
Фото: Unsplash
Вікенд у Львові. Скільки коштує оренда помешкання і де його шукати
Традиційно Львів займає перше місце в топі міст, куди українці та іноземці приїжджають на вікенд, святкувати Новий рік та Різдво. Але не цього року. 2020-й по-справжньому особливий. Через пандемію, карантинні обмеження та рішення уряду українці не поспішали бронювати житло у Львові ні на будні, ні на свята.
Цьогоріч експерти з нерухомості констатують сильне падіння попиту як на довготривалу оренду, так і на подобову. Чимало вільних квартир є і на сам Новий рік. Оператори ринку не виключають, що цього року українці будуть чекати до останнього, і попит активізується тільки після 25 грудня.
Довготривала оренда «просіла»
Карантин суттєво змінив ринок нерухомості. За словами спеціалістки з нерухомості Аліси Семенюк, через малу кількість іноземних туристів, які перестали їхати до Львова, людей, які працювали офіціантами чи кухарями і залишилися без роботи та студентів, яких перевели на дистанційне навчання, у Львові дуже «просіла» оренда житла і на ринку з’явилося багато вільних квартир.
«Іноземці не їдуть, бо карантин, деякі заклади закрилися і працівники звільнилися та поїхали додому. Те саме зі студентами. Зазвичай, ще у липні починався певний ажіотаж з пошуками квартир. Пік припадав на вересень-жовтень. Цього року такого не було. У нас залишилося дуже багато вільних квартир. Однозначно, що пропозиція перевищує попит», – каже Аліса Семенюк.
Читайте також: Які квартири купують львів'яни і як перевірити забудовника на законність
За її словами, часто власники чекали на такі періоди підвищеного попиту і навіть дещо завищували ціни. Попитом користувалися навіть не дуже добрі чи охайні квартири. Зараз простоюють навіть хороші.
Через це, зазначає спеціалістка з нерухомості, вартість оренди квартир впала.
«Якщо раніше однокімнатна квартира в центрі Львова в хорошому стані, з новими меблями, але з пічним опаленням, коштувала 7-8 тис. грн за місяць чи більше, то зараз таку квартиру можна винайняти за 5-6 тис. грн», – каже вона.
Аліса Семенюк зазначає, що до карантину ціни були вже настільки підкручені, що навіть самі спеціалісти з нерухомості це визнавали. Та оскільки житло у Львові завжди користувалося попитом і люди були згідні на такі ціни, стали сприймати це нормально.
Зараз на ринку оренди квартир ситуація дещо змінилося. За словами ріелторки, за 5 тисяч гривень у Львові можна орендувати дуже хорошу квартиру – з новими меблями і сучасною побутовою технікою.
«Такого у нас у Львові вже давно не було», – додає вона.
Звісно, у туристів і студентів найбільшим попитом користується центр міста, бо тут рукою подати до всього найцікавішого або ж розміщені ВНЗ і їм легко добиратися на пари. Проте і Франківський район Львова має велику популярність.
«Найчастіше довготривало квартири хочуть орендувати у Франківському районі. Тут багато бізнес-центрів, ІТ-компаній, хороша розв’язка з центром. Це стосується як новобудов, елітних квартир, так і середнього класу. Після нього за популярністю ідуть Личаківський, Шевченківський і Залізничний райони Львова», – каже Аліса Семенюк.
Серед тих, хто залишився у Львові, і не має львівської реєстрації чи власної квартири – люди, які працюють на великих підприємствах чи виробництвах і змушені винаймати житло, або ж студенти-іноземці, які навчаються на медичному напрямку. Хоч навчання зараз і дистанційне, але зі Львова вони все ж не виїжджали, тому також винаймають житло. Але таких не багато.
Читайте також: Де живе львівський Лускунчик. Історія склодзеркального заводу у Львові
За словами спеціалістки з нерухомості, у Львові чимало квартир, які не можуть здати в оренду по кілька місяців. Переважно це дорогі елітні помешкання.
