
Фото: Львівська облрада
«Патріоти та «всі інші», або Які розклади у Львівській облраді
Завтра, 1 грудня, відбудеться перше засідання сесії нової Львівської облради. Після скандалу у раді Львівської ОТГ, про ЛОР, здавалося б, усі забули. Але дарма. Основні політичні гравці уже давно увійшли в боротьбу за ключові посади. І це зрозуміло, адже в обласних рад, на відміну від районних, залишилися усі повноваження. Навіть більше – на другому етапі реформи місцевого самоврядування, говорить керівник Агенції регіонального розвитку у Львівській області Тарас Баранецький, їм мають передати функції виконавчої гілки влади, тоді як обласні адміністрації матимуть суто контрольні функції.
Більшість у ЛОР та кандидати на голову
Почнемо з офіційних даних. На першій нараді фракції партії «Європейська солідарність» в облраді визначили, що на голову Львівської облради просуватимуть лідерку «ЄС» на Львівщині Ірину Гримак. Натомість медик Олег Дуда мав би очолити фракцію партії у ЛОР.
Читайте також: «Двері відчинені». Як вирішують скандал у Львівській міській раді
Нагадаємо, «Європейська солідарність» отримала 30,9% голосів виборців у Львівській області і, відповідно, 28 мандатів. І хоч це найбільша фракція у раді, однак далеко не більшість, потрібна для ухвалення важливих рішень – загалом Львівська облрада нараховує 84 «штики». Це суттєво ускладнює життя «ЄС», тому що доведеться домовлятися і йти на компроміси.
«Об’єднанню демократичних сил: «Європейської солідарності», «Свободи», «Голосу», «Самопомочі», «Батьківщини», «Народного Руху України», «Української Галицької Партії» – альтернативи немає», – так окреслив майбутню більшість на своїй сторінці у Фейсбук нардеп Олег Синютка.
Правда, з того, що відомо, далеко не усі з цих партій готові долучитися до так званої більшості від «ЄС». Ймовірно, Олег Михайлович розраховує на свій хист домовлятися, який особливо проявився, коли він був головою ОДА.
За словами політичного експерта Олександра Антонюка, комбінацій, насправді, небагато. Одна з них, це коли «Свобода» і «ЄС» зуміють об’єднати навколо себе інші фракції, які підтримають позицію Олега Синютки щодо Ірини Гримак.
Водночас, голова обласної ради минулого скликання, теж член «ЄС», Олександр Ганущин на своїй сторінці у Фейсбук виклав «своє бачення на майбутню депутатську більшість» і у ній уже не присутнє ВО «Свобода». Ідеться про «Європейську солідарність» – 28 депутатів, «Батьківщину» – 7, «Голос» – 7, «Народний Рух України» – 6 та «Українську Галицьку Партію» – 6 депутатів.
Він пояснив, чому в його переліку немає ВО «Свобода» – бо «Солідарність» саме з ними мала найбільші проблеми у минулому скликанні»; «Самопоміч» – «надто вже розійшлися в поглядах, особливо на останніх виборах міського голови Львова». І на завершення, «Слуга народу» – «тому що зовсім різні або полярні».
Читайте також: Закон, повага та (не)чинний садовий. Що відбувається у Львівській міській раді
За даними наших джерел, Олександр Ганущин – це ще один гравець, який претендує на посаду голови Львівської облради. І не слід недооцінювати його вплив на різні партійні середовища, зокрема, у тій же «ЄС».
Сам Ганущин на своїй сторінці у Фейсбук розвинув неабияку активність. Виникає відчуття, що у нього ще триває робота попередньої каденції: він публікує дописи про те, якими мали б бути комісії у Львівській облраді і закликає представників політичних сил висловлювати свою позицію.
Загалом, боротьба заповідається ще та. За кожним представником стоять інтереси бізнес-груп – новообраний депутат ЛОР забудовник Григорій Козловський проти братів Дубневичів. Йдеться також і про доступ до певних медіа, які фінансуються з обласного бюджету.
