
«Якщо справою не живеш, то не будеш успішним». Як поїхав під час пандемії «Чудо Тур»
Президент Львівського туристичного альянсу, засновник компанії «Чудо Тур», випускник Львівської бізнес-школи УКУ Лев Підлісецький розповів Tvoemisto.tv як пандемія змінила підходи до бізнесу, та чому вкладати в туризм нині – розумна стратегія.
Компанія «Чудо Тур» у Львові з’явилась взимку 2009-го. Регулярні екскурсії на «Чудо бусі» і «Чудо поїзді» стали популярними одразу. Десятки тисяч туристів, довідувались про Львів вісьмома мовами.
Читайте також: Повернути працівників в офіс. Як робочі стіни можуть стати простором для ідей
Зараз, у часи пандемії, «Чудо поїзд» возить здебільшого львів’ян. І тих небагатьох іноземних туристів, яким все ж вдалось примандрувати сюди. Життя в умовах карантину вдарило по туризму. Втім, каже Лев Підлісецький, це не причина здаватись – а радше стимул для розвитку.
«Цей серпень у порівнянні з минулим дав в десять разів менше прибутку, а витрати майже не змінилися. Але «Чудо Тур» – це працюючий бізнес. До 2023 року повернемося на попередній рівень», – сподівається засновник «Чудо Туру».
Криза стимулює
Він каже, що за час карантину з компанії звільнився лише один працівник, і все ж, пообіцяв повернутись, як тільки з’являться туристи. «В час жорсткого карантину довелось відправити працівників у відпустку за свій рахунок. Всі згодилися перечекати», – зазначає Лев Підлісецький.
Він певен, що кожну кризу треба розглядати як можливість, вона стимулює шукати нові рішення. Нині компанія планує екскурсії не лише по місту, а й по околицях. Каже, у нас є що показувати і не лише іноземцю, а й своїм. «У Відні, компанія де ми, до речі, купили великі автобуси, мала каталог подорожей, на десяти сторінках, по Австрії і навіть за кордон, – розповідає Лев Підлісецький. – Гарна ідея. І нам таке потрібно. Починаємо розробляти екскурсії за місто – шукаємо мало популярні, не розрекламовані місця».
Власник компанії із захопленням розповідає про Оброшино, де був нещодавно: «Там є Палац архієпископів, він фантастичний». Каже, що саме такі місця шукає для нових автобусних турів. «Для автобусів раніше роботи не було. Їх придбали радше зі стратегічних міркувань. І якби не криза, то ніхто б і не шукав рішення як їх задіяти. Коли все добре, поїзди їздять, приносять прибуток, то навіщо думати, щось нове», – каже він.
Читайте також: Не втратити клієнта. Чи справді аптеки під час карантину мають шалені прибутки
За його словами, «Чудо поїзд» їздить, екскурсію проведуть навіть для одного клієнта. «Людей мало, ми ставимо за ціль бути доступними. Турист має знати, що кожні пів години потяг відправляється. Ми колись мали мінімум п’ять туристів, зараз буває троє, але їдемо», – каже він
Щоб стимулювати працівників залучати туристів у «Чудо турі» змінили систему оплати праці. Половину вартості з кожного квитка зараховували працівникам на зарплату. Однак це, на жаль, не спрацювало, бо туристів у місті нема.
Лев Підлісецький пригадує, що у кінці 2009-го теж через епідемію свинячого грипу жодного відвідувача ні в ресторанах, ні в готелях не було. «Представники туристичного бізнесу зібралися в міській раді, і думали як рятувати Різдво 2010 року. Бо люди не приїдуть, всюди паніка, – згадує він. – Так виникла акція Львів за пів ціни, і з’явилось об’єднання учасників туристичного ринку. Ми розуміли, що треба колективно рятуватися. І навіть скидатись грошима в той момент, коли все зле, щоб завтра було краще».
Згодом, коли почалась війна, туризм також зазнав потрясіння. Стало значно менше іноземних гостей. Нині гравці туристичного бізнесу рятуються як можуть. Влаштовують промотури, пропонують різні акції і знижки, шукають нові напрямки, зокрема планують стимулювати розвиток конференц туризму.