«Наприклад, є категорія квартир, за які розраховувалися лише в доларах. Якщо зараз ще до 500 доларів квартиру здати можна, то вище – практично ні. Ті, хто просять місячну оренду у 800 доларів і вище – простоюють», – каже Аліса Семенюк і додає, що їх винаймали здебільшого іноземці або ж працівники ІТ-галузі. І, до речі, такі дорогі квартири пропонують не лише в центрі Львова, а й у спальних районах, де є квартири з новими меблями, хорошим ремонтом.
Хочуть до Львова, але не їдуть
На ринок подобової оренди пандемія Covid-19 та карантин вплинули ще більше. За словами Аліси Семенюк, про те, що будуть проблеми з подобовою орендою, власники квартир зрозуміли ще в червні. Як вихід – людям стали пропонувати оренду на довгий термін.
«Влітку на ринок «викинули» досить багато квартир, які колись були подобовими. Переважно почали здавати на рік, при тому господарі відразу попереджали орендарів про терміни. Мовляв, здаємо лише на рік, а далі будемо дивитися по ситуації – або підніматимемо ціну за оренду, або доведеться зְ’їхати, бо знову здаватимуть подобово», – каже спеціалістка з нерухомості.
За її словами, так зробили багато власників, адже їм потрібно було утримувати квартири, перекривати комунальні видатки. Люди на таке погоджувалися, особливо ті, які приїхали до Львова на роботу, але самі не були впевнені, що затримаються тут надовго.
Читайте також: Як зміняться квартири і офіси через пандемію. Що каже архітектурний ринок Львова
Дещо покращилася ситуація після 25 листопада. У власників квартир, які здавали їх подобово, з’явилися резерви, але лише на вихідні. Та бронювання на них починається не завчасно, як було раніше, а в четвер-п’ятницю перед вихідними.
«Зайнятість є, але не висока. Хоча краще, ніж на початку карантину. Подобово на вихідні зараз здебільшого бронюють українці з інших міст. Іноземців мало, бо їм складно потрапити до нас або ж вони не хочуть їхати. Серед останніх випадків – людина з Будапешта забронювала квартиру на 14 грудня, але змогла приїхати лише через 3 дні, бо були проблеми з перетином кордону», – каже Аліса Семенюк.
За словами ріелторки, зараз оренда квартири залежить не лише від того, чи це центр міста, чи периферія, а від категорії квартири чи кількості кімнат.
«Сьогодні (не в новорічний час) оренда однокімнатної квартири стартує від 300-350 грн, двокімнатну можна винайняти за 500 грн. Ціни можуть доходити й до 1200 грн, але це буде велика квартира з хорошими меблями, сучасною технікою і навіть джакузі», – додає вона.
Що стосується прийдешнього Нового року, то зараз ажіотажу також не спостерігається. Хоча ціни вже будуть не ті, про що мовилося вище.
Як зазначає Аліса Семенюк, та квартира, яку пропонували за 300 грн зросте до 700, а в центрі – навіть до 900 грн.
«Зараз ще можна знайти квартиру на Новий рік, бо бронювань небагато. Можливо, це пов’язано з тим, що люди досі не визначилися з планами. Активніше новорічне бронювання почнеться з 25-27 грудня. Ціни будуть стартувати від 700-900 грн і до кількох тисяч. Тут усе залежатиме від того, чи це в центрі міста і наскільки велика квартира», – каже ріелторка.
Де шукати квартиру на свята у Львові
Аліса Антонюк наголошує, аби ті, хто хоче скористатися орендою житла, замовляли послуги через перевірених ріелторів або ж через спеціалізовані сайти, інакше можна натрапити на недобросовісних людей.
«Великою популярністю і хорошими пропозиціями в людей користуються сайти doba.ua, airbnb.com.ua, booking.com. Дещо обережнішими варто бути із сайтами olx.ua або Ваш магазин. Вони не дають гарантій добросовісності, не перевіряють власників на сумлінність, а тому відомо чимало випадків, коли люди начебто домовившись згодом не могли потрапити у квартиру, яку винайняли», – наостанок додала Аліса Антонюк.