«Це буде лобіювання тих бізнесів, які представляють ті чи інші політичні сили. Бо не треба приховувати того, що за кожним проєктом є їх представництво», – каже експерт
Хто б не переміг – Ірина Гримак чи Олександр Ганущин – більшість «ЄС» в ЛОР буде дуже нестабільною і, як зазначає Олександр Антонюк, потребуватиме підтримки інших політичних сил.
А що «Слуги народу»
Голова ОДА, а також новообраний депутат Львівської облради Максим Козицький теж вирішив не стояти осторонь процесів у ЛОР і поскаржився на те, що вони виглядають далеко не цивілізованими.
За його словами, питання «Хто має очолити Львівську обласну раду?» спричинилось до дивної ситуації, тому що представники політсил обговорюють, з ким краще об’єднуватись, на основі більшої чи меншої «українськості»».
Читайте також: «Ціль більшості – секретар ради». Експерт про протистояння Садового і депутатів
Максим Козицький звернувся до всіх інших партій, яких не влаштовує позиція німих спостерігачів та статистів, розпочати перемовини.
«Якщо ваші цінності співпадають з моїми і ви маєте на меті дбати про громади та розвивати Львівщину, то закликаю всі політичні сили почати перемовини щодо формування більшості», – написав він.
Експерти, з якими вдалося поспілкуватися, не радять списувати з рахунку і такий розклад і натякають на контакти Максима Козицького зі щойно обраним головою Львівської ОТГ Андрієм Садовим. Зокрема, видання «Дзеркало тижня», описуючи ситуацію про те, чому Винники таки стали частиною Львівської ОТГ, вирішальним фактором назвало те, що Андрій Іванович зумів домовитися з чинною владою.
«Кабмін пішов за планом мера, який сьогодні у досить хороших стосунках із губернатором Козицьким. І має вихід на заступника ОПУ Кирила Тимошенка», – йшлося в публікації.
Олександр Антонюк зазначає, що ця комбінація теж може спрацювати: наприклад, «Самопоміч», «Слуга народу», «Батьківщина», «Голос», УГП і навіть «Народний Рух». В такому варіанті експерт бачить ймовірність обрання головою Львівської облради представниці «Самопомочі» Параски Дворянин.
І в цьому розподілі уже «ЄС», за його словами, може стати опозиційною фракцією.
Нагадаємо, Парасковія Дворянин у 2015-2017 роках була першою заступницею голови Львівської облради. Однак депутати проголосували за її звільнення. Суд навіть визнавав незаконним це рішення, однак апеляцію депутатка все ж програла.
Читайте також: У Львівській мерії заявили про «паралізовані» рахунки сільрад, які увійшли до Львівської ОТГ
Нагадаємо, завтра, 1 грудня, об 11:00 відбудеться І сесія Львівської обласної ради VIII скликання. Tvoemisto.tv вестиме стрім із засідання на своїй Фейсбук-сторінці та на Ютуб-каналі.
Планується, що депутати складуть присягу, оберуть тимчасову президію, голову, першого заступника та заступника обласної ради. Обранці також встановлять умови оплати заступникам, затвердять постійні комісії та створять президію Львівської обласної ради і затвердять положення про неї. Загалом у порядку денному є 17 питань
Нагадаємо, що до Львівської обласної ради пройшли 9 партій, які розділили між собою 84 депутатських мандати. Європейська Солідарність» отримала 28 мандатів, «Слуга народу» – 9, «Самопоміч» – 9, ВО «Батьківщина» – 7, «Голос» – 7, «Народний рух України», ВО «Свобода», «Українська галицька партія» та «За Майбутнє» – по 6 мандатів.
