Гвоздович обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- До Львівської міськради йде відверто проросійська ОПЗЖ. Що це означає
- Вибори до львівської міськради. Перша «десятка» «Об’єднання «Самопоміч»
- Що Васюник обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Зникла дитина. Як впильнувати свою та що робити, якщо знайшли чужу
- Що обіцяє Синютка зробити для Львова. Аналіз програми
- Яка вода тече з вашого крана або Як Львову відмовитись від «хлорки»
- На Митрополичі сади у Львові чекають великі зміни. Що буде
- Ще не вмер Бандера. Якою львів'яни запам'ятають цю вулицю до ремонту
- Пів правди про бруківку. Топ-5 відповідей про ремонт вулиці Бандери
- Як зміняться квартири і офіси через пандемію. Що каже архітектурний ринок Львова
- Бруд – це вибір. Дві історії львів'ян, які самотужки відновили під'їзди в історичних будинках
- Передайте за проїзд. Як виглядав громадський транспорт Львова у різні роки
- Чи безпечно туристам їхати до Львова і на Львівщину
- Час нових рішень? або Чи можна відкривати дитячі садочки у Львові
- Чому у Львові ІФА-тести на коронавірус не роблять масово, як обіцяли в МОЗ
- «Рекордні» 125 позитивних тестів на коронавірус на Львівщині. Що це означає
- Кабмін створив Львівську ОТГ. Як це вплине на вибори та бюджет
- Запам'ятайте це, якщо вже зібрались на шашлик, у спортзал чи Карпати
- Львівські дні. Що відбувається у місті, поки ви вдома. Репортаж
- Весна, що увійде в історію. Репортаж із полудневого Львова
- На Львівщині вводять режим надзвичайної ситуації. Що це означає
- Місто чоловіків. Чому Львів не пишається відомими жінками
- На захист Палацу мистецтв. Що каже про його перебудову автор проєкту
- План «В». Де на Львівщині лікуватимуть хворих на коронавірус, якщо такі будуть
- Антикоронавірусні Винники. Що відбувалося за лаштунками протестів
- Евакуація українців із Китаю. Хвилювання і шок
- Чи відсторонять Андрія Садового від посади і що буде із Львовом далі
- Чи знесуть ЦУМ та куди поїде трамвай. Перспективи Франківського району Львова
- Відчути себе Залізною людиною. Як львів’янин 25 разів подолав дистанцію Ironman
- Місто в місті. У Львові будують перший інноваційний парк. Візуалізація
- Інвестувати в майбутній «Океан Ельзи». Що може заробити бізнес, крім грошей
- Вхід через сусідів. Який готель хочуть будувати на початку вулиці Дорошенка
- Культура — це не лише розваги. Навіщо Львову перший в Україні Конгрес культури
- «Такого нема ніде у світі». Як у Львові та Києві будують інноваційні парки
- Фізика і хімія львівської кави. Як і для кого працює найкраща кав’ярня міста
- Почати життя заново. Як у Львові облаштовують притулок для жінок у кризі
- «Ви вже на Львівщині». Як представляли нового очільника поліції області
- «То не вольно». Як у Львові домовляються не склити балкони
- Усе про трагедію в Дрогобичі в один клік. Фото. Оновлюється
- Полярон та Кінескоп. Як територію колишніх львівських заводів перетворюють на житло
- Орендують навіть старе житло лише з диваном. Як знайти квартиру у Львові
- Не потонути й не згоріти. Як Львову адаптуватися до кліматичних змін
- Пелюстка до пелюстки. Як реставрують історичні брами у Львові. Фоторепортаж
- Як перемогти в Громадському бюджеті Львова. Приклад Залізничного району
- Не здаватися до останньої хвилини. Як стати переможцем Громбюджету Львова
- «Політика мене не цікавить». Маркіян Мальський про своє майбутнє в ЛОДА
- Те, чого ви не маєте знати. Що лишається за лаштунками Leopolis Jazz Fest
- Скільки разів «мінували» Львівщину та що робить із цим поліція
- Побороти затори. Що може змінити Інтегрована концепція розвитку у Львові
- Подарунок школі чи посаджене дерево. Як у Львові відзначать завершення навчального року
- Без нього не було б України. Львів'яни сумують за Маркіяном Іващишиним
- Олег Синютка: Шанси зараз стати міським головою Львова є у всіх
- Як пройшли дебати між Порошенком та Зеленським. Повна розшифровка. Оновлено
- Нам потрібні розумні люди. Андрій Пундор про візію та прорив Львова
- Чи мав право Порошенко заблокувати центр Львова: що каже закон
- Рушійна сила – мешканці. Як три роки поспіль вигравати у конкурсі Громбюджету Львова
- Проста ідея. Як перемогти в конкурсі Громадського бюджету Львова
- Чиста джерельна. Звідки потрапляє вода у крани львівських будинків
- Зелена лінія. Як планують з’єднати Сихів та центр Львова
- Що відбувається у Палаці Хоткевича та чому там знову не обрали керівника
- Зміни до трудового законодавства. Що це значить та чому Львівський ІТ Кластер проти
- Чи поїде моя пляшка на переробку або Що стримує львів’ян від сортування сміття
- Молодий і динамічний. Як Сихів стає конкурентом центральній частині міста
- «Про результат повідомимо згодом». Як працює Гаряча лінія Львова
- У білих халатах і з рентгеном. Як працюють львівські реставратори
- Портрет львівського туриста. Хто сюди їде і навіщо