
Повернути працівників в офіс. Як робочі стіни можуть стати простором для ідей
Замість офісних стін – функціональні поверхні для ідей та командної роботи, а дошки у навчальних аудиторіях – цілі простори для креативу та творчості. У компанії «Smart Space» знають, як перетворити звичайні стіни офісів так, щоб продуктивно був задіяний кожен сантиметр поверхні.
Бізнес-проєкт запрацював саме в час карантину і за короткий час зумів змінити підхід до роботи не однієї компанії.
Засновниця проєкту «Smart Space», випускниця Бізнес-школи УКУ Олена Созанська розповіла Tvoemisto.tv, як пандемія змінила підхід до облаштування навчальних просторів та наскільки важливим є командний дух.
Про бізнес та карантин
Запуск нового бізнес-проєкту Олена Созанська виношувала давно, ще задовго до карантину. А після навчання на програмі Key Executive MBA Бізнес-школи УКУ, разом з чоловіком таки вирішила втілити задум в життя та відкрити власний проєкт – «Smart Space». До цього жінка сім років працювала СЕО «Таор Карпати».
«Запустити проєкт планували ще наприкінці минулої осені, коли народилася донечка. Кілька місяців тривали переговори з компанією-виробником. У січні були готові маркетингові матеріали, з-за кордону прибула продукція. Активно стартувати мали в лютому, та якраз у світі заговорили про пандемію, – розповідає Олена Созанська. – З цього моменту почалася невизначеність – компанії помалу закривались, замовлення заморожували. Про вдосконалення робочих просторів ніхто вже не думав, радше про те, як зберегти команду».
Та карантин не налякав подружжя і не змінив їх планів. Навпаки – змусив ще раз проаналізувати роботу та видозмінити стратегію. Спільно з командою Олена Созанська виділила два шляхи виходу.
Перший – стати корисними для людей, які перебрали роботу з офісів до дому та почали активно освоювати елементи дистанційної роботи. У компанії розуміли, що ті, хто працював над проєктами в офісах, не гіршу робочу атмосферу можуть створити і вдома. Тож почали пропонувати клієнтам цікаві рішення: наприклад, облаштувати одну чи кілька стін їх квартири як робочу зону. У подальшому такі стіни могли стати місцем для творчості власних дітей.
Другий почали втілювати у травні-червні, коли офіси помалу почали відкривати свої двері для працівників.
«Роботодавці розуміли, що працівники не надто хочуть повертатися в офіси, тому самі шукали цікаві рішення для інтерактиву, командної роботи та чогось такого, щоб стимулювало людей повернутися, – наголошує Олена Созанська. – Це спрацювало і навіть стало на час кризи нашим лозунгом: «ми знаємо як повернути людей в офіс, навіть якщо вони цього не дуже хочуть».
Не просто стіни, а робоче місце
Якщо спочатку компанія «Smart Space» планувала обслуговувати великі офісні приміщення (зокрема, ІТ-компанії, де передбачена робота над великими проєктами і залучена велика частина команди), то зараз свої інноваційні рішення вже готова пропонувати і для освітніх закладів, дизайну студій, кафе, ресторанів, готелів, і для домашніх потреб. Компанія перетворює стіни і столи, кімнати для переговорів і офіси, навчальні, дитячі кімнати і навіть цілі будинки в спільне і продуктивне робоче місце.
Soft Serve (магнітна штукатурка та маркерна фарба)
Серед основних клієнтів «Smart Space» такі українські компанії, як: Soft Serve, Intellias, Design Bureau Hochu Rayu, Euristiq, Keel, Lviv Business School of UCU (Львівська бізнес-школа УКУ) та інші. Загалом за час роботи компанії продукцією вдалося облаштувати трохи більше 50 об’єктів. Зокрема, для бізнес-школи УКУ в одній з аудиторій встановили цікаву робочу стіну. На черзі – ще кілька.
Design Bureau Hochu Rayu (шпалери)
Серед цікавих робочих поверхонь, які пропонує «Smart Space», маркерні, магнітні, крейдяні та навіть поверхні під проектор.
