
Фото: Freepik
Із 1 серпня запрацює карантин із новими умовами. Що зміниться для Львова
Із 1 серпня в Україні запрацює адаптивний карантин із новими умовами. Він поділить регіони (райони та міста обласного значення) в Україні на чотири зони: зелену, жовту, помаранчеву чи червону. Жовтий, помаранчевий або червоний рівень встановлюватимуть на території зі значним поширенням хвороби, там будуть додаткові обмеження. Тvoemisto.tv розпитувало у посадовців, що змінить адаптивний карантин для Львівщини.
Читайте також: В Україні продовжать карантин ще на місяць, але змінять умови
Зелена зона не звільняє від масок та дистанції
За словами заступника голови ЛОДА Тараса Греня, зони та заходи обмеження розписані у постанові Кабміну № 641 від 22 липня. Рішення про зонування ухвалюватиме не обласна комісія, а Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
«Основний принцип – це встановлення відповідних зон, в яких будуть визначені заходи обмеження – чи це масковий режим чи заборона всього. Якщо ми говоримо про найгіршу червону зону, то потрібно буде повертатися до початку карантину, до березня. Незалежно від того, як буде розвиватися ситуація після 1-го серпня, за будь-яких умов наші громадяни мають дотримуватися карантинних заходів», – каже Тарас Грень.
Маски, соціальна дистанція та антисептик у кишені зберігатимуться і у зеленій зоні. Тепер по регіонах діятимуть чіткі, жорсткі норми, що дозволено, а що заборонено.
Керівник обласного штабу із протидії Covid-19 Андрій Васько каже, що на різних територіальних одиницях може бути різне посилення карантину.
«Загальнообласний карантин буде один, але по деяких районах він буде іншим. Де-факто ми готуємося до життя в умовах коронавірусу і до зонування країни, щоб мати розуміння, де є обмеження, транспортні, туристичні чи інші, щоб вони були візуально виділені. Наприклад, якщо це червона зона, то тут гарантовано у готелі не переночуєш і транспорт не працюватиме у звичному режимі», – каже Андрій Васько.
Між зеленою та жовтою зоною
Епідситуація на Львівщині залишається напруженою. У лікарнях в області перебувають 1025 хворих. 90 людей лежать у відділеннях реанімації, 24 підключені до апаратів ШВЛ.
«У нас є значна кількість захворілих і пацієнтів, які потребують допомоги. Навантаження постійне. Ситуація стабілізувалася, немає росту захворювання, але ми відчуваємо приплив пацієнтів. Хтось виписується, але нові поступають. Кількість тих, хто потребує стаціонарного лікування – приблизно тисяча людей», – розповідає Андрій Васько.
Керівник штабу закликає дотримуватися всіх заходів індивідуального захисту, бо медична система перебуває уже не один місяць під значним навантаженням.
Директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис каже, що наразі важко спрогнозувати, як поділять Львівщину на зони, тому що потрібно проаналізувати всі критерії та показники. Але станом на сьогодні Львівщина перебуває попередньо на межі зеленої та жовтої зони.
«Ближче вже до 1 серпня будуть розглядати показники, які є актуальними і визначати, до якої зони відноситься наша територія і що буде дозволено чи не дозволено. До кінця тижня побачимо, під які параметри потрапимо. Все дуже відносно. Станом на зараз ми десь орієнтовно на зелено-жовтій зоні, але ситуація може змінюватися», – прокоментував Орест Чемерис.
За останню добу на Львівщині на коронавірусну хворобу захворіли ще 120 хворих.
Загалом з початку епідемії інфікувалися вже 8952 мешканців:
- м. Львова – 4444,
- Пустомитівського району – 806,
- Яворівського району–676,
- Жовківського району – 472,
- Миколаївського району – 354,
- Кам’янка-Бузького – 324,
- Городоцького району – 260,
- Сокальського району – 191,
- Перемишлянського району – 142,
- м. Дрогобич – 141,
- Жидачівського району –109,
- м. Червоноград – 105,
- Мостиського району – 93,
- Золочівського району – 92,
- Турківського району – 82,
- м.Самбір – 70,
- Буського району – 68,
- Бродівського району– 63,
- Стрийського району – 63,
- Дрогобицького району – 61,
- Самбірського району – 56,
- Сколівського району – 37,
- Радехівського району – 30,
- м. Стебник – 27,
- м. Трускавець – 27,
- м. Новий Розділ – 26,
- Старосамбірського району – 25,
- м. Борислав – 23,
- м. Моршин – 7.
