Я — на головній!

Чому Львів у п'ятірці міст за кількістю аварій в Україні



У 2015 році Львів увійшов до п’ятірки міст-«лідерів» за кількістю ДТП із потерпілими. Статистичні дані від Патрульної поліції свідчать, що у місті є декілька «стабільних» небезпечних ділянок, де аварії трапляються найчастіше. Тим часом місцеві водії стверджують, що на дорогах Львова також є чимало локацій, які є незручними та потребують кращої організації руху. Tvoemisto.tv пропонує перелік проблемних ділянок, а також пропозиції від львів’ян і професійних водіїв, як такі місця можна вдосконалити.

У Львові є понад 30 локацій, де аварії відбуваються постійно: як через необачність пішоходів, так і через неуважність водіїв. Пішоходи скаржаться, що водії не хочуть пропускати їх на переходах, а подекуди «вилітають» з-за повороту настільки швидко, що ледве вдається вчасно розгледіти авто. Натомість водії нарікають на безвідповідальність пішоходів та їхню звичку переходити дорогу там, де хочеться, а не там, де можна. Дехто навіть вдається до чорного гумору, кажучи, що «з кожним роком поганих пішоходів у місті стає все менше»…

Тим часом Львів посідає «почесне» п’яте місце в Україні серед міст-«лідерів» за кількістю ДТП із потерпілими. Попереду лише Київ, Одеса, Харків та Дніпропетровськ (згідно із результатами дослідження, яке проводила ГО «Товариство учасників руху» у 2015 році).





Де у Львові ДТП трапляються найчастіше: офіційні дані

У травні 2016 року Патрульна поліція Львова оприлюднила онлайн-карту ділянок, де найчастіше трапляються аварії з потерпілими. Частини доріг, які на мапі позначено червоним кольором, є місцями концентрації ДТП. За даними поліції, найбільше таких місць є в Сихівському, Шевченківському та Франківському районах.

 

Як розповіла Tvoemisto.tv речниця Патрульної поліції Львова Катерина Рибій, інформація про ДТП на карті періодично оновлюється, але не частіше, аніж раз на місяць. «Сектор безпеки дорожнього руху відстежує, моніторить ситуацію і позначає на карті ці місця, – зазначила Катерина Рибій. – Онлайн-мапу створили з метою інформувати громадян: щоб і пішоходи, і водії знали, де варто бути обережнішими». За словами речниці, корисність і зручність такої карти для львів’ян поки що важко проаналізувати, адже вона існує лише кілька місяців.

Як додала Катерина Рибій, місцями концентрації ДТП стають ділянки, на яких за певний проміжок часу трапляються три і більше аварій з потерпілими. Представники поліції можуть відслідковувати й пропонувати такі місця до розгляду, однак остаточне рішення приймає Міська комісія з безпеки дорожнього руху.

Для створення умов безпеки дорожнього руху на вулицях міста, організації ремонту та утримання доріг, залізничних переїздів, впровадження заходів безпеки у місцях концентрації дорожньо-транспортного руху у Львові працює Міська комісія з безпеки дорожнього руху. Саме під час її засідань, які відбуваються щомісяця, розглядають питання облаштування дорожньої розмітки та встановлення дорожніх знаків. Зокрема, на засіданні комісії у квітні говорили про місця концентрації ДТП: аналізували причини та заходи щодо зниження аварійності на окремих ділянках львівських доріг.

Як розповів спеціаліст управління транспорту та зв’язку ЛМР Костянтин Баранюк, у Львові офіційно визначили 34 місця концентрації ДТП. За його словами, такі локації визначають протягом певного часового проміжку. «Тобто це має бути певна кількість ДТП упродовж кількох років. Якщо є якесь визначене місце концентрації ДТП, але там зараз аварії не відбуваються, то з контролю таке місце знімуть лише через три роки», – зазначив Костянтин Баранюк.