Перевага у диференційованому підході
Лев Підлісецький прогнозує, що хоч деякі компанії цієї кризи не переживуть, втім загалом туризм як галузь у Львові її витримає. Перевага «Чудо Туру» у диференційованих підходах. Компанія заробляє з брендування. Реклама на потязі, чимало коштує, і в час суворого карантину це було чи не єдиним доходом. Також свої послуги «Чудо Тур» пропонує різним категоріям, є екскурсії для школярів, для іноземців вісьмома мовами, для львів’ян. «Ми не маємо конкурента, ми конкуруємо з сотнею екскурсоводів», – каже Лев Підлісецький.
Читайте також: «Щоб не сиділи перед телевізором». Як компанія зі Львова промує активний відпочинок
Колись компанія дала йому можливість реалізувати себе у депутатстві і якби не прибутки з цього бізнесу, то склав б мандат.
«Зарплата народного депутата на той час була 4 700. В мене уже було троє дітей. Думав складати мандат, сім’ю ж треба годувати. Туризм – це був єдиний пасивний дохід, на який я розраховував. В травні почався туристичний сезон. Завдяки «Чудо Туру» я міг бути чесним народним депутатом, який відпрацював по-совісті ці п’ять років», – каже Лев Підлісецький.
Нині він здебільшого займається «Чудо Туром», і певен, що саме туди треба вкладати гроші і зусилля. «Думаю, зараз, в час кризи саме туди треба вкладатись. Цікаво, що і працівники почали більше цінувати мене. Зараз, я здебільшого тільки цим і займаюся», – каже засновник компанії.
Чесність і порядність – це основне
Основне в бізнесі чесні люди, наголошує він. Аби справа переживала кризи вона має бути заснована на цінностях: «Тоді люди не тільки за гроші з тобою залишаються. Чесність і порядність – це основне. Я дуже не люблю постійно контролювати все. А якщо недовіряти, то ніколи не побудуєш якісну співпрацю».
Нині Львовом їздить один «Чудо автобус», вартість екскурсії 150 гривень. Двогодинна екскурсія «Чудо поїздом» коштує 110 гривень. «Для львів’ян зробили знижку 10%, мінімально, та все ж. Вона діє і для білорусів», – розповідає засновник «Чудо туру».
Коли почалась революція в Білорусії, в знак підтримки, Лев Підлісецький запропонував озвучити тури білоруською. «Думаю, що це буде чи не перша в світі екскурсія цією мовою. Переклад, озвучка, запис – це досить недешево. Комерційно це нераціональні витрати, бо запиту на білоруську не було. Втім це справа принципова», – ділиться новацією він.
Наші люди горять своєю справою
Співрозмовник розповідає, що Львів задає тон в туристичній галузі, бо наші люди горять своєю справою.
«Це приклад того, чого варто вчитися в нас. Якщо своєю справою не живеш, то не будеш успішним», – додає він.
Читайте також: «Голка в сіно». Як львівський коктейль-бар садить дерева в місті і переборює карантин
Львів робить ставку на туризм, і на ІТ. Лев Підлісецький переконаний, що ці стратегічні галузі у місті обрали правильно. «Місту важливий туризм, бо це не лише податки від туристичного збору. Туризм є у всьому, у кожному продуктовому магазині в центрі. Туристи залишають тут великі гроші», – підсумовує він.
