Як медуніверситет обирав собі старого ректора по-новому. Фоторепортаж

2851 0
Студенти вперше долучились до виборів ректора Львівського медичного університету імені Данила Галицького. Але вплинути на результат голосування не змогли.

Вибори ректора Львівського медичного університету імені Данила Галицького вперше відбувалися за новою процедурою, що передбачала, зокрема, участь студентів. На посаду претендували четверо кандидатів. Але було очевидно, що боротьба точиться між двома основними кандидатами: Борисом Зіменковським та Юрієм Кривком. Перший очолює університет із 1998 року, тому його вже чудово знають за справами. Другий для частини викладачів і особливо для студентів уособлює зміни та оновлення.

Читайте також: Вибори ректора Львівського медуніверситету. Хто претендує на посаду

У пошуках корпусу, де проходять вибори, кореспондентка Tvoemisto.tv зустріла двох викладачок.

– А ви за кого будете голосувати? Може, то вам краще дорогу не показувати? – жартують вони.

– Я не голосуватиму. А ви вже голосували? За кого?

– За Юрія Ярославовича, я цього не приховую. Бо пора вже щось змінювати і дати дорогу молодим, – відповідає одна з прихильниць Кривка.

Однак уже на дільниці прокоментувати свій вибір відкрито журналістці вона відмовилася. Загалом викладачі неохоче говорять про вибори, й навіть ті, хто погодився коментувати, відповідають абстрактно.

«Я за того кандидата, який зробив би майбутнє університету таким, яким воно має бути: позитивним, із позитивним ставленням і до студентів, і до викладачів, і до наших приміщень. Щоби був господар, який би дбав про все це», – каже Ольга Анатоліївна з кафедри фізичного виховання. Хто цей господар, говорити не хоче. 

Лишити свій вибір при собі побажав і викладач факультету стоматології пан Микола: «Я обрав розвиток нашого університету. Я обрав досвідчену людину, яка знає, що робить, якій я довіряю. Я думаю, що кожен із кандидатів може забезпечити розвиток університету, і немає тут конфлікту поколінь».

Більш відкритими до спілкування виявилися делегати від студентів. Від стоматологічного факультету обрали загалом 52 делегатів, каже староста потоку і своєї групи, студент четвертого курсу Іван Кадило: «Студенти від нового ректора очікують, напевно, достатніх змін. Більше практики, поєднання теорії з практикою. В першу чергу хотілося би змінити ставлення викладачів до студентів. Більшість, відсотків 70, викладачів – це нахаби, які можуть і плюнути в лице, і сказати, що ти “гнида”… Можливо, якщо буде новий ректор, щось зміниться». Іван не приховує, що голосував за Юрія Кривка.

«Думаю, більшість студентів підтримують Юрія Ярославовича», – каже студентка п’ятого курсу Любов Бевз. Її та ще чотирьох одногрупників обрали делегатами, хоча в її групі навчається тільки 14 осіб. Каже, старшокурсниці, вже з досвідом, тому здобули підтримку. Свій вибір на користь Кривка Любов пояснює тим, що в його програмі побачила більше того, що потрібно студентам. «Я думаю, що варто, аби в університеті вже були зміни. Немає для студентів відремонтованих роздягалок, кафедри в жахливому стані, настільки жахливому, що дивитися і заходити туди страшно. Це перше, що можна було би зробити для нас як для студентів. Юрій Ярославович проробив кампанію, дуже орієнтовану на студентів: відновлення гуртожитків, розбудова бібліотеки, створення холу».

Обговорюють вибори навіть у кафе поруч із корпусом. Загалом у голосуванні мають право взяти участь 1560 осіб, із яких тільки 240 – студенти. Їхня частка – 15%, викладачів – 75%. Ще 10% голосів мають технічні працівники університету.

Не всі студенти відповідально поставилися до свого вибору. Хтось забув паспорт і прийшов лише зі студентським в останню хвилину голосування, коли збігати по документ уже шансів не лишилося. Двоє студенток із медичного коледжу взагалі ще не мали паспортів. «Паспорт зараз робиться 14 років, то їхня провина, що вони не мають документів», – прокоментувала голова комісії Орися Сизон.

Загалом у голосуванні взяли участь 1427 осіб. Чинний ректор у залі для голосування з’явився з самого ранку, проголосував і більше не з’являвся, кажуть спостерігачі. А от решта кандидатів провели на виборах весь день.

На виборах до органів державної влади присутність кандидата на дільниці може розцінюватися як агітація. Тут же викладачі вітаються з кандидатами, щиро чи не дуже підтримують їх. Але за кого голосували, говорити не хочуть

На дільниці встановили кілька камер, які фіксують перебіг голосування. Порушень немає.  

– Все спокійно?

– Аж надто спокійно, – кажуть спостерігачі.

Підрахунок голосів триває понад три години. Журналістів на підрахунок не пускають, хоча спостерігачі мають змогу фіксувати весь процес на відео.

Про завершення підрахунку свідчить поява спостерігачів та кандидатів на подвір’ї. Першим трапляється Юрій Бунь.

– Пане Юрію, то вже все порахували? Які результати?  

– Ви знаєте, що таке 412-ий жигуль? Або «Запорожець». От що зараз модно, – образно відповідає кандидат.  

Юрій Бунь набрав найменшу кількість голосів – 4. Перемогу здобув Борис Зіменковський, який обіймає посаду ректора майже два десятиліття. У нього 816 голосів, це 57%. На другому місці Юрій Кривко із 534 голосами. Результат він не оскаржує: «До результатів абсолютно не маю претензій. Це великий відсоток, майже 40% університету мене підтримали, я дуже задоволений і в першу чергу вдячний тим виборцям, які мене підтримали». Ще 46 голосів віддали за Ростислава Ступницького.

По завершенні члени комісії фотографуються і радіють, що все завершується спокійно, без скандалів. Жодних скарг на свою роботу комісія не отримала. Наступні вибори ректора – за п’ять років.

Зоя Красовська

Фото авторки

Коментарі (0)

Додати коментар

Міські акценти