Зеленим кольором промарковано місця, де від серпня 2015 року не зареєстровано жодного ДТП із потерпілими. Жовтим – локації, де аварій зараз немає, але є додаткові пропозиції щодо покращення безпеки; помаранчевим – місця, де аварійність зберігається; червоним – проблемні ділянки, де аварії бувають часто; білим – місця, на яких кількість аварій зросла за останній час.


Серед причин аварійності – порушення водіями та пішоходами правил дорожнього руху, легковажність пішоходів, складна геометрія перехресть, застарілі державні будівельні норми, недосконалість правил дорожнього руху.

Аварійними періодами доби визначили: ранковий час-пік (7:00 – 9:00 год.), робочий час (9:00 – 18:00 год.), вечірній час-пік (18:00 – 20:00 год.), нічний період (23:00 – 04:00 год.) Як додав Костянтин Баранюк, найбільше ДТП відбувається у вечірній час-пік та уночі.

Під час засідання у квітні комісія ухвалила низку рішень щодо місць концентрації ДТП, серед них:

  • встановити знаки обмеження швидкості руху до 40 км/год. та знаки, які попереджають про ДТП із пішоходами, перед нерегульованим пішохідним переходом на проспекті Чорновола, 4;
  • реконструювати світлофор і нанести червоно-білу розмітку на пішохідному переході на розі вулиць Кульпарківська та Щирецька;
  • обмежити швидкість до 40 км/год. на вул. Городоцька, 132 поблизу жиркомбінату;
  • встановити турнікет, який має завадити пішоходам перебігати дорогу в недозволеному місці, на перехресті вулиць Стрийська, Наукова та Хуторівка;
  • на вул. Личаківська, 1 (поворот із площі Митної) та поблизу перехрестя з вул. Чехова також встановити огорожі, щоб пішоходи не виходили на проїзну частину поза переходом.

Повний перелік обговорених під час засідання питань та прийнятих рішень комісії можна переглянути за посиланням.

Як розповів Tvoemisto.tv Костянтин Баранюк, після винесення рішення комісія дає вказівки районним адміністраціям. Такі розпорядження обов'язкові до виконання і мають бути реалізовані упродовж двох місяців. За його словами, більшість доручень, які дала комісія у квітні, вже виконали, а частина розпоряджень потребує детальнішого вивчення.

Небезпечні ділянки доріг: зауваження та пропозиції від водіїв-професіоналів

Інструктори Автошколи водійської майстерності «REGA» Олег Грицай, Олександр Сагайдак та Олег Пилат під час розмови з журналістами Tvoemisto.tv визначили найнебезпечніші та найнезручніші, на їхню думку, ділянки на дорогах Львова. Також інструктори запропонували, що саме там варто змінити, аби покращити ситуацію.

Перехрестя вулиць Сахарова–Коперника–Нечуя-Левицького–Вітовського–Героїв Майдану

Проблема. Неякісна дорога, постійні затори. Часом водії, які їдуть з вул. Коперника на вул. Героїв Майдану, порушують правила: обганяють інші авто на перехресті або перетинають зустрічну смугу; не пропускають тих, хто їде з вул. Сахарова на вул. Коперника. Світлофори висять незручно і є малопомітними. Відсутня розмітка для пішоходів.
Рішення. Облаштувати кільце. Наприклад, таке, яке з’явилося на перетині вулиць Зелена та Дж. Вашингтона. Намалювати розмітку. Повісити знаки, яка смуга куди їде.


Поворот із вулиці Банківської на вулицю Дорошенка

Проблема. Постійні затори, особливо – у час-пік. Важко виїхати на вул. Дорошенка, зокрема, і через пішоходів, які переходять дорогу. Трамваї, які стають на зупинці, спричиняють позаду себе затор.
Рішення. Перенести пішохідний перехід далі. Змістити трамвайну зупинку.