Вікторія Савіцька
Фото: Zaxid.net
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
«Твоє місто» спільно з Львівською бізнес-школою УКУ реалізовують проєкт «Підтримка українського бізнесу в час кризи», який виконується в межах Проєкту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Вибір Твого міста
- Безпечна сповідь і чистота у серці. Як у Львові на карантині проводять Таїнство сповіді
- За що платить Covid-пацієнт і скільки коштує день у львівських лікарнях
- Жінки в ІТ були завжди. Чому ця професія не має статі
- «Червоні прапорці» аутизму. На що батькам звертати увагу в розвитку дитини
- Якими новими медпослугами з 1 квітня можуть безоплатно користуватись львів'яни
- Що правда, а що – ні. Фактчекінг звернення депутатів щодо Андрія Білого
- «Я вакцинуюсь, бо…». Історії львів’ян, які отримали щеплення від коронавірусу
- Найважче, коли пацієнти помирають від ускладнень. Лікарка про рік роботи з Covid-хворими
- Коронавірус у вагітних. Як захиститися, чи можна вакцинуватися і які є ризики для дитини
- Плани і реальність. Що недоговорює про закупівлю і ремонт транспорту ЛМР
- «Вірус справді змінився». Яким зараз є портрет хворого на Covid-19
- «Це бізнес». Чи вигідно Львову віддати два ринки та що буде із землею
- Без меж. Як дистанційне навчання впливає на психіку дітей і підлітків
- Велич та особливий шарм. Як на вулиці Котлярській у Львові відновили 150-річну браму
- Куди полетіти зі Львова: Луксор – вічне місто фараонів
- «Святкуємо день народження». Спогади львів'янки про період підпілля УГКЦ
- УПівка на псевдо «Домовина». Бо ніколи нікого не зрадила
- Перехрестя шести вулиць. Чому так складно проїхати Сахарова – Вітовського і що з цим робити
- Лікар, якого жартома називали «Мафією». У пам’ять про медика Ігоря Мартинюка
- «Найважче повертатися без результату». Як на Львівщині шукають заблукалих у горах
- Чи допоможе львів'янам щеплення від коронавірусу поїхати за кордон
- Усиновлення крок за кроком. Як у БФ «Рідні» допомагають стати батьками
- Правди не знав ніхто. Історія скульпторки і львівської легенди Теодозії Бриж
- Щороку їду на Майдан. Історія медсестри, чиє фото друкували світові медіа
- Перегони до Марсу і повернення на Місяць. Як Україна освоює космос із іншими
- То мороз, то відлига. Хто такі метеозалежні люди і до чого тут львівська погода
- Тут живе дух Львова. Як дають собі раду «Айболить» та «Юний технік»
- «Я недопильнувала». Батьки онкохворих дітей часто звинувачують себе
- Львів, який хочеться запам'ятати. Атмосферні фото засніженого міста
- Почути і перемогти. Як у львівській лікарні діти долають рак
- (Не) Доглянута старість. Які умови в будинках для літніх у Львові і скільки це коштує
- «Мама викликала швидку і знепритомніла». Історії людей, які отруїлись чадним газом
- Щоб усі були як рідні. Як у Львові працюватиме Центр підтримки дітей та сім’ї «Рідні»
- Робота на випередження. Як Рівне підготувалось до снігопаду і показало приклад іншим
- «Тут ближче до Бога». Розповідь про отця, який високо в горах лікує людей
- Халк прокидається. Львів'яни – про те, як Covid-19 впливає на психіку
- Хто такі медичні капелани і чому їх хочуть ввести у штати лікарень
- Не Польщею єдиною. Куди їдуть заробітчани після локдауну і що їм пропонують
- Лікар для всіх. У пам’ять про медика Євгена Марцинішка
- Французька кухня, віденські бали. Як жили львів'яни сто років тому
- Шанс жити. Для чого і як у Львові проводять пересадки органів
- Родимка, папілома, бородавка – як не пропустити рак шкіри. Поради дерматолога-онколога
- Гайда на лижі! Різноманітні гірськолижні курорти неподалік Львова: умови, ціни
- Не хотіли чекати. Як мешканці Кастелівки самі відновили історичну браму
- Єгипет і Мальдіви. Куди їдуть львів`яни взимку і що вигідніше в час пандемії
- Тюбінг і оригінальні розписи столітньої давності Модеста Сосенка. Подорож Львівщиною на один день
- Менше популізму, більше технологій. Як 2020 рік змінив траєкторію світу
