Більшість перевізників у Львові планово вивозить сміття, — ОДА

1046 0
П’ять із шести компаній не мають перенакопичення на своїх майданчиках та вивозять відходи у поточному режимі. За даними ЛМР, у місті досі лишається понад чотири тисячі тонн сміття.
фото: zik.uа

фото: zik.uа

«З шести перевізників п’ять вже вийшли на поточне вивезення сміття. У них немає перенакопичених майданчиків, більше того, вони навіть зараз допомагають «АВЕ Львів», який має труднощі у своїй господарській діяльності, вивозити його майданчики»,  повідомив у коментарі Tvoemisto.tv директор департаменту ЖКГ Львівської ОДА Назарій Ромачук.

Механізм компенсації витрат перевізникам від ОДА планують затвердити на завтрашній сесії Львівської обласної ради. В порядку денному передбачане ухвалення відповідної програми. Згідно з цим документом, планується збирання та зважування, вивезення, зберігання та захоронення ТПВ та надання фінансової допомоги територіям, що приймають львівське сміття. Також програма передбачає передачу ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс» у тимчасове управління ОДА. 

Кошти на виконання програми має виділити Львівська міськрада у вигляді субвенції обласному бюджету в 600 млн грн на 2017-2019 роки. Ще 150 млн грн з міського бюджету у 2017-2018 роках мають виділити містам області на облаштування полігонів в рамках меморандуму, підписаного навесні цього року. 

«Частина коштів піде на компенсацію перевізникам витрат на вивезення сміття, а друга частина піде на допомогу полігонам, які будуть приймати сміття з міста Львова. Якщо цих коштів буде замало, то ми будемо звертатися до міської ради, щоби вона додатково виділяла гроші»,  повідомив Назарій Романчук.

Як повідомив заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Бабак, станом сьогоднішній ранок у місті не вивезено 4604 тонни сміття, передає прес-служба ЛМР. За даними міськради, сміття вивозиться за попередньо укладеними угодами, а також новими угодами, укладеними після рішення комісії з питань ТЕБ і НС.

З міського бюджету Львова виділили перші 25 млн грн на вивезення сміття під керівництвом ОДА. 29 червня міськрада вирішила передбачити 600 млн грн субвенції: 150 млн грн у 2017 році, 300 млн грн у 2018 та 150 млн грн у 2019 роках.

Нагадаємо, Львівська міськрада передала повноваження на вивезення сміття Львівській ОДА.

Зоя Красовська


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!