Перетин площі Петрушевича з вулицями Шота Руставелі й Костомарова

Проблема. Плутанина зі знаками. Ті, хто виїжджають із пл. Петрушевича, бачать знак 2.1 «Дати дорогу». Ті, хто рухаються з вулиці Костомарова, бачать знак «Стоп». Водії не розуміють, хто кого має пропускати.
Рішення. Поставити уточнюючі знаки, щоб кожен водій чітко розумів, як він може проїхати. Намалювати розмітку. Або ж поставити світлофор.


Городоцька, 132 (поблизу ПАТ «Львівський жиркомбінат»)

Проблема. Люди скаржаться, що там часто паркуються «фури», використовуючи один ряд та заступаючи пішохідний перехід. Львів’яни стихійно перебігають дорогу, ближче до зупинки громадського транспорту.
Рішення. Перемістити пішохідний перехід. Поставити світлофор «на виклик»..


Початок вулиці Личаківської

Проблема. Великий потік машин. Перехрестя поруч – регульоване, але перевантажене транспортом. Прямуючи до зупинки громадського транспорту, люди стихійно перебігають дорогу на вул. Личаківська, не використовуючи підземний та пішохідний переходи.
Рішення. Загородити можливість доступу пішоходів до дороги.


Перехрестя вулиць Личаківська та Пасічна

Проблема. Після змін перехрестя стало безпечнішим. Однак тепер там утворюються затори через вузькі проїзди. Водіям (особливо тим, які керують габаритним транспортом) незручно повертати з вул. Личаківської на вул. Пасічну: заважають острівці безпеки. Саме перехрестя занадто «затиснене» острівками й бордюрами. Окрім того рух на вул. Личаківська ускладнюють маршрутки, які підбирають пасажирів на зупинці.
Рішення. Прибрати острівці або розширити проїзну частину в інакший спосіб. Проблему із зупинкою можна вирішити або збільшивши заїзну кишеню, або ж перенісши зупинку нижче.


Перехрестя вулиць Стрийська і Чмоли

Проблема. Великий потік машин. «Жовтий» сигнал світлофору є коротким, тому переключення із «зеленого» на «червоний» відбувається дуже швидко. До того ж, якщо рухатися вул. Стрийською від центру, то боковий світлофор затуляють маршрутки, які стоять на зупинці, а світлофор, який висить вгорі, є малопомітним. Якщо їхати до центру, то водіям також важко помітити правий світлофор, бо його закриває листя.
Рішення. Поставити новий світлофор. Зробити затримку світлофору довшою.


Початок проспекту Чорновола

Проблема. Причиною заторів стають припарковані автівки, а також маршрутки, які підбирають чи висаджують пасажирів біля готелю «Львів». Перехрестя поблизу Оперного театру є перевантаженим. Водіям, особливо новачкам, важко зорієнтуватися через велику кількість машин. Поворот з пр. Чорновола до ринку «Добробут» є дуже різким. Тим часом потік пішоходів заважає рухатися водіям, які повертають з пр. Чорновола направо до ТЦ «Магнус».
Рішення. Організувати довшу затримку світлофора: це може збільшити затори, але зробить безпечнішим саме перехрестя. Змістити пішохідний перехід на вул. Городоцькій далі – ближче до ТЦ «Магнус».


Пішохідний перехід на вулиці Городоцька (поблизу ТЦ «Скриня»)

Проблема. Ділянка складна через великий потік пішоходів, машин та громадського транспорту. Зі сторони приміського вокзалу до пішохідного переходу є три смуги для руху, після переходу – лише дві. Відсутні знаки, які попереджають, що дорога звужується. Водіям складно порозумітися, хто кого має пропускати.
Рішення. Поставити попереджувальні знаки.


Кільце на перехресті вулиць Чернівецької та Городоцької (поблизу залізничного вокзалу)

Проблема. Розв’язка на кільці є задовільною. Однак бракує як дорожніх знаків, так і розмітки на бруківці.
Рішення. Доставити знаки та намалювати розмітку. Можна використати європейський досвід й облаштувати пластикову розмітку на бруківці, яка не стиратиметься.


Перехрестя вулиць Стрийська–Наукова–Хуторівка

Проблема. Перехрестя перенасичене. Для водіїв знак «Пішохідний перехід» у певний момент руху перекриває світлофор. Така ситуація – з усіх сторін перехрестя.
Рішення. Переставити знаки або світлофори на місця, які водіям під час руху будуть помітними краще.


Поворот із проспекту Червоної Калини на вулицю Сихівську (нове кільце)

Проблема.Зробили незручну ділянку для тих, хто їде по пр. Червоної Калини (поблизу «Сільпо») і хоче повернути на вулицю Сихівську. Великий потік транспорту, який стоїть через знак 2.1 «Дати дорогу». Машини, які їдуть по проспекту від ринку «Санта-Барбара», не пропускають автівки, які стоять на кільці.
Рішення.Поставити світлофор. Або надати пріоритет тим, хто розвертається.

Сихівський міст

Проблема.Складно орієнтуватися, яка дорога куди веде. Найчастіше плутаються водії не зі Львова. Бракує вказівників, як, наприклад, доїхати до центру, на Сихів або на інші вулиці поблизу.
Рішення.Продублювати вказівники.

Додаткові зауваження та пропозиції:

  • коли десь у Львові змінюють організацію руху (зміна напрямків, додаткові дорожні знаки тощо), поліція має контролювати це місце: проводити роз’яснювальну роботу, а не штрафувати;
  • у місті бракує знаків 2.3 «Головна дорога», натомість є багато знаків 2.1 «Дати дорогу». Окрім того кожен знак (якщо він продовжує діяти) варто дублювати на кожному перехресті;
  • «підстригти» листя, яке затуляє світлофори;
  • на регульованих переїздах водіям буває складно побачити світлофор через маршрутки, які стоять попереду. У таких місцях варто малювати стоп-лінію раніше;
  • поблизу пішохідних переходів встановлювати таблички з написами: «Пішохід, перед виходом переконайся, що це безпечно», а львів’янам – переходити дорогу (навіть на переходах) уважно, бути обережними і також дбати про свою безпеку;
  • штрафувати велосипедистів, які не сходять із велосипедів, рухаючись по пішохідному переходу;
  • штрафувати пішоходів-порушників постійно, а не лише показово;
  • організувати рух на всіх кільцях Львова, беручи за приклад кільце вул. Чорновола–Липинського, де з минулого року діє схема «Roundabout».



джерело: zaxid.net

На прохання Tvoemisto.tv Маркіян Клименко, майстер спорту з автомобільного спорту, представник громадської організації «Drive Сity», також виокремив п’ять проблемних ділянок на дорогах Львова, роблячи акцент «не на аварійності, а на незручності для водіїв».

Перехрестя вулиць Шевченка і Левандівська. «Ускладнений проїзд через відсутність нормального дорожнього покриття. Усі настільки помалу перевалюються через колію, бо реально можна відірвати собі все, що є знизу автомобіля. Вічний корок від Левандівського моста до цвинтаря для повороту наліво. Думаю, що ремонт цієї ділянки вирішив би проблему», – зазначив Маркіян Клименко.

Перехрестя вулиць Братів Міхновських і Декарта. «Ніби вулиця не завантажена і знаки стоять… Але я там виріс, і там постійні аварії через те, що люди «проскакують» перпендикулярно з вулиці Декарта на вулицю Шараневича», – додав автоспортсмен.

Перехрестя вулиць Сахарова–Коперника–Нечуя-Левицького–Вітовського–Героїв Майдану. «Знову відсутність нормального покриття. Якщо ти їдеш з вул. Коперника, і тобі зелене світло, щоб повернути наліво на вул. Вітовського, то ти виїжджаєш на перехрестя і маєш пропустити всіх, хто їде з вул. Сахарова... А в той час у тебе закінчується зелене світло. І ти стоїш посеред дороги і маєш пропускати знову всіх, хто їде на «зелене» з вул. Вітовського», – зауважив Маркіян Клименко.