За останню добу найбільше хворих звернулися із Жидачівського району (14), Миколаївського (11), Кам'янка-Бузького (10), Жовківського (9) та Пустомитівського району (8).
Як працюватиме новий карантин? Детально
Регіоном із значним поширенням інфекції вважатиметься той, в якому наявна хоча б одна з таких ознак:
- завантаженість ліжок для «ковідних» пацієнтів становитиме більш ніж 50%
- середня кількість ПЛР та ІФА-тестувань становитиме менше ніж 24 тестування на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;
- коефіцієнт виявлення випадків інфікування становитиме більш як 11%,
- показник динаміки зростання нових випадків становитиме більш як 10%.
Показник динаміки зростання випадків інфікування застосовуватиметься у разі реєстрації більше восьми випадків на 100 тис. населення сумарно за останні сім днів.
Рішення про зонування ухвалюватимуть не частіше ніж один раз на п’ять днів.
Зелений рівень епідебезпеки на території усього регіону встановлять у разі відсутності в ньому ознак із значним поширенням вірусу більше ніж три дні підряд.
У зеленій зоні забороняється:
- проведення масових заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів, а також діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50% місць
- перевезення пасажирів у більшій кількості, аніж кількість місць для сидіння
У жовтій зоні забороняється:
- відвідування закладів соціального захисту, в яких тимчасово або постійно перебувають громадяни похилого віку, особи з інвалідністю
У помаранчевій зоні забороняється:
- проведення масових заходів за участю більше ніж 100 осіб та більше однієї особи на 20 кв. метрів площі;
- діяльність закладів, що надають послуги із поселення, крім готелів;
- роботу після 24-ї та до 7-ї години розважальних закладів (нічних клубів), а також ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів, крім замовлень на винос;
- відвідування закладів освіти здобувачами освіти групами кількістю більше ніж 20 осіб, крім закладів дошкільної та загальної середньої освіти;
- проведення планових заходів з госпіталізації (крім надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів; надання допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим; хворим з онкологічними захворюваннями; надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах; проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення існує значний ризик для життя або здоров’я людей)
- діяльність спортивних залів, фітнес-центрів;
- приймання дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
У червоній зоні забороняються:
- регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів (крім перевезення легковими автомобілями, кількість пасажирів, включаючи водія, в яких не більше п’яти осіб без урахування осіб віком до 14 років; службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ за умови забезпечення водіїв та пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту в межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які поінформовано не менше ніж за два дні органи Національної поліції)
- відвідування закладів освіти здобувачами освіти;
- приймання відвідувачів у сферах культури, закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, торговельного і побутового обслуговування населення (крім торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом)
- провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку;
- торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень;
- відвідування отримувачами соціальних або реабілітаційних послуг установ і закладів, що надають соціальні або реабілітаційні послуги сім’ям, особам, що перебувають у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово), центрів обліку бездомних осіб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, соціального патрулювання.
Читайте також: Голова ВООЗ скликає надзвичайну комісію через новий сплеск коронавірусу у світі
Христина Гоголь
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Цей медіа-продукт був створений TvoeMisto.tv за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст продукту належить виключно TvoeMisto.tv і не обов'язково відображає погляди USAID чи уряду США. Відтворення та використання будь-якої частини цього продукту в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання або використання будь-яким іншим способом без письмової згоди редакції та відповідного посилання на першоджерело, забороняється.
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» – це медіа, якому справді можна довіряти.
Якщо Вам подобається те, що ми робимо – долучайтеся до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!
Що отримають члени спільноти Tvoemisto.tv:
- ексклюзивні e-mail розсилки
- доступ на спеціальні закриті події для Спільноти
- можливість голосувати за теми матеріалів та публічних дискусій, які планує редакція
- можливість стати експертом «Твого Міста»
- ексклюзивне друковане видання з доставкою додому/в офіс (щодвамісяці)
-
у майбутньому – знижки у мережі партнерів «Твого Міста».
Підтримати Tvoemisto.tv можна за посиланням.
