Асфальт і нанотехнології. У Львові хочуть провести експеримент з ремонту доріг

3787 0
Новітні технології у будівництві доріг можуть допомогти зекономити до 30% вартості ремонту.
Фото: nanoalps.com

Фото: nanoalps.com

Під час засідання виконавчого комітету ЛМР 17 серпня ухвалили рішення про використання новітніх технологій під час проектування та реконструкції львівських вулиць. Тоді керівник ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олег Шмід зазначив, що такі технології дозволять значно зекономити на ремонті вулиць та збільшити термін експлутатації доріг.

Читайте також: Історія ремонту Личаківської у датах і цифрах. Візуалізація

Цього тижня до Львова приїхали представники італійської компанії Nanoalps, які представили технологію будівництва доріг за допомогою кремнієво-полімерної добавки. Вона взаємодіє з в’яжучими речовинами та значно розширює сферу їх застосування.

Фірма, яка першою запатентувала цю технологію, розташована в Італії, в регіоні Південний Тіроль. За словами представників компанії, найбільшою проблемою при будівництві доріг є якість шару основи, який пролягає під шаром асфальту. Саме цей шар найчастіше стає основною причиною пошкодження асфальтного покриття.

На їхню думку, використання полімеру у дорожньому будівництві дозволить зменшити розмір шарів під асфальтом, що здешевить вартість дороги. За словами генерального директора компанії Георга Нідеркофлера, таким чином можна зекономити до 30% коштів, а термін експлуатації такої дороги становитиме 10 років. Крім цього, полімерні технології є стійкішими до погодних умов та пісково-соляних сумішей у зимовий період.

Читайте також: Проект магістралі Via Carpatia може отримати фінансування з ЄС

Натомість заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Бабак запропонував Nanoalps протестувати полімерні технології на одній з 30 львівських вулиць, де потрібно замінити дорожнє покриття без заміни комунікацій за кошти міського бюджету.

«Ми готові взяти їхню технологію для реконструкції однієї вулиці у Львові за принципом: їх технологія – наше виконання. Ні у Львові, ні в Україні немає досвіду застосування подібного роду технологій, тому ми можемо стати першими, але також ми очікуємо на пропозиції від інших компаній», – зазначив Сергій Бабак.

Попередньо вперше застосувати новітні технології пропонували на проектованій дорозі, яка з’єднуватиме вулиці Пластову та Творчу. Втім наразі ідея залишається на рівні пропозиції.

Назар Притула

...

Читайте також: