
Photo by Nico Benedickt on Unsplash
Що Васюник обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
Напередодні місцевих виборів, що відбудуться 25 жовтня, Tvoemisto.tv запитало членів своєї Спільноти про те, якими вони бачать найбільші проблеми в місті. А потім ми пошукали згадки про ці проблеми у програмах кандидатів, щоб дізнатись, як вони будуть їх вирішувати.
Читайте також: На голову Львівської ОТГ подалися 16 кандидатів. Хто вони?
Зазначимо, що найбільшою проблемою в місті наші читачі вважають транспортну систему та недостатню мобільність.
Топ найбільших проблем в місті виглядає так:
- недосконала транспортна система або недостатня мобільність (31% учасників голосування назвали це основною проблемою);
- забудова міста без розвитку інфраструктури (важлива проблема для 22% опитаних);
- поганий громадський транспорт (найбільшим недоліком вважають 17% опитаних);
- проблеми з паркуванням (їх назвали 8% опитаних);
- сміття у місті (5% львів’ян вважають найактуальнішою проблемою);
-
розвиток зелених зон (4% вважають топ–проблемою).
Ще 2% критикує екологічні рішення та дії ради за умов пандемії. 1% – схвильовані безпекою, інженерними мережами, сферою дозвілля та розвитком бізнесу.
Читайте також: Що обіцяє Садовий зробити для Львова. Аналіз програми
Кандидат: Ігор Васюник.
Партія: самовисуванець.
Програма: «Стратегія 2030 Львів – перший!»
Особливості програми: Програмний документ Ігоря Васюника можна завантажити на його інтернет-сторінці, де автобіографія кандидата поєднується зі скороченою версією програми та агітаційними висловлюваннями семи «людей діла»: лікаря, юристів, журналістки, директора школи, бізнесмена та аналітика.
В автобіографії Ігор Васюник розповідає про себе: «Я – львів’янин», «я – успішний підприємець», «я – співзасновник мережі центрів розвитку дитини», «я – інвестор у низці підприємств у сфері нерухомості та управлінській компанії», «я – фахівець з питань транспорту, автор 36 законопроєктів у сфері транспорту, в тому числі закону про «електронний–квиток»», «я – щасливий син», «я – наймолодший з трьох синів», «я допомагав нашим військовим» (загалом кандидат 28 разів використовує займенник «я»).
Читайте також: Що обіцяє Синютка зробити для Львова. Аналіз програми
«Стратегія 2030 “Львів – Перший”» займає 81 сторінку, складається з передмови, трьох розділів і додатків. «Подібні програми писали для президентів та урядів України. Львів стане першим містом України, яке отримає настільки детальну стратегію розвитку», – йдеться на сторінці Ігоря Васюника.
Передмову до програми написав Віктор Андрусів, «львів’янин, який вже ось 15 років живе в Києві», виконавчий директор Українського інституту майбутнього – організації, що існує з 2016 року, розробляла «Стратегію 2030 “Львів – Перший”» і позиціонує себе як «незалежний аналітичний центр».
Розділ 1 Стратегії «Львів – європейське місто» – це аналіз ситуації, проблем та перспектив розвитку. Тут Львів називають унікальним містом, українською столицею ІТ-індустрії, потужним освітнім центром, «досить зеленим», «досить гуманним», а також містом «досить застарілої інфраструктури».
«Розділ 2. Галузеві стратегії перетворень» – це опис гіпотетичного Львова–2030, що став «інтелектуальним, технологічним та логістичним центром на мапі України». Тут також присутній аналіз сучасної ситуації і наведений перелік проєктів і стратегічних завдань за напрямами: економіка; інновації; транспортна мобільність; соціальна сфера; розвиток людського капіталу; екологія та ідентичність міста і міської громади. Тобто, із 7 пріоритетів Ігоря Васюника із запитами львів’ян збігаються питання мобільності та екології.
Про пандемію в документі не згадують, щодо паркування присутня конкретна обіцянка зробити його платним у всьому історичному центрі міста.
В Стратегії задекларований намір віддати перевагу громадському транспорту та знизити рівень використання приватних автомобілів.