Ольга Шведа
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Міські акценти
- Труднощі перекладу? Що не так із українською мовою у Львові
- Автобуси і політика. Чому Садовий запитує у львів'ян, у кого місту купувати транспорт
- Новий рік та Різдво у Львові сто років тому і сьогодні. Історія, фото
- Дожити до ста. Дві історії довгожителів Львова
- Львівська ОТГ офіційно запрацювала. Як пройшло передноворічне засідання депутатів
- Бруківка, асфальт, камінь і знову бруківка. Сім п'ятниць вулиці Бандери
- Христос народився! Як львів'яни переходять на святкування Різдва 25 грудня
- Будемо розвивати і ринок, і Сихів. Як «Шувар» створює нові простори для львів'ян
- Дім культури по-новому. Як у Львові працює міський центр мистецтва
- Як забудовники «ховають» історію Львова. Археолог про дослідження міста
- Розмальована музика. Як українка та мексиканець навчають у Львові дітей за новою методикою
- Топ-5 подарунків на Миколая. Як місцеві компанії популяризують українські свята
- У місті, але біля лісу. Де у Львові купити квартиру поближче до природи
- Купуй, споживай, перевикористовуй. Львівські лайфхаки для еко-життя в новому році
- Які квартири купують львів'яни і як перевірити забудовника на законність
- Найперший, найбільший, найулюбленіший. Гарнізонний храм Львова відзначає 9-ліття відкриття
- Чи буде у Львові сніг на Миколая і Новий рік. Прогноз синоптиків
- «Патріоти та «всі інші», або Які розклади у Львівській облраді
- Хто такий Синютка, який зайняв друге місце
- Знову Садовий. Кар’єра, статки та передвиборчі обіцянки мера
- Людське ставлення і турбота про зміст. Чого хочуть від влади Львова освіта і культура
- Садовий та Синютка змагаються за Львів. Інтерв’ю з обома кандидатами
- Я бачив різні кампанії на виборах у Львові, ця – найбрудніша. Розмова з Андрієм Садовим
- Уся країна дивиться, якими будуть вибори у Львові. Розмова з Олегом Синюткою
- Великий бізнес вміє домовлятись. Чого очікувати від нової Львівської міської ради
- Хто став депутатом Львівської міської ради. Імена, біографії, статки і фото
- Як у Львові закрили єдине відділення гематології та чому помер його пацієнт
- Як у старовинному львівському будинку живуть і співпрацюють нічний клуб та мешканці
- Як підсилити потенціал Західної України. Взаємодопомога, синергія і маркетинг територій
- Пожертвувати супутниковою антеною. Як у Львові оживили будинок-пам'ятку на вулиці Чупринки
- Що Гвоздович обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- До Львівської міськради йде відверто проросійська ОПЗЖ. Що це означає
- Вибори до львівської міськради. Перша «десятка» «Об’єднання «Самопоміч»
- Що Васюник обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Зникла дитина. Як впильнувати свою та що робити, якщо знайшли чужу
- Що обіцяє Синютка зробити для Львова. Аналіз програми
- Яка вода тече з вашого крана або Як Львову відмовитись від «хлорки»
- На Митрополичі сади у Львові чекають великі зміни. Що буде
- Ще не вмер Бандера. Якою львів'яни запам'ятають цю вулицю до ремонту
- Пів правди про бруківку. Топ-5 відповідей про ремонт вулиці Бандери
- Як зміняться квартири і офіси через пандемію. Що каже архітектурний ринок Львова
- Бруд – це вибір. Дві історії львів'ян, які самотужки відновили під'їзди в історичних будинках
- Передайте за проїзд. Як виглядав громадський транспорт Львова у різні роки
- Чи безпечно туристам їхати до Львова і на Львівщину
- Час нових рішень? або Чи можна відкривати дитячі садочки у Львові
- Чому у Львові ІФА-тести на коронавірус не роблять масово, як обіцяли в МОЗ
- «Рекордні» 125 позитивних тестів на коронавірус на Львівщині. Що це означає
- Кабмін створив Львівську ОТГ. Як це вплине на вибори та бюджет
- Запам'ятайте це, якщо вже зібрались на шашлик, у спортзал чи Карпати