Тарас Смакула
Ольга Шведа
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Міські акценти
- Берлін у центрі Львова. Як після реставрації виглядає брама на Князя Романа
- Труднощі перекладу? Що не так із українською мовою у Львові
- Автобуси і політика. Чому Садовий запитує у львів'ян, у кого місту купувати транспорт
- Новий рік та Різдво у Львові сто років тому і сьогодні. Історія, фото
- Дожити до ста. Дві історії довгожителів Львова
- Львівська ОТГ офіційно запрацювала. Як пройшло передноворічне засідання депутатів
- Бруківка, асфальт, камінь і знову бруківка. Сім п'ятниць вулиці Бандери
- Христос народився! Як львів'яни переходять на святкування Різдва 25 грудня
- Будемо розвивати і ринок, і Сихів. Як «Шувар» створює нові простори для львів'ян
- Дім культури по-новому. Як у Львові працює міський центр мистецтва
- Як забудовники «ховають» історію Львова. Археолог про дослідження міста
- Розмальована музика. Як українка та мексиканець навчають у Львові дітей за новою методикою
- Топ-5 подарунків на Миколая. Як місцеві компанії популяризують українські свята
- Вікенд у Львові. Скільки коштує оренда помешкання і де його шукати
- У місті, але біля лісу. Де у Львові купити квартиру поближче до природи
- Купуй, споживай, перевикористовуй. Львівські лайфхаки для еко-життя в новому році
- Які квартири купують львів'яни і як перевірити забудовника на законність
- Найперший, найбільший, найулюбленіший. Гарнізонний храм Львова відзначає 9-ліття відкриття
- Чи буде у Львові сніг на Миколая і Новий рік. Прогноз синоптиків
- Хто такий Синютка, який зайняв друге місце
- Знову Садовий. Кар’єра, статки та передвиборчі обіцянки мера
- Людське ставлення і турбота про зміст. Чого хочуть від влади Львова освіта і культура
- Садовий та Синютка змагаються за Львів. Інтерв’ю з обома кандидатами
- Я бачив різні кампанії на виборах у Львові, ця – найбрудніша. Розмова з Андрієм Садовим
- Уся країна дивиться, якими будуть вибори у Львові. Розмова з Олегом Синюткою
- Великий бізнес вміє домовлятись. Чого очікувати від нової Львівської міської ради
- Хто став депутатом Львівської міської ради. Імена, біографії, статки і фото
- Як у Львові закрили єдине відділення гематології та чому помер його пацієнт
- Як у старовинному львівському будинку живуть і співпрацюють нічний клуб та мешканці
- Як підсилити потенціал Західної України. Взаємодопомога, синергія і маркетинг територій
- Пожертвувати супутниковою антеною. Як у Львові оживили будинок-пам'ятку на вулиці Чупринки
- Що Гвоздович обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- До Львівської міськради йде відверто проросійська ОПЗЖ. Що це означає
- Вибори до львівської міськради. Перша «десятка» «Об’єднання «Самопоміч»
- Що Васюник обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Зникла дитина. Як впильнувати свою та що робити, якщо знайшли чужу
- Що обіцяє Синютка зробити для Львова. Аналіз програми
- Яка вода тече з вашого крана або Як Львову відмовитись від «хлорки»
- На Митрополичі сади у Львові чекають великі зміни. Що буде
- Ще не вмер Бандера. Якою львів'яни запам'ятають цю вулицю до ремонту
- Пів правди про бруківку. Топ-5 відповідей про ремонт вулиці Бандери
- Як зміняться квартири і офіси через пандемію. Що каже архітектурний ринок Львова
- Бруд – це вибір. Дві історії львів'ян, які самотужки відновили під'їзди в історичних будинках
- Передайте за проїзд. Як виглядав громадський транспорт Львова у різні роки
- Чи безпечно туристам їхати до Львова і на Львівщину
- Час нових рішень? або Чи можна відкривати дитячі садочки у Львові
- Чому у Львові ІФА-тести на коронавірус не роблять масово, як обіцяли в МОЗ
- «Рекордні» 125 позитивних тестів на коронавірус на Львівщині. Що це означає