Вибір Твого міста
- Шанс жити. Для чого і як у Львові проводять пересадки органів
- Родимка, папілома, бородавка – як не пропустити рак шкіри. Поради дерматолога-онколога
- Гайда на лижі! Різноманітні гірськолижні курорти неподалік Львова: умови, ціни
- Не хотіли чекати. Як мешканці Кастелівки самі відновили історичну браму
- Єгипет і Мальдіви. Куди їдуть львів`яни взимку і що вигідніше в час пандемії
- Тюбінг і оригінальні розписи столітньої давності Модеста Сосенка. Подорож Львівщиною на один день
- Менше популізму, більше технологій. Як 2020 рік змінив траєкторію світу
- Гроші є, інвестиції – будуть. Що чекає на економіку України у 2021 році
- Не тільки лижі. Де активно відпочити на Львівщині узимку
- Богдан Шумилович: У довоєнній Галичині не святкували від «Романа до Йордана»
- Будьте гнучкими. Як спланувати 2021 рік, коли невідомо, що буде за тиждень
- Подруга президента Франції. Історія львів'янки, яка єдина написала радіодиктант без помилок
- Таємниці княжого храму святого Миколая. Екскурсія найстарішою церквою Львова
- Старший друг. Як у Львові працює наставництво для дітей-сиріт
- Коронавірус і Різдво. Із якими обмеженнями святкуватимуть в Україні та Європі
- Потрібні нові холодильники. Як Львів готується отримати вакцину проти коронавірусу
- Наші світильники є у Франції та США. Як львівська компанія запалює світло по всьому світу
- «Моє тіло – моє діло». Як у Львові запроваджують сексуальну освіту для дошкільнят
- Цілющі вода й повітря. Де на Львівщині зміцнити імунітет і відновитись після хвороби
- Безробітні є, а вакансії? Де і кому можна знайти роботу у Львові
- Ремонт без проблем. Як зробити усе так, щоб не пошкодувати і не втратити гроші
- Чи можуть львів’яни уникнути зростання ціни на доставку газу. Роз’яснення
- «Вийшла в ліс і почала кричати». Історія ВІЛ-позитивної львів’янки
- Розуміти одне одного. Чого очікують від влади Львова громадський сектор, медицина і Церква
- Навіть взимку діти цілий день у парку. Як у Львові створили незвичний «дитсадок»
- Карантин добив. У Львові закривають культову «Українську книгарню»
- «Двері відчинені». Як вирішують скандал у Львівській міській раді
- Закон, повага та (не)чинний Садовий. Що відбувається у Львівській міській раді
- Лікували все життя. Історія подружжя медиків, чиє життя забрав коронавірус
- Львів і його села. Як місто розширювало свої території
- Бути першими – це велика відповідальність. Як змінювалася ІТ-компанія ЕРАМ протягом 15 років в Україні
- Люди з ментальними розладами помирають від Covid-19 частіше за онкохворих? Нові дослідження
- Дебати Андрія Садового і Олега Синютки. Як це було
- Правда чи брехня? Фактчекінг і експертний аналіз дебатів Садового і Синютки
- Не втратити ґрунту, на якому стоїмо. Вахтанг Кіпіані про українські змісти
- Львів – проти. Чи працюватимуть на вихідні у місті кафе, ТРЦ і перукарні
- Чи можуть бути у Львові англомовне навчання та добра медицина?
- Українська стала мені рідною. Історії тих, хто вчив мову у дорослому віці
- У ньому вся сіль. Мандрівка вихідного дня у Дрогобич і Нагуєвичі
- Медичний канабіс в Україні. «За» і «проти» та що каже Церква
- Чи закривати школи у випадку локдауну та що роблять у Європі
- Троянський кінь для супербактерії. Як у Львові розробляють новітній антибіотик
- Перекласти Шептицького на сучасний лад. Як у Львові пройшло бієнале Митрополита
- «Осиротілі юрби гуляк». Як ведеться на карантині ресторанам Європи і світу
- Місцеві вибори 2020 у Львові та ОТГ. Найважливіше. Фото, відео. Оновлюється
- Реконструкція Винників. Репортаж з містечка, яке вперше не голосувало за власного мера
- Літати по-новому. Що корисного можуть дати пасажирам карантинні зміни в авіації
- Онлайн-голосування на виборах – прогрес чи смерть для демократії
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» УГП
- Вибори до Львівської міськради. Перша десятка партії «Варта»
- Що Кошулинський обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Слуга народу»
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Голос»
- Що Рущишин обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Диригент швидкої допомоги. У пам’ять про лікаря і любителя джазу Ігоря Орлова
- Замок, космічна екскурсія і музей людських історій. Мандрівка Золочівщиною
- Місцеві вибори пройдуть за новими правилами. Що змінилось?