«Більшість стандартних дощок, які є в офісах чи школах, мають обмежений розмір і рамки, тому на них не може одночасно працювало по кілька людей. Ми ж пропонуємо альтернативу – рішення «Smart Space» дозволяють більше працювати разом, комунікувати, планувати спільну роботу», – каже Олена Созанська.
Якість понад усе
«Smart Space» є офіційним і єдиним представником в Україні ірландської компанії «Smarter Surfaces», продукція якої сертифікована та виробляється виключно в Ірландії.
Засновниця бізнес-проєкту наголошує: коли обирали постачальника, критично важливим була якість продукції.
«Дотримуюся думки, що коли хочеш будувати щось в довгу перспективу, продукція має бути якісною. І тоді те, що ти робиш, люди більше цінуватимуть, а товару довірятимуть. Тоді легше думати про маркетинг», – додала Олена Созанська.
До слова, усі роботи «Smart Space» виконує «під ключ», тобто не просто продає матеріал, а співпрацює з клієнтом від моменту дзвінка, вибору продукції аж до встановлення. Головне, як зазначила Олена Созанська, аби люди з користю використовували продукцію та були задоволені.
Об’єднатися заради мети
«Smart Space» – сімейний бізнес, хоч ініціатором відкриття і його створення була сама Олена Созанська. Відтак, усю відповідальність жінка взяла на себе.
«Ми запрацювали попри кризу. Коли розумієш, що сам є інвестором, що несеш відповідальність за прийняття всіх рішень і що всі ризики лягають на родину, було багато побоювань і не одна безсонна ніч. У перші три місяці прибутків не було, доводилося платили зарплати зі свого гаманця. Та щоразу відкидала будь-які песимістичні настрої і стала розуміти, що криза – швидше виклик, можливість по новому поглянути на свій бізнес, клієнтів і себе саму. Бо в сімейному бізнесі, компанія – це і є ти. Криза – це час, коли треба не боятися ставити критичні запитання до себе, команди, клієнтів, а головне – знаходити відповіді на найболючіші з них. Якщо це стається, компанія сильнішає», – додала Олена Созанська.
Велику роль в подоланні внутрішньої кризи відіграв командний дух. Лише згуртованість, довіра та спільна мета, запрограмована на успіх, може зберегти команду. Ніхто із сімох працівників «Smart Space» під час карантину не звільнився. Навпаки вони більше збиралися, проговорювати варіанти роботи і навіть не допускали можливості закриття проєкту, повернення товару виробнику тощо.
«З власною командою завжди треба бути відкритими, а клієнтам не боятися і пропонувати свої послуги та продукцію, – веде далі Олена Созанська. – Ми спільно випробовували всі інструменти для роботи, новим клієнтам пропонували невеликі пробні проєкти, пояснювали, що коли сподобається і часи зміняться, зможемо оновимо увесь офіс. Для багатьох це був хороший компроміс».
Про втрати, здобутки і плани
Для старту будь-якого бізнес-проєкту дуже важлива динаміка. А криза, пов’язана з Covid-19, якраз сповільнила той старт, який спланувала команда «Smart Space». Як зазначила сама Олена Созанська, через карантин вони втратили час, тому їх наступ перетворився на повільне проникнення на ринок.
Серед основних здобутків – застосування різних підходів у роботі, експертна оцінка ринку та зміцнення команди.
«Зараз ми готові спробувати багато що. Нам стало легше працювати, бо вже знаємо, куди вкладати свої ресурси і що з цього можете бути втілене, а що ні», – наостанок сказала Олена Созанська.
Щодо найближчих планів компанії «Smart Space» – збільшити площі поверхонь там, де були пробні проєкти, а до кінця року вийти на ринок Києва.
