Батьки школярів назвали проблеми української освіти. Результати дослідження

3519 0
Більшість батьків вважають, що найбільшою проблемою української освіти є недостатнє фінансування шкіл.
фото: pda.myvin.com.ua

фото: pda.myvin.com.ua

Соціологічна агенція «Фама» провела дослідження серед батьків українських школярів щодо труднощів у процесі навчання дітей у школі. Про це йдеться на сайті соціологічної агенції.

Зокрема 53% опитаних вважають відповідальними за освітньо-виховний процес батьків, 30% – вважають, що батьки і педагоги однаковою мірою відповідальні у цьому процесі. Втім більшість батьків переконані, що не мають змоги впливати на процеси, які відбуваються у навчальному закладі.

Найбільше опитаних відзначили (28%), що проблемою української освіти є недостатнє фінансування шкіл. 19% респондентів до проблем галузі включають важку програму (багато різних предметів, велике навчальне навантаження, діти не встигають засвоювати знання). Також часто батьки називають проблемою низький рівень кваліфікації педагогів, непрофесійність (14%).

10% батьків вважають проблему «благодійних» внесків, як масштабну проблему української освіти загалом. Стільки ж говорять про неукомплектованість шкільних бібліотек: як наслідок – батьки змушені самостійно купувати підручники чи шукати навчальні матеріали в інтернеті (10%).

Однаковою мірою респонденти визначили такі проблеми як переповнені класи та школи (8%), та застаріла матеріально-технічна база (обладнання класів – парти, дошки, шафи) (8%).

6% батьків закцентували на тому, що діти не хочуть їсти у шкільних їдальнях, оскільки вважають, що там погана якість харчування.

5% батьків звернули увагу й на те, що на їхню думку у навчальній програмі забагато зайвих предметів. Стільки ж вбачають проблему у низькій заробітній платі педагогів і як результат – низька якість викладання: дитина не розуміє, доводиться проводити додаткові роз'яснення вдома та ходити до репетитора. 

Також по 4% голосів отримали такі категорії проблем у сфері освіти, як шкільні приміщення, які потребують ремонту та модернізації, халатне ставлення педагогів до власної роботи, недостатня кількість висококваліфікованих педагогів у школах.

 

Соціологічна агенція «Фама» проводила дослідження на замовлення Комісії освіти та виховання УГКЦ.  

Візуалізація «Фама»


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар