
Фото: 24tv.ua
Як змінився ринок працевлаштування та що пропонують роботодавці у Львові
За результатами опитування Американської торговельної палати в Україні та консалтингової компанії «Делойт», тільки 13% роботодавців планують наймати персонал у 2020 році, 47% – будуть підтримувати поточну чисельність, а 23% роботодавців хочуть скоротити її. Tvoemisto.tv розпитало у рекрутинг-менеджерки, керівниці львівського офісу компанії Brain Source International Personnel Софії Кіріченко, коли український та зокрема львівський ринок працевлаштування повернеться до докарантинних показників, що нині найбільш затребувано та як це, проходити співбесіди онлайн.
Вакансії, що стали більш затребуваними у час карантину
Найперше Софія Кіріченко виокремлює такий напрямок, як онлайн. Це стосується всього: продажів, доставки їжі та інших товарів тощо. Із моменту запровадження карантину на ринку України, і зокрема у Львові, виріс сегмент кур’єрської доставки. Зросла також потреба роботодавців у відповідних спеціалістах: кур’єрах, пакувальниках, операторах служби підтримки, водіях.
«Проте зважаючи, що попит з боку пошукачів на подібні роботи завжди був досить високий, кадрового дефіциту за цими спеціальностями нема», – каже вона.
Окрім цього, супермаркети працюють у звичному, часом навіть пришвидшеному режимі, особливо ті, які доставляють продукти. Знову ж таки тут потрібні касири, пакувальники, водії.
Читайте також: У Львові почали перевіряти роботу літніх майданчиків
Галузь, яка залишається актуальною в будь-який час, – це фармацевтична. Приріст роботи тут зріс до 126%. Крім звичних медичних представників, провізорів у аптеках, з’явилися і деякі спеціалізовані вакансії.
«Наприклад, вакансія особистого і корпоративного вірусолога-контролера коронавірусу. Деякі компанії вважають доречним мати штатного вірусолога, який працюватиме з їхнім персоналом. До речі, що цікаво, ця галузь раніше не входила в топ-професій», – додає вона.
ТОП за кількістю вакансій та що у Львові
Наразі ж актуальними теж залишається IТ. У ТОП за кількістю вакансій входять профсфери IT, продажі, маркетинг, банки, медицина, бухгалтерія. Однак в частині пропозицій про роботу вказують, що остаточне рішення про прийом співробітника приймуть вже по скасуванню карантину. Тому тут розміщення вакансії, за словами спеціалістки, більше спрямовані на формування кадрового резерву, а не на оперативне працевлаштування.
«До речі, на сайті Робота.ua у сегменті Львова за останній місяць розмістили 997 вакансій, а на Work.ua –– 1 337. Для порівняння з іншими містами скажу, що Києві ці самі сайти показують у 10 разів більшу кількість вакансій», – зазначає вона.
У Львові однозначно «просів» туристичний ринок. Готельно-ресторанний бізнес не має попиту на цей час. Так само як і музеї чи інші мистецькі заклади.
Читайте також: Вихід з карантину і «Плутократи». Висновки тижня, що минув
«Щодо Львова, то тут у структурі попиту з боку пошукачів на початку другого місяця карантину до найбільш затребуваних галузей увійшли інформаційні технології, продажі, вищий менеджмент, маркетинг, початок кар’єри, адміністративний персонал, виробництво, сільське господарство, бухгалтерія та мистецтво, розваги, мас-медіа. У цих полях активно шукають роботу. При цьому, якщо протягом останніх декількох років серед пошукачів найбільш активними були молоді спеціалісти та кандидати без досвіду, то у квітні ця профсфера перемістилась на п’яте місце за кількістю резюме», – розповідає рекрутинг-менеджерка.