Ольга Шведа
Головне фото: Центр Шептицького (магнітна фарба та маркерна фарба)
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
«Твоє місто» спільно з Львівською бізнес-школою УКУ реалізовують проєкт «Підтримка українського бізнесу в час кризи», який виконується в межах Проєкту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- Як виглядає Палац Гредлів, в якому планують відкрити туристичний центр Карпат
- Коли дитина боїться дихати. Як Covid-19 впливає на дитячу психіку
- Нові штами і утричі більше хворих. Як змінився Covid у Львові і у світі. Інфографіка
- Чи лікувати пневмонію вдома. Інтерв’ю з пульмонологом
- Я хочу, щоб мене почули. Чому медсестри виїжджають на роботу за кордон
- Як зробити громаду успішною. Розмова з керівником Асоціації рад Львівщини
- Ми даруємо не цукерки, а підтримку і любов. Як працює БФ «Рідні» у Львові
- Безпечна сповідь і чистота у серці. Як у Львові на карантині проводять Таїнство сповіді
- За що платить Covid-пацієнт і скільки коштує день у львівських лікарнях
- Жінки в ІТ були завжди. Чому ця професія не має статі
- «Червоні прапорці» аутизму. На що батькам звертати увагу в розвитку дитини
- Якими новими медпослугами з 1 квітня можуть безоплатно користуватись львів'яни
- Що правда, а що – ні. Фактчекінг звернення депутатів щодо Андрія Білого
- «Я вакцинуюсь, бо…». Історії львів’ян, які отримали щеплення від коронавірусу
- Найважче, коли пацієнти помирають від ускладнень. Лікарка про рік роботи з Covid-хворими
- Коронавірус у вагітних. Як захиститися, чи можна вакцинуватися і які є ризики для дитини
- Плани і реальність. Що недоговорює про закупівлю і ремонт транспорту ЛМР
- «Вірус справді змінився». Яким зараз є портрет хворого на Covid-19
- «Це бізнес». Чи вигідно Львову віддати два ринки та що буде із землею
- Без меж. Як дистанційне навчання впливає на психіку дітей і підлітків
- Велич та особливий шарм. Як на вулиці Котлярській у Львові відновили 150-річну браму
- Куди полетіти зі Львова: Луксор – вічне місто фараонів
- «Святкуємо день народження». Спогади львів'янки про період підпілля УГКЦ
- УПівка на псевдо «Домовина». Бо ніколи нікого не зрадила
- Перехрестя шести вулиць. Чому так складно проїхати Сахарова – Вітовського і що з цим робити
- Лікар, якого жартома називали «Мафією». У пам’ять про медика Ігоря Мартинюка
- «Найважче повертатися без результату». Як на Львівщині шукають заблукалих у горах
- Чи допоможе львів'янам щеплення від коронавірусу поїхати за кордон
- Усиновлення крок за кроком. Як у БФ «Рідні» допомагають стати батьками
- Правди не знав ніхто. Історія скульпторки і львівської легенди Теодозії Бриж
- Щороку їду на Майдан. Історія медсестри, чиє фото друкували світові медіа
- Перегони до Марсу і повернення на Місяць. Як Україна освоює космос із іншими
- То мороз, то відлига. Хто такі метеозалежні люди і до чого тут львівська погода
- Тут живе дух Львова. Як дають собі раду «Айболить» та «Юний технік»
- «Я недопильнувала». Батьки онкохворих дітей часто звинувачують себе
- Львів, який хочеться запам'ятати. Атмосферні фото засніженого міста
- Почути і перемогти. Як у львівській лікарні діти долають рак
- (Не) Доглянута старість. Які умови в будинках для літніх у Львові і скільки це коштує
- «Мама викликала швидку і знепритомніла». Історії людей, які отруїлись чадним газом
- Щоб усі були як рідні. Як у Львові працюватиме Центр підтримки дітей та сім’ї «Рідні»
- Робота на випередження. Як Рівне підготувалось до снігопаду і показало приклад іншим
- «Тут ближче до Бога». Розповідь про отця, який високо в горах лікує людей
- Халк прокидається. Львів'яни – про те, як Covid-19 впливає на психіку
- Хто такі медичні капелани і чому їх хочуть ввести у штати лікарень
- Не Польщею єдиною. Куди їдуть заробітчани після локдауну і що їм пропонують
- Лікар для всіх. У пам’ять про медика Євгена Марцинішка
- Французька кухня, віденські бали. Як жили львів'яни сто років тому
- Шанс жити. Для чого і як у Львові проводять пересадки органів