У «Розділ 3. Стратегії розвитку нових районів» сформульована пропозиція створити трирівневу адміністративно-територіальну систему «мікрорайони – райони – місто, тобто “країна Львів”». При цьому «“Країна Львів” – це місто як привабливий сервісний центр для навколишніх населених пунктів, які добровільно передають центральному муніципалітету певні функції та повноваження в обмін на доступ до відповідних сервісів». У цьому розділі деталізуються плани розвитку кожного з районів Львова.
У Додатках наведені графіки, серед яких і порівняння львів’янина-2020 і львів’янина-2030. Останній – багатший і має більше вільного часу, порівняно з «львів’янином 2020».
Ідеологія/цінності: З одного боку, в Стратегії задекларована орієнтація на Європу (Львів – «локомотив євроінтеграції України»), з іншого – у програмі присутня згадка про те, що сьогодні «кожна нація все більше хоче зберігати власну ідентичність».
За львів’янами визнається провідна роль в державотворчих процесах, але не в питаннях господарчих: «Львів завжди першим піднімав хвилі національних рухів... «Чому ж тоді Львів не перший?...» за якістю громадського транспорту, чому першим не збудував сучасний сміттєпереробний завод, чому не перший за якістю питної води, не перший за чистотою повітря та якістю доріг?… », – зазначено в Стратегії.
У документі чимало аргументів та намірів сформульовані через спеціалізовані поняття: «пасіонарність», «тренд гуманізму в урбаністиці»; «збільшення частки секторів з високою доданою вартістю та зменшення критичного імпорту»; «інтелектуалізація економіки через стимуляцію кластеру R&D (Research and Development)»; «діджиталізація адміністративного сектору».
Стратегії властивий художній стиль: «Впродовж дня більшість своїх справ можна зробити пішки... Ходити в тіні зелені набагато приємніше, а загалом – пропало відчуття навколишнього хаосу, хоча вулиці стали більш насичені людьми»; «історія життя будь-якої людини починається ще до її народження».
У документі 12 разів використали слова «щастя» і «щасливий». У частині «Екологічна стратегія» (ст. 45-57) присутні й епіграфи: «Найкращі відходи – це ті, утворення яких вдалось уникнути»; «хто вважає, що економіка важливіша за довкілля, нехай спробує затримати подих, рахуючи свої гроші» (економіст проф. Гай МакФерсон) тощо.
Конкретика: дедлайн, бюджет, виконавець прописані тільки для стартегічної цілі «Безпечна питна вода з крану» (ст. 52). Це - єдина стратегічна ціль, виконання якої конкретизовано. Щодо інших проектів і пріоритетних завдань, яких тільки у Розділі 3 зазначено близько 40, не вказано дедлайнів, бюджету чи виконавців.
Читайте також: Вибори до Львівської міськради. Перша десятка Європейської солідарності
У Стратегії нічого не сказано про механізм запровадження безкоштовного громадського транспорту, який Ігор Васюник пропагує на сторінці самопрезентації словами: «Якісний громадський транспорт фінансуватиметься з міського бюджету». Натомість у програмному документі «Стратегії 2030» обіцяють «безкоштовні пересадки» та «безкоштовні маршрути в місті (туристичні, соціальні)», але словосполучення «безкоштовний транспорт» присутнє тільки в трьох формулюваннях на інфографіці (ст. 35) – і не у формі обіцянки, а в аналітичному контексті (вказані мета його запровадження, хто його запровадив і що кожного року «економіка Львова через затори втрачає більше, ніж потрібно на фінансування безкоштовного громадського транспорту»).
Очевидно, що «Стратегія 2030» розрахована на 10 років, а міського голову обирають на 5 років, тобто, виглядає, що Ігор Васюник претендує щонайменше на дві каденції.
Tvoemisto.tv також пропонує читачам ознайомитись із аналізом програм кандидатів на голову Львівської ОТГ за ключовими проблемами міста, які бачать члени спільноти «Твого міста»:
Також пропонуємо ідеї кандидатів на голову Львівської ОТГ для вирішення транспортної проблеми у Львові і проблеми сміття та хаотичної забудови.
Нагадуємо, що місцеві вибори відбудуться 25 жовтня. Щоб процес волевиявлення був успішним, дізнайтесь нові правила заповнення бюлетенів та роботи виборчих дільниць.