Збереглась висока активність у «вищому менеджменті». Так, у ТОП-5 спеціалізацій за кількістю резюме увійшли «Продажі», «Виробництво», «Антикризове управління», «Управління малим бізнесом» та «Управління закупівлями». Відчутно зросла кількість резюме, які розмістили маркетологи та PR-менеджери – за період каратину їх стало більше на 72%. Активніше шукають роботу і представники адміністративного персоналу: пошукачі цікавляться вакансіями операторів call-центрів, спеціалістів з введення даних, перекладачів, водіїв.
А от до непопулярних спеціальностей, продовжує Софія Кіріченко, в яких протягом квітня розмістили менше 1% резюме, потрапили: туризм, готелі, ресторани (які ще на початку року не входили у ТОП-10 найменш привабливих), домашній персонал, автомобільний бізнес, спортивні клуби, фітнес, салони краси, інсталяція і сервіс та страхування.
Ще більше виріс попит на дистанційну роботу. Якщо у лютому, до карантину, на такий формат було всього 15% резюме, то у квітні про своє бажання працювати віддалено зазначав кожний п’ятий пошукач (20%).
Коли повернемося до докарантинних показників
Із прогнозів Софії Кириченко, ринок почне виходити в норму із середини літа.
«Норма – це закриття вакансій, бо зараз така ситуація, що багато компаній працює на одержання кадрового резерву. Приміром, роботодавець оголошують про вакансію, вона для нього актуальна, але він не може в час карантину взяти конкретну людину на цю позицію. По факту, людина не вийде на роботу до завершення карантину», – додає вона.
Читайте також: Чотири авіакомпанії заявили про відновлення рейсів з України з кінця травня
Компанії також почнуть розуміти, яких спеціалістів їм треба, чи розширювати штат з середини літа. Так само важливо керівнику побачити свого кандидата та поговорити, як і кандидату відсувати культуру компанії тощо.
«Буму», звісно, не буде, перебирати вакансіями ми не зможемо, але зможемо входити в норму. Норма була така, що більшість компаній відкривали штати для розширення, був невеликий підйом, отже, бізнес розвивався, зараз цього нема», – наголошує рекрутинг-менеджерка.
Які переваги в співбесідах онлайн
У роботі рекрутерів змінився формат зустрічей – від віч-на-віч до онлайн. Для Софії Кіріченко це звична практика, однак, зізнається, що оцінити кандидата в такому форматі складніше.
«У онлайн-співбесідах є одна велика перевага – економія часу. Думаю, в перспективі це може підштовхнути до того, що принаймні перший етап відбору будуть практикувати через онлайн», – розповідає вона.
Окрім цього, багато компаній продовжує пошуки кандидатів, але пропозицію та вихід на роботу відкладають до завершення карантину. Це ризики як для кандидатів (компанія може вирішити закрити позицію через нестабільну ситуацію), так і для компанії (кандидат може не дочекатися дати виходу).
Читайте також: Як у Львові роблять тести на Covid-19 та чому послаблювати карантин зарано
На ринок вийшло більше добрих спеціалістів і у кандидатів є час для проходження інтерв’ю. Однак він зараз розділився на дві частини: спеціалісти, які відчувають ризик втрати роботи, активно займаються пошуком, і ті, хто навпаки намагається триматися за своє робоче місце і не готовий ризикувати.
За словами менеджерки, у майбутньому віддалена робота або гнучкий графік буде цінуватися ще більше.