- Родимка, папілома, бородавка – як не пропустити рак шкіри. Поради дерматолога-онколога
- Гайда на лижі! Різноманітні гірськолижні курорти неподалік Львова: умови, ціни
- Не хотіли чекати. Як мешканці Кастелівки самі відновили історичну браму
- Єгипет і Мальдіви. Куди їдуть львів`яни взимку і що вигідніше в час пандемії
- Тюбінг і оригінальні розписи столітньої давності Модеста Сосенка. Подорож Львівщиною на один день
- Менше популізму, більше технологій. Як 2020 рік змінив траєкторію світу
- Гроші є, інвестиції – будуть. Що чекає на економіку України у 2021 році
- Не тільки лижі. Де активно відпочити на Львівщині узимку
- Богдан Шумилович: У довоєнній Галичині не святкували від «Романа до Йордана»
- Будьте гнучкими. Як спланувати 2021 рік, коли невідомо, що буде за тиждень
- Подруга президента Франції. Історія львів'янки, яка єдина написала радіодиктант без помилок
- Таємниці княжого храму святого Миколая. Екскурсія найстарішою церквою Львова
- Старший друг. Як у Львові працює наставництво для дітей-сиріт
- Коронавірус і Різдво. Із якими обмеженнями святкуватимуть в Україні та Європі
- Потрібні нові холодильники. Як Львів готується отримати вакцину проти коронавірусу
- Наші світильники є у Франції та США. Як львівська компанія запалює світло по всьому світу
- «Моє тіло – моє діло». Як у Львові запроваджують сексуальну освіту для дошкільнят
- Цілющі вода й повітря. Де на Львівщині зміцнити імунітет і відновитись після хвороби
- Безробітні є, а вакансії? Де і кому можна знайти роботу у Львові
- Ремонт без проблем. Як зробити усе так, щоб не пошкодувати і не втратити гроші
- Чи можуть львів’яни уникнути зростання ціни на доставку газу. Роз’яснення
- «Вийшла в ліс і почала кричати». Історія ВІЛ-позитивної львів’янки
- Розуміти одне одного. Чого очікують від влади Львова громадський сектор, медицина і Церква
- Навіть взимку діти цілий день у парку. Як у Львові створили незвичний «дитсадок»
- Карантин добив. У Львові закривають культову «Українську книгарню»
- «Двері відчинені». Як вирішують скандал у Львівській міській раді
- Закон, повага та (не)чинний Садовий. Що відбувається у Львівській міській раді
- Лікували все життя. Історія подружжя медиків, чиє життя забрав коронавірус
- Львів і його села. Як місто розширювало свої території
- Бути першими – це велика відповідальність. Як змінювалася ІТ-компанія ЕРАМ протягом 15 років в Україні
- Люди з ментальними розладами помирають від Covid-19 частіше за онкохворих? Нові дослідження
- Дебати Андрія Садового і Олега Синютки. Як це було
- Правда чи брехня? Фактчекінг і експертний аналіз дебатів Садового і Синютки
- Не втратити ґрунту, на якому стоїмо. Вахтанг Кіпіані про українські змісти
- Львів – проти. Чи працюватимуть на вихідні у місті кафе, ТРЦ і перукарні
- Чи можуть бути у Львові англомовне навчання та добра медицина?
- Українська стала мені рідною. Історії тих, хто вчив мову у дорослому віці
- У ньому вся сіль. Мандрівка вихідного дня у Дрогобич і Нагуєвичі
- Медичний канабіс в Україні. «За» і «проти» та що каже Церква
- Чи закривати школи у випадку локдауну та що роблять у Європі
- Троянський кінь для супербактерії. Як у Львові розробляють новітній антибіотик
- Перекласти Шептицького на сучасний лад. Як у Львові пройшло бієнале Митрополита
- «Осиротілі юрби гуляк». Як ведеться на карантині ресторанам Європи і світу
- Місцеві вибори 2020 у Львові та ОТГ. Найважливіше. Фото, відео. Оновлюється
- Реконструкція Винників. Репортаж з містечка, яке вперше не голосувало за власного мера
- Літати по-новому. Що корисного можуть дати пасажирам карантинні зміни в авіації
- Онлайн-голосування на виборах – прогрес чи смерть для демократії
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» УГП
- Вибори до Львівської міськради. Перша десятка партії «Варта»
- Що Кошулинський обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Слуга народу»
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Голос»