- Гроші є, інвестиції – будуть. Що чекає на економіку України у 2021 році
- Не тільки лижі. Де активно відпочити на Львівщині узимку
- Богдан Шумилович: У довоєнній Галичині не святкували від «Романа до Йордана»
- Будьте гнучкими. Як спланувати 2021 рік, коли невідомо, що буде за тиждень
- Подруга президента Франції. Історія львів'янки, яка єдина написала радіодиктант без помилок
- Таємниці княжого храму святого Миколая. Екскурсія найстарішою церквою Львова
- Старший друг. Як у Львові працює наставництво для дітей-сиріт
- Коронавірус і Різдво. Із якими обмеженнями святкуватимуть в Україні та Європі
- Потрібні нові холодильники. Як Львів готується отримати вакцину проти коронавірусу
- Наші світильники є у Франції та США. Як львівська компанія запалює світло по всьому світу
- «Моє тіло – моє діло». Як у Львові запроваджують сексуальну освіту для дошкільнят
- Цілющі вода й повітря. Де на Львівщині зміцнити імунітет і відновитись після хвороби
- Безробітні є, а вакансії? Де і кому можна знайти роботу у Львові
- Ремонт без проблем. Як зробити усе так, щоб не пошкодувати і не втратити гроші
- Чи можуть львів’яни уникнути зростання ціни на доставку газу. Роз’яснення
- «Вийшла в ліс і почала кричати». Історія ВІЛ-позитивної львів’янки
- Розуміти одне одного. Чого очікують від влади Львова громадський сектор, медицина і Церква
- Навіть взимку діти цілий день у парку. Як у Львові створили незвичний «дитсадок»
- Карантин добив. У Львові закривають культову «Українську книгарню»
- «Двері відчинені». Як вирішують скандал у Львівській міській раді
- Закон, повага та (не)чинний Садовий. Що відбувається у Львівській міській раді
- Лікували все життя. Історія подружжя медиків, чиє життя забрав коронавірус
- Львів і його села. Як місто розширювало свої території
- Бути першими – це велика відповідальність. Як змінювалася ІТ-компанія ЕРАМ протягом 15 років в Україні
- Люди з ментальними розладами помирають від Covid-19 частіше за онкохворих? Нові дослідження
- Дебати Андрія Садового і Олега Синютки. Як це було
- Правда чи брехня? Фактчекінг і експертний аналіз дебатів Садового і Синютки
- Не втратити ґрунту, на якому стоїмо. Вахтанг Кіпіані про українські змісти
- Львів – проти. Чи працюватимуть на вихідні у місті кафе, ТРЦ і перукарні
- Чи можуть бути у Львові англомовне навчання та добра медицина?
- Українська стала мені рідною. Історії тих, хто вчив мову у дорослому віці
- У ньому вся сіль. Мандрівка вихідного дня у Дрогобич і Нагуєвичі
- Медичний канабіс в Україні. «За» і «проти» та що каже Церква
- Чи закривати школи у випадку локдауну та що роблять у Європі
- Троянський кінь для супербактерії. Як у Львові розробляють новітній антибіотик
- Перекласти Шептицького на сучасний лад. Як у Львові пройшло бієнале Митрополита
- «Осиротілі юрби гуляк». Як ведеться на карантині ресторанам Європи і світу
- Місцеві вибори 2020 у Львові та ОТГ. Найважливіше. Фото, відео. Оновлюється
- Реконструкція Винників. Репортаж з містечка, яке вперше не голосувало за власного мера
- Літати по-новому. Що корисного можуть дати пасажирам карантинні зміни в авіації
- Онлайн-голосування на виборах – прогрес чи смерть для демократії
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» УГП
- Вибори до Львівської міськради. Перша десятка партії «Варта»
- Що Кошулинський обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Слуга народу»
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Голос»
- Що Рущишин обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Диригент швидкої допомоги. У пам’ять про лікаря і любителя джазу Ігоря Орлова
- Замок, космічна екскурсія і музей людських історій. Мандрівка Золочівщиною
- Місцеві вибори пройдуть за новими правилами. Що змінилось?
- Дзвонила всім підряд у телефонній книзі. Як львівська вчителька поборола рак
- Хаотична забудова та сміття. Як кандидати на мера Львова вирішуватимуть ці проблеми
- Захищати не лише на передовій. Як із маленьких справ будується захист країни