- Дзвонила всім підряд у телефонній книзі. Як львівська вчителька поборола рак
- Хаотична забудова та сміття. Як кандидати на мера Львова вирішуватимуть ці проблеми
- Захищати не лише на передовій. Як із маленьких справ будується захист країни
- Що Зінкевич обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- На «В» з мінусом. Дитячий онколог Роман Кізима про медицину у Львові
- Чи можуть Львівщину «закрити» на карантин і кого це зачепить у першу чергу
- Єдина надія на подолання пандемії. Чи все так просто з вакциною проти Covid-19
- Що обіцяють Садовий і Синютка зробити для вирішення транспортної проблеми. Аналіз програм
- Із корицею, веганський і на когуті. 7 рецептів борщу від відомих львів'ян
- Нова економічна реальність. Де зараз є і куди прямує економіка України
- Чому будівництво вітряків на Боржаві розглядають в суді і до чого тут репутація України в Європі
- «Як перетворити кризу у можливості». Не час різати одне в одного бізнес-пиріг, треба його збільшувати
- Як-як тебе звуть? Історії львів'ян з незвичними іменами
- Посаг для Львова. Що принесуть у Львівську ОТГ Грибовичі і Малехів
- Гасити пожежу голими руками. Чому вчителів у Львові не тестують на Covid-19
- Привіт з далеких галактик. Як на Львівщині працює Центр космічних досліджень
- Треба вичавити з себе совок, а потім ще раз і ще раз. Кауфман у влозі Рущишина
- Втратити, щоб відчути цінність. «Як перетворити кризу у можливість» у галузі гостинності
- У світі почали використовувати нові тести на Covid-19. Що це і чи будуть вони в Україні
- З нас насміхаються. Чому львів'яни вийшли на Бандери захищати бруківку
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» Європейської солідарності
- «Тримати лінію фронту і захищати своє». Жадан у влозі Рущишина
- Нам бракує мишей. Як у Львові розробляють вакцину від коронавірусу
- Карантин допоміг вдосконалитися. Як пандемія змінила роботу «Майстерні Improv»
- Усе про авіакатастрофу військового літака Ан-26 на Харківщині в один клік. Фото, відео. Оновлюється
- Що обіцяє Садовий зробити для Львова. Аналіз програми
- Чому львів’яни досі п’ють хлоровану воду і чи здатні політики вирішити проблему
- Тепер нас знають і поважають. Як перекладачка просуває Львів у світі
- На Covid-19 хворіють повторно. Чи варто панікувати
- З Нью-Йорка до Львова. Як американський актор знімався в містичному трилері
- Завжди перший. У пам’ять про педіатра Богдана Остальського
- «Якщо справою не живеш, то не будеш успішним». Як поїхав під час пандемії «Чудо Тур»
- 3D друк, Zoom і нафта. Яким галузям і компаніям дісталась корона, а кому від неї і добряче дісталось
- Ризики збільшуються, але страху вже немає. Львівський готельєр про бізнес у час Covid-19
- Чи працюють у Львові правила МОЗ про госпіталізацію пацієнтів з Covid-19
- Верховний головнокомандувач. Що робив Володимир Зеленський на Яворівському полігоні. Репортаж
- Чи вартує в час пандемії вакцинувати дітей від грипу. Пояснення педіатра
- Що «Є» у Львові? Як популярна мережа книгарень потрапила у скандал
- Пройти випробування пандемією. Економічні загрози та можливості напередодні другої хвилі ковіду
- Смерть чоловіка у центрі Львова. Як у майбутньому запобігти таким випадкам
- Новий рядок у паспорті та єдиний транспорт. Що буде у Львівській ОТГ
- Чорні глечики і Біла пані. Подорож у Гавареччину і Підгорецький замок
- Україна після 25 жовтня. Як житимуть громади за новими правилами