- Львівські дні. Що відбувається у місті, поки ви вдома. Репортаж
- Весна, що увійде в історію. Репортаж із полудневого Львова
- «Ми не віримо, що у батька був коронавірус». Історія родини, де більше ніхто не заразився
- На Львівщині вводять режим надзвичайної ситуації. Що це означає
- Місто чоловіків. Чому Львів не пишається відомими жінками
- На захист Палацу мистецтв. Що каже про його перебудову автор проєкту
- План «В». Де на Львівщині лікуватимуть хворих на коронавірус, якщо такі будуть
- Антикоронавірусні Винники. Що відбувалося за лаштунками протестів
- Евакуація українців із Китаю. Хвилювання і шок
- Чи відсторонять Андрія Садового від посади і що буде із Львовом далі
- Чи знесуть ЦУМ та куди поїде трамвай. Перспективи Франківського району Львова
- Відчути себе Залізною людиною. Як львів’янин 25 разів подолав дистанцію Ironman
- Місто в місті. У Львові будують перший інноваційний парк. Візуалізація
- Інвестувати в майбутній «Океан Ельзи». Що може заробити бізнес, крім грошей
- Вхід через сусідів. Який готель хочуть будувати на початку вулиці Дорошенка
- Культура — це не лише розваги. Навіщо Львову перший в Україні Конгрес культури
- «Такого нема ніде у світі». Як у Львові та Києві будують інноваційні парки
- Фізика і хімія львівської кави. Як і для кого працює найкраща кав’ярня міста
- Почати життя заново. Як у Львові облаштовують притулок для жінок у кризі
- «Ви вже на Львівщині». Як представляли нового очільника поліції області
- «То не вольно». Як у Львові домовляються не склити балкони
- Усе про трагедію в Дрогобичі в один клік. Фото. Оновлюється
- Полярон та Кінескоп. Як територію колишніх львівських заводів перетворюють на житло
- Орендують навіть старе житло лише з диваном. Як знайти квартиру у Львові
- Не потонути й не згоріти. Як Львову адаптуватися до кліматичних змін
- Пелюстка до пелюстки. Як реставрують історичні брами у Львові. Фоторепортаж
- Як перемогти в Громадському бюджеті Львова. Приклад Залізничного району
- Не здаватися до останньої хвилини. Як стати переможцем Громбюджету Львова
- «Політика мене не цікавить». Маркіян Мальський про своє майбутнє в ЛОДА
- Те, чого ви не маєте знати. Що лишається за лаштунками Leopolis Jazz Fest
- Скільки разів «мінували» Львівщину та що робить із цим поліція
- Побороти затори. Що може змінити Інтегрована концепція розвитку у Львові
- Подарунок школі чи посаджене дерево. Як у Львові відзначать завершення навчального року
- Без нього не було б України. Львів'яни сумують за Маркіяном Іващишиним
- Олег Синютка: Шанси зараз стати міським головою Львова є у всіх
- Як пройшли дебати між Порошенком та Зеленським. Повна розшифровка. Оновлено
- Нам потрібні розумні люди. Андрій Пундор про візію та прорив Львова
- Чи мав право Порошенко заблокувати центр Львова: що каже закон
- Рушійна сила – мешканці. Як три роки поспіль вигравати у конкурсі Громбюджету Львова
- Проста ідея. Як перемогти в конкурсі Громадського бюджету Львова
- Чиста джерельна. Звідки потрапляє вода у крани львівських будинків
- Зелена лінія. Як планують з’єднати Сихів та центр Львова
- Що відбувається у Палаці Хоткевича та чому там знову не обрали керівника
- Зміни до трудового законодавства. Що це значить та чому Львівський ІТ Кластер проти
- Чи поїде моя пляшка на переробку або Що стримує львів’ян від сортування сміття
- Молодий і динамічний. Як Сихів стає конкурентом центральній частині міста
- «Про результат повідомимо згодом». Як працює Гаряча лінія Львова
- У білих халатах і з рентгеном. Як працюють львівські реставратори
- Портрет львівського туриста. Хто сюди їде і навіщо
- Відпустка за відпусткою. Хто дбає про Львів замість Садового
- На Різдво до Остапа. Як львівський художник зібрав у своїй квартирі триста колядників