Оля Коваль
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- Шанс жити. Для чого і як у Львові проводять пересадки органів
- Родимка, папілома, бородавка – як не пропустити рак шкіри. Поради дерматолога-онколога
- Гайда на лижі! Різноманітні гірськолижні курорти неподалік Львова: умови, ціни
- Не хотіли чекати. Як мешканці Кастелівки самі відновили історичну браму
- Єгипет і Мальдіви. Куди їдуть львів`яни взимку і що вигідніше в час пандемії
- Тюбінг і оригінальні розписи столітньої давності Модеста Сосенка. Подорож Львівщиною на один день
- Менше популізму, більше технологій. Як 2020 рік змінив траєкторію світу
- Гроші є, інвестиції – будуть. Що чекає на економіку України у 2021 році
- Не тільки лижі. Де активно відпочити на Львівщині узимку
- Богдан Шумилович: У довоєнній Галичині не святкували від «Романа до Йордана»
- Будьте гнучкими. Як спланувати 2021 рік, коли невідомо, що буде за тиждень
- Подруга президента Франції. Історія львів'янки, яка єдина написала радіодиктант без помилок
- Таємниці княжого храму святого Миколая. Екскурсія найстарішою церквою Львова
- Старший друг. Як у Львові працює наставництво для дітей-сиріт
- Коронавірус і Різдво. Із якими обмеженнями святкуватимуть в Україні та Європі
- Потрібні нові холодильники. Як Львів готується отримати вакцину проти коронавірусу
- Наші світильники є у Франції та США. Як львівська компанія запалює світло по всьому світу
- «Моє тіло – моє діло». Як у Львові запроваджують сексуальну освіту для дошкільнят
- Цілющі вода й повітря. Де на Львівщині зміцнити імунітет і відновитись після хвороби
- Безробітні є, а вакансії? Де і кому можна знайти роботу у Львові
- Ремонт без проблем. Як зробити усе так, щоб не пошкодувати і не втратити гроші
- Чи можуть львів’яни уникнути зростання ціни на доставку газу. Роз’яснення
- «Вийшла в ліс і почала кричати». Історія ВІЛ-позитивної львів’янки
- Розуміти одне одного. Чого очікують від влади Львова громадський сектор, медицина і Церква
- Навіть взимку діти цілий день у парку. Як у Львові створили незвичний «дитсадок»
- Карантин добив. У Львові закривають культову «Українську книгарню»
- «Двері відчинені». Як вирішують скандал у Львівській міській раді
- Закон, повага та (не)чинний Садовий. Що відбувається у Львівській міській раді
- Лікували все життя. Історія подружжя медиків, чиє життя забрав коронавірус
- Львів і його села. Як місто розширювало свої території
- Бути першими – це велика відповідальність. Як змінювалася ІТ-компанія ЕРАМ протягом 15 років в Україні
- Люди з ментальними розладами помирають від Covid-19 частіше за онкохворих? Нові дослідження
- Дебати Андрія Садового і Олега Синютки. Як це було
- Правда чи брехня? Фактчекінг і експертний аналіз дебатів Садового і Синютки
- Не втратити ґрунту, на якому стоїмо. Вахтанг Кіпіані про українські змісти
- Львів – проти. Чи працюватимуть на вихідні у місті кафе, ТРЦ і перукарні
- Чи можуть бути у Львові англомовне навчання та добра медицина?
- Українська стала мені рідною. Історії тих, хто вчив мову у дорослому віці
- У ньому вся сіль. Мандрівка вихідного дня у Дрогобич і Нагуєвичі
- Медичний канабіс в Україні. «За» і «проти» та що каже Церква
- Чи закривати школи у випадку локдауну та що роблять у Європі
- Троянський кінь для супербактерії. Як у Львові розробляють новітній антибіотик
- Перекласти Шептицького на сучасний лад. Як у Львові пройшло бієнале Митрополита
- «Осиротілі юрби гуляк». Як ведеться на карантині ресторанам Європи і світу
- Місцеві вибори 2020 у Львові та ОТГ. Найважливіше. Фото, відео. Оновлюється
- Реконструкція Винників. Репортаж з містечка, яке вперше не голосувало за власного мера
- Літати по-новому. Що корисного можуть дати пасажирам карантинні зміни в авіації
- Онлайн-голосування на виборах – прогрес чи смерть для демократії
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» УГП
- Вибори до Львівської міськради. Перша десятка партії «Варта»
- Що Кошулинський обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Слуга народу»
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Голос»
- Що Рущишин обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Диригент швидкої допомоги. У пам’ять про лікаря і любителя джазу Ігоря Орлова
- Замок, космічна екскурсія і музей людських історій. Мандрівка Золочівщиною
- Місцеві вибори пройдуть за новими правилами. Що змінилось?
