Мешканці проти продовження вулиці Зарицьких через Парк культури

2523 0
Їх турбує реальна висота будівлі, яку планує звести на вулиці Героїв Майдану «Холдинг емоцій !Фест», та плани на продовження вулиці Зарицьких.

У понеділок, 12 березня, у Великій сесійній залі ЛМР відбулася зустріч з головним архітектором проекту розробки Детального плану території в районі вул. Глінки та вул. Героїв майдану. ДПТ передбачає зведення в горішній частині вул. Героїв Майдану 6-ти поверхової будівлі та продовження вул. Зарицьких до вул. Сахарова.

За словами головного архітектора проекту Юрія Столярова, ідея продовження вул. Зарицьких полягає у розвантаженні перехрестя Сахарова-Вітовського і була передбачена в Генеральному плані міста.  

«Всі розуміють, що це є складна інвестиція, яка окрім плюсів має мінуси: складний рельєф, зрубання дерев, вулиця частково відріже частину Парку культури», – каже він.

План продовження вулиці Зарицьких виділено синім

Читайте також: У Львові може з'явитися новий житловий мікрорайон

Окрім того, на вулиці Героїв Майдану, 17а «Холдинг емоцій !Фест» планує зведення шестиповерхового будинку на 7 квартир з паркінгом на 6 паркомісць в підвалі. У планах будівництва також створення «кишені» для паркування біля майбутньої будівлі, де зможуть залишати власні автівки мешканці сусідніх будинків.

Жителька вул. Героїв Майдану Анна запитала під час зустрічі у розробників ДПТ, чи не перекриватиме будівля сусідні побудови від сонця і чи не буде вона мати значний перепад у висоті з наколишніми будівлями.

Головний архітектор у відповідь заспокоїв її: по інсоляції проблем виникати не повинно, а новобудова не стане місцевим хмарочосом: «Там не буде 21 метр, там буде будівля з плоским дахом, метрів 19, сусідні будинки будуть на метр-півтора менше».

Також пані Анна виступила проти продовження вулиці Зарицьких: «Це дуже далека перспектива і дай бог, щоб вона ніколи не була втілена в життя. При її продовженні в нас виникне два перехрестя: вул. Сахарова-Вітовського та Героїв майдану-Сахарова. Та дорога має перетинати Парк культури, територію, що є майданчиком для розваг, вулиця забере цей громадський простір».

Читайте також: «Вам не стидно нам це читати?» Мешканці виступили проти будівницва паркінгу біля Стрийського ринку

У відповідь головний архітектор Юрій Столяров пообіцяв позитивний ефект від продовження вулиці з точки зору транспортного розвантаження і додав, що остаточно її долю будуть вирішувати саме громадяни та містобудівна рада.

Іншу місцеву мешканку турбувало питання безпеки власного життя: «У нашому будинку робились перебудування, в результаті яких у нас пішли тріщини. Чи не загрожуватиме нове будівництво сусіднім будинкам, чи не зашкодить воно нашому життю?»

За словами юриста холдингу «!Фест» Віталія, що для сусідніх будинків немає великої загрози: «Ділянка сформована для забудови вже давно. Тривалий час СБУ забороняла будівництво, бо вона була режимним об’єктом. Там вже готовий бетонний котлован та фундамент. Ми не знаємо, чи там проводились заходи для укріплення сусідніх будинків, але я думаю, їм немає великої загрози».

Читайте також: У Львові обговорили майбутній готель на Лижв'ярській. Зауваження мешканців

За його словами, холдинг емоцій «!Фест» не має намірів змінювати плани та має на меті не будівництво хмарочосу, а саме 6-поверхового будинку, на першому поверсі якого будуть створені умови для проведення дозвілля міцевих мешканців.

Читайте також: ЛНУ Франка виступив проти побудови паркінгу навпроти головного корпусу університету

Пан Володимир з ГО «Розвиток громади» у своєму виступі апелював до розбіжностей в містобудівній документації міста: «План зонування Галицького району в нас відсутній, основним опорним планом є Генеральний план, згідно з яким на вул. Героїв Майдану мають з’явитись 3-4 поверхові будинки. Ви суперечите Генеральному плану. Необхідність продовження вул. Зарицьких не є об’єктивно доведеною, вона розіб’є рекреаціну зону плану і викличе транспортний колапс. Згодом, якийсь мішковитий діловий дядько може прийти і поставитти там свою забудову».

Проте головний архітектор спробував спростувати його слова: «Тут переважна зона забудови має складати 4 поверхи, але допустима – до шести. Генплан визначає стратегічні рішення, він не може передбачити для кожної ділянки Детальні плани територій».

Читайте також: Юліан Чаплінський про руйнування та будівництво Львова

Відповісти на слова пана Володимира спробував і юрист холдингу емоцій «!Фест»: «Ми не збираємося перевищувати рівень сусідньої забудови, ми хочемо, щоб вона гармонійно вписувался в навколишнє середовище, тому і змінили плани будівництва з офісної на житлову забудівлю. Гранична висота нашої забудови – 21 метр, і ми навіть не плануємо до цієї висоти доходити».

Під завершення зутрічі з головним архітектором проекту пан Володимир з ГО «Розвиток громади» запропонував зробити перелік правок від місцевих мешканців та обмежити ДПТ вулицями Глінки, прибравши з ДПТ плани на продовження вул. Зарицьких.

Микита Гладченко


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!