Перехрестя вулиць Сяйво, Широка та Левандівська. «Колись там висів знак «цеглина» зі сторони парку. Тепер його нема. І коли ти виїжджаєш на перехрестя, у тебе нема ані знака, ані світлофора. Виходить, що ти вклинюєшся між усіма машинами, бо у всіх інших є світлофор», – додав він.

Перетин вулиць Шевченка та Омеляна Ковча (поблизу кінцевої зупинки трамвая №7). «Було зле. Потім переробили рух – стало краще. Але все одно, вузький міст не дає можливості швидко проїхати автомобілям, які їдуть на вулицю Шевченка. А зазвичай це фури», – розповів Маркіян Клименко.

Незручні ділянки доріг: перелік від львів’ян

Журналісти Tvoemisto.tv у соцмережі Facebook також запитали у львів’ян, які ділянки на дорогах міста для них є незручними або ж такими, де важко зорієнтуватися.

Серед «проблемних» локацій львів’яни виокремили:

  • пішохідний перехід від Стрийського парку до Монументу слави на вул. Стрийській (водіям, які їдуть до центру міста, важко помітити пішоходів за поворотом);
  • перехрестя вулиць Сахарова–Коперника–Нечуя-Левицького–Вітовського–Героїв Майдану, а також перехрестя Виговського–Патона (плутанина зі світлофорами та знаками);
  • пішохідний перехід через вул. Замарстинівську біля залізничного моста; пішохідний перехід на пр. Червоної Калини поблизу ринку «Санта-Барбара» (водіям складно побачити пішоходів, і навпаки);
  • вул. Володимира Великого, зі сторони вул. Стрийської (частина знаків непомітні через дерева);
  • вул. Липинського, 50 (за деревами не видно світлофора);
  • перехрестя вулиць Сулими та Окружна (дорожній знак непомітний за деревами);
  • вул. Богдана Хмельницького, поблизу АЗС «ОККО»; з’їзд із моста на вул. Городоцька (ліва смуга веде в бордюр острівця безпеки);
  • вул. Наукова та Володимира Великого (складно розгледіти колір світлофора у сонячний день).

Львів’янин Олег Герич написав про невідповідність знаків і розмітки на кільці Наукова – Кульпарківська: «Якщо рухатися до кільця зі сторони вул. Наукова, то дві смуги в один момент з’єднуються: поступово звужуються, аж поки не стають одним цілим. Незрозуміло, хто кого має пропускати: права машина чи ліва. Мав там два рази аварійну ситуацію. Пропоную рішення: знак звуження дороги для правої полоси встановити за 20 метрів від кільця, а також обов’язково поновити розмітку». За словами Олега Герича, минулого року він зареєстрував звернення до ЛМР із проханням перевірити відповідність знаків і розмітки на цьому кільці, однак до сих пір не помітив жодних зрушень від місцевої влади.



джерело: alex-shutyuk.livejournal.com

Повний перелік небезпечних ділянок, які називали львів’яни, можна переглянути у фейсбук-спільнотах «Дайте пройти», «Варта1», «Львів та його львівці», «Людоньки, порадьте!»


Куди звертатися львів’янам

Якщо львів’яни вважають, що у конкретному місці необхідно змінити організацію дорожнього руху, заборонити паркування, встановити нову зупинку, намалювати розмітку, облаштувати нові знаки тощо, то їм варто звертатися з листом до голови Міської комісії з безпеки дорожнього руху, тобто до першого заступника міського голови Віктора Пушкарьова. «Якщо ж потрібно лише відновити те, що стерто чи знищено, то звернення варто адресувати районним адміністраціям», – розповів Костянтин Баранюк. У листі-зверненні львів’яни мають описати суть проблеми, свої пропозиції щодо її вирішення, очікуваний результат, а також можливих фундаторів.



Матеріал підготували:


  • Ідея – Світлана Жаб’юк, Тарас Яценко
  • Журналіст – Юлія Сабадишина
  • Фотограф – Петро Ткачишин
  • Оператор – Володимир Барчук
  • Відеоінженер – Дмитро Тарадайка