- Дзвонила всім підряд у телефонній книзі. Як львівська вчителька поборола рак
- Хаотична забудова та сміття. Як кандидати на мера Львова вирішуватимуть ці проблеми
- Захищати не лише на передовій. Як із маленьких справ будується захист країни
- Що Зінкевич обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- На «В» з мінусом. Дитячий онколог Роман Кізима про медицину у Львові
- Чи можуть Львівщину «закрити» на карантин і кого це зачепить у першу чергу
- Єдина надія на подолання пандемії. Чи все так просто з вакциною проти Covid-19
- Що обіцяють Садовий і Синютка зробити для вирішення транспортної проблеми. Аналіз програм
- Із корицею, веганський і на когуті. 7 рецептів борщу від відомих львів'ян
- Нова економічна реальність. Де зараз є і куди прямує економіка України
- Чому будівництво вітряків на Боржаві розглядають в суді і до чого тут репутація України в Європі
- «Як перетворити кризу у можливості». Не час різати одне в одного бізнес-пиріг, треба його збільшувати
- Як-як тебе звуть? Історії львів'ян з незвичними іменами
- Посаг для Львова. Що принесуть у Львівську ОТГ Грибовичі і Малехів
- Гасити пожежу голими руками. Чому вчителів у Львові не тестують на Covid-19
- Привіт з далеких галактик. Як на Львівщині працює Центр космічних досліджень
- Треба вичавити з себе совок, а потім ще раз і ще раз. Кауфман у влозі Рущишина
- Втратити, щоб відчути цінність. «Як перетворити кризу у можливість» у галузі гостинності
- У світі почали використовувати нові тести на Covid-19. Що це і чи будуть вони в Україні
- З нас насміхаються. Чому львів'яни вийшли на Бандери захищати бруківку
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» Європейської солідарності
- «Тримати лінію фронту і захищати своє». Жадан у влозі Рущишина
- Нам бракує мишей. Як у Львові розробляють вакцину від коронавірусу
- Карантин допоміг вдосконалитися. Як пандемія змінила роботу «Майстерні Improv»
- Усе про авіакатастрофу військового літака Ан-26 на Харківщині в один клік. Фото, відео. Оновлюється
- Що обіцяє Садовий зробити для Львова. Аналіз програми
- Чому львів’яни досі п’ють хлоровану воду і чи здатні політики вирішити проблему
- Тепер нас знають і поважають. Як перекладачка просуває Львів у світі
- На Covid-19 хворіють повторно. Чи варто панікувати
- З Нью-Йорка до Львова. Як американський актор знімався в містичному трилері
- Завжди перший. У пам’ять про педіатра Богдана Остальського
- «Якщо справою не живеш, то не будеш успішним». Як поїхав під час пандемії «Чудо Тур»
- 3D друк, Zoom і нафта. Яким галузям і компаніям дісталась корона, а кому від неї і добряче дісталось
- Ризики збільшуються, але страху вже немає. Львівський готельєр про бізнес у час Covid-19
- Чи працюють у Львові правила МОЗ про госпіталізацію пацієнтів з Covid-19
- Верховний головнокомандувач. Що робив Володимир Зеленський на Яворівському полігоні. Репортаж
- Чи вартує в час пандемії вакцинувати дітей від грипу. Пояснення педіатра
- Що «Є» у Львові? Як популярна мережа книгарень потрапила у скандал
- Пройти випробування пандемією. Економічні загрози та можливості напередодні другої хвилі ковіду
- Смерть чоловіка у центрі Львова. Як у майбутньому запобігти таким випадкам
- Новий рядок у паспорті та єдиний транспорт. Що буде у Львівській ОТГ
- Чорні глечики і Біла пані. Подорож у Гавареччину і Підгорецький замок
- Україна після 25 жовтня. Як житимуть громади за новими правилами