Соломія Кривенко
Інфографіка: Марія Стахів
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Міські акценти
- Без бюджету та з виконкомом. Як на сесії домовлялись депутати і Андрій Садовий
- Кав’ярні для чоловіків, цукерні – для жінок. Розваги і торгівля у Львові сто років тому
- Затори у Львові. Чому світлофори в місті працюють так, а не інакше
- Чемні/хамовиті. Громадський активіст про те, як паркуються у Львові та Києві
- Куди зникає дух Львова. Справа магазину на Краківській
- Викинули продуктів на сотні тисяч. Як бізнес у Львові пережив другий локдаун
- Берлін у центрі Львова. Як після реставрації виглядає брама на Князя Романа
- Труднощі перекладу? Що не так із українською мовою у Львові
- Автобуси і політика. Чому Садовий запитує у львів'ян, у кого місту купувати транспорт
- Новий рік та Різдво у Львові сто років тому і сьогодні. Історія, фото
- Дожити до ста. Дві історії довгожителів Львова
- Львівська ОТГ офіційно запрацювала. Як пройшло передноворічне засідання депутатів
- Бруківка, асфальт, камінь і знову бруківка. Сім п'ятниць вулиці Бандери
- Христос народився! Як львів'яни переходять на святкування Різдва 25 грудня
- Будемо розвивати і ринок, і Сихів. Як «Шувар» створює нові простори для львів'ян
- Дім культури по-новому. Як у Львові працює міський центр мистецтва
- Як забудовники «ховають» історію Львова. Археолог про дослідження міста
- Розмальована музика. Як українка та мексиканець навчають у Львові дітей за новою методикою
- Топ-5 подарунків на Миколая. Як місцеві компанії популяризують українські свята
- Вікенд у Львові. Скільки коштує оренда помешкання і де його шукати
- У місті, але біля лісу. Де у Львові купити квартиру поближче до природи
- Купуй, споживай, перевикористовуй. Львівські лайфхаки для еко-життя в новому році
- Які квартири купують львів'яни і як перевірити забудовника на законність
- Найперший, найбільший, найулюбленіший. Гарнізонний храм Львова відзначає 9-ліття відкриття
- Чи буде у Львові сніг на Миколая і Новий рік. Прогноз синоптиків
- «Патріоти та «всі інші», або Які розклади у Львівській облраді
- Хто такий Синютка, який зайняв друге місце
- Знову Садовий. Кар’єра, статки та передвиборчі обіцянки мера
- Людське ставлення і турбота про зміст. Чого хочуть від влади Львова освіта і культура
- Садовий та Синютка змагаються за Львів. Інтерв’ю з обома кандидатами
- Я бачив різні кампанії на виборах у Львові, ця – найбрудніша. Розмова з Андрієм Садовим
- Уся країна дивиться, якими будуть вибори у Львові. Розмова з Олегом Синюткою
- Великий бізнес вміє домовлятись. Чого очікувати від нової Львівської міської ради
- Хто став депутатом Львівської міської ради. Імена, біографії, статки і фото
- Як у Львові закрили єдине відділення гематології та чому помер його пацієнт
- Як у старовинному львівському будинку живуть і співпрацюють нічний клуб та мешканці
- Як підсилити потенціал Західної України. Взаємодопомога, синергія і маркетинг територій
- Пожертвувати супутниковою антеною. Як у Львові оживили будинок-пам'ятку на вулиці Чупринки
- Що Гвоздович обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- До Львівської міськради йде відверто проросійська ОПЗЖ. Що це означає
- Вибори до львівської міськради. Перша «десятка» «Об’єднання «Самопоміч»
- Зникла дитина. Як впильнувати свою та що робити, якщо знайшли чужу
- Що обіцяє Синютка зробити для Львова. Аналіз програми
- Яка вода тече з вашого крана або Як Львову відмовитись від «хлорки»
- На Митрополичі сади у Львові чекають великі зміни. Що буде
- Ще не вмер Бандера. Якою львів'яни запам'ятають цю вулицю до ремонту
- Пів правди про бруківку. Топ-5 відповідей про ремонт вулиці Бандери
- Як зміняться квартири і офіси через пандемію. Що каже архітектурний ринок Львова