- Кабмін створив Львівську ОТГ. Як це вплине на вибори та бюджет
- Запам'ятайте це, якщо вже зібрались на шашлик, у спортзал чи Карпати
- Львівські дні. Що відбувається у місті, поки ви вдома. Репортаж
- Весна, що увійде в історію. Репортаж із полудневого Львова
- «Ми не віримо, що у батька був коронавірус». Історія родини, де більше ніхто не заразився
- На Львівщині вводять режим надзвичайної ситуації. Що це означає
- Місто чоловіків. Чому Львів не пишається відомими жінками
- На захист Палацу мистецтв. Що каже про його перебудову автор проєкту
- План «В». Де на Львівщині лікуватимуть хворих на коронавірус, якщо такі будуть
- Антикоронавірусні Винники. Що відбувалося за лаштунками протестів
- Евакуація українців із Китаю. Хвилювання і шок
- Чи відсторонять Андрія Садового від посади і що буде із Львовом далі
- Чи знесуть ЦУМ та куди поїде трамвай. Перспективи Франківського району Львова
- Відчути себе Залізною людиною. Як львів’янин 25 разів подолав дистанцію Ironman
- Місто в місті. У Львові будують перший інноваційний парк. Візуалізація
- Інвестувати в майбутній «Океан Ельзи». Що може заробити бізнес, крім грошей
- Вхід через сусідів. Який готель хочуть будувати на початку вулиці Дорошенка
- Культура — це не лише розваги. Навіщо Львову перший в Україні Конгрес культури
- «Такого нема ніде у світі». Як у Львові та Києві будують інноваційні парки
- Фізика і хімія львівської кави. Як і для кого працює найкраща кав’ярня міста
- Почати життя заново. Як у Львові облаштовують притулок для жінок у кризі
- «Ви вже на Львівщині». Як представляли нового очільника поліції області
- «То не вольно». Як у Львові домовляються не склити балкони
- Усе про трагедію в Дрогобичі в один клік. Фото. Оновлюється
- Полярон та Кінескоп. Як територію колишніх львівських заводів перетворюють на житло
- Орендують навіть старе житло лише з диваном. Як знайти квартиру у Львові
- Не потонути й не згоріти. Як Львову адаптуватися до кліматичних змін
- Пелюстка до пелюстки. Як реставрують історичні брами у Львові. Фоторепортаж
- Як перемогти в Громадському бюджеті Львова. Приклад Залізничного району
- Не здаватися до останньої хвилини. Як стати переможцем Громбюджету Львова
- «Політика мене не цікавить». Маркіян Мальський про своє майбутнє в ЛОДА
- Те, чого ви не маєте знати. Що лишається за лаштунками Leopolis Jazz Fest
- Скільки разів «мінували» Львівщину та що робить із цим поліція
- Побороти затори. Що може змінити Інтегрована концепція розвитку у Львові
- Подарунок школі чи посаджене дерево. Як у Львові відзначать завершення навчального року
- Без нього не було б України. Львів'яни сумують за Маркіяном Іващишиним
- Олег Синютка: Шанси зараз стати міським головою Львова є у всіх
- Як пройшли дебати між Порошенком та Зеленським. Повна розшифровка. Оновлено
- Нам потрібні розумні люди. Андрій Пундор про візію та прорив Львова
- Чи мав право Порошенко заблокувати центр Львова: що каже закон
- Рушійна сила – мешканці. Як три роки поспіль вигравати у конкурсі Громбюджету Львова
- Проста ідея. Як перемогти в конкурсі Громадського бюджету Львова
- Чиста джерельна. Звідки потрапляє вода у крани львівських будинків
- Зелена лінія. Як планують з’єднати Сихів та центр Львова
- Що відбувається у Палаці Хоткевича та чому там знову не обрали керівника
- Зміни до трудового законодавства. Що це значить та чому Львівський ІТ Кластер проти
- Чи поїде моя пляшка на переробку або Що стримує львів’ян від сортування сміття
- Молодий і динамічний. Як Сихів стає конкурентом центральній частині міста
- «Про результат повідомимо згодом». Як працює Гаряча лінія Львова
- У білих халатах і з рентгеном. Як працюють львівські реставратори
- Портрет львівського туриста. Хто сюди їде і навіщо
- Відпустка за відпусткою. Хто дбає про Львів замість Садового