- Бруд – це вибір. Дві історії львів'ян, які самотужки відновили під'їзди в історичних будинках
- Передайте за проїзд. Як виглядав громадський транспорт Львова у різні роки
- Чи безпечно туристам їхати до Львова і на Львівщину
- Час нових рішень? або Чи можна відкривати дитячі садочки у Львові
- Чому у Львові ІФА-тести на коронавірус не роблять масово, як обіцяли в МОЗ
- «Рекордні» 125 позитивних тестів на коронавірус на Львівщині. Що це означає
- Кабмін створив Львівську ОТГ. Як це вплине на вибори та бюджет
- Запам'ятайте це, якщо вже зібрались на шашлик, у спортзал чи Карпати
- Львівські дні. Що відбувається у місті, поки ви вдома. Репортаж
- Весна, що увійде в історію. Репортаж із полудневого Львова
- «Ми не віримо, що у батька був коронавірус». Історія родини, де більше ніхто не заразився
- На Львівщині вводять режим надзвичайної ситуації. Що це означає
- Місто чоловіків. Чому Львів не пишається відомими жінками
- На захист Палацу мистецтв. Що каже про його перебудову автор проєкту
- План «В». Де на Львівщині лікуватимуть хворих на коронавірус, якщо такі будуть
- Антикоронавірусні Винники. Що відбувалося за лаштунками протестів
- Евакуація українців із Китаю. Хвилювання і шок
- Чи відсторонять Андрія Садового від посади і що буде із Львовом далі
- Чи знесуть ЦУМ та куди поїде трамвай. Перспективи Франківського району Львова
- Відчути себе Залізною людиною. Як львів’янин 25 разів подолав дистанцію Ironman
- Місто в місті. У Львові будують перший інноваційний парк. Візуалізація
- Інвестувати в майбутній «Океан Ельзи». Що може заробити бізнес, крім грошей
- Вхід через сусідів. Який готель хочуть будувати на початку вулиці Дорошенка
- Культура — це не лише розваги. Навіщо Львову перший в Україні Конгрес культури
- «Такого нема ніде у світі». Як у Львові та Києві будують інноваційні парки
- Фізика і хімія львівської кави. Як і для кого працює найкраща кав’ярня міста
- Почати життя заново. Як у Львові облаштовують притулок для жінок у кризі
- «Ви вже на Львівщині». Як представляли нового очільника поліції області
- «То не вольно». Як у Львові домовляються не склити балкони
- Усе про трагедію в Дрогобичі в один клік. Фото. Оновлюється
- Полярон та Кінескоп. Як територію колишніх львівських заводів перетворюють на житло
- Орендують навіть старе житло лише з диваном. Як знайти квартиру у Львові
- Не потонути й не згоріти. Як Львову адаптуватися до кліматичних змін
- Пелюстка до пелюстки. Як реставрують історичні брами у Львові. Фоторепортаж
- Як перемогти в Громадському бюджеті Львова. Приклад Залізничного району
- Не здаватися до останньої хвилини. Як стати переможцем Громбюджету Львова
- «Політика мене не цікавить». Маркіян Мальський про своє майбутнє в ЛОДА
- Те, чого ви не маєте знати. Що лишається за лаштунками Leopolis Jazz Fest
- Скільки разів «мінували» Львівщину та що робить із цим поліція
- Побороти затори. Що може змінити Інтегрована концепція розвитку у Львові
- Подарунок школі чи посаджене дерево. Як у Львові відзначать завершення навчального року
- Без нього не було б України. Львів'яни сумують за Маркіяном Іващишиним
- Олег Синютка: Шанси зараз стати міським головою Львова є у всіх
- Як пройшли дебати між Порошенком та Зеленським. Повна розшифровка. Оновлено
- Нам потрібні розумні люди. Андрій Пундор про візію та прорив Львова
- Чи мав право Порошенко заблокувати центр Львова: що каже закон
- Рушійна сила – мешканці. Як три роки поспіль вигравати у конкурсі Громбюджету Львова
- Проста ідея. Як перемогти в конкурсі Громадського бюджету Львова
- Чиста джерельна. Звідки потрапляє вода у крани львівських будинків
- Зелена лінія. Як планують з’єднати Сихів та центр Львова
- Що відбувається у Палаці Хоткевича та чому там знову не обрали керівника
- Зміни до трудового законодавства. Що це значить та чому Львівський ІТ Кластер проти