Гайда на лижі. Послуги та ціни на найпопулярніші гірськолижні курорти

3929 0
У Карпатах триває гірськолижний сезон і Tvoemisto.tv пропонує актуальну інформацію про зимові курорти, їхні траси, витяги та ціни на ski-pass, що допоможе ефективно спланувати свій відпочинок.
Фото: Скрін курорту Буковель

Фото: Скрін курорту Буковель

Буковель

Курорт розташований в Івано-Франківській області. Туди можна дістатись машиною або поїздом. Так, АТ «Укрзалізниця» розпочала реновацію станції «Татарів» та хоче перейменування станцію на «Татарів-Буковель». У графіку руху на 2021/2022 рік запустили сім пар поїздів до гірськолижного курорту.

Читайте також: Гайда на лижі. Гірськолижні курорти відкривають сезон

Загальна протяжність трас: 50 км.

Відстань від Львова: 231 км.

Лижний сезон у «Буковелі» розпочався 10 грудня. Окрім лижних трас, тут є санні траси та різноманітні зимові розваги.

Вартість: ski-pass коштує 625 грн/день, 2 дні – 1250 грн, 3 дні – 1750 грн і так далі. Ціни дещо піднімуться у високий сезон, який тут почнеться з 17 грудня. Тоді вартість одного дня стартуватиме від 829 грн.

Всю інформацію можна знайти на сайті. Онлайн-трансляцію з курортів Буковелю можна подивитися тут.

Захар Беркут

Гірськолижні траси обслуговують крісельний витяг (найдовший в Україні) і три бугельні витяги. Є також система гірськолижних трас та мультиліфт для дітей і початківців. Загальна протяжність трас становить 9 км. Туристичний комплекс «Захар Беркут» розташований у селі Волосянка, що за 6 км від селища Славське на Львівщині.

Відстань від Львова: 145 км.

Лижний сезон на «Захар Беркут» стартував 11 грудня. Тут працюють крісельний витяг та два бугельні витяги, до яких туристів підніматимуть снігоходами.

Ціни на Ski-pass з понеділка до п’ятниці за день (з 9:00 по 16:30) стартують від 800 грн, а в суботу, неділю та у святкові дні – від 900 грн за день. Діти зростом до 1,2 м у супроводі батьків – безкоштовно. Ціни на оглядові підйоми (без спорядження) становлять 250-300 грн, для дітей – 150 грн.

Крісельний витяг піднімає відвідувачів до 16:00, потім він працює лише на спуск.

Всю інформацію можна знайти на сайті. Онлайн-трансляцію можна подивитися тут.

Драгобрат

Драгобрат – єдиний високогірний гірськолижний курорт зимових видів спорту і літнього відпочинку України, розташований на висоті 1 400-1 700 м над рівнем моря, на Свидовецькому хребті Карпатських гір у Закарпатській області (Рахівський район).

Траси в Драгобраті розраховані як на професіоналів, так і на новачків.

Витяги – від 200 до 1500 м, є бугельні, крісельний, мультиліфт (навчальний).

Відстань від Львова: 254 км.

Ціни на ski-pass для туристів, які проживають на «Драгобраті» стартують від 50 грн за підйом для дорослих і 25 грн для дітей. Для тих, хто там не проживає – від 60 грн за один підйом для дорослих і 30 грн для дітей.

Всю інформацію можна знайти на сайті. Онлайн-трансляцію можна подивитися тут.

Плай

Гірськолижний курорт «Плай» розташований біля села Плав’є на півдні Львівської області (траса Київ-Чоп), у підніжжі гірського масиву Плай, на висоті 600 метрів над рівнем моря.

Найдовший витяг має протяжність 1200 м, перепад висот становить 260 м.

Відстань зі Львова: 140 км.

Відкриття лижного сезону заплановане на 24 грудня.

Тут прокладені гірськолижні траси як для досвідчених лижників, так і для початківців: три червоні траси (середнього рівня), дві сині (легкі) та чорні у верхній частині гори (складні).

Один бугельний витяг із понеділка по п’ятницю цього року коштуватиме 90 грн, крісельний – 110 грн. У вихідні дні ціна зросте приблизно на 10 грн. Абонемент на пів дня (з 9:00 до 13:00 або з 13:00 до 17:00) коштує 480 грн у будні і 550 грн у вихідні. За цілий день – 880 і 1 000 грн. На 2 дні – 1 500 і 1 850 грн. Абонемент на 5 днів – 3 350 і 4 600 грн.

Читайте також: Не тільки лижі. Де активно відпочити на Львівщині узимку

Прокат лижного спорядження для дорослих коштує 250 грн за комплект у будні і 300 – у вихідні дні. Потрібно буде лишити депозит у 8 тис. грн. Комплект спорядження для дітей обійдеться у 150 і 200 грн відповідно, депозит – 5 тис. грн. Лижі, черевики, шоломи можна брати і окремо.

Година з інстурктором коштує близько тисячі гривень.

Всю інформацію можна знайти на сайті. Онлайн-трансляцію про засніжені схили можна подивитися тут.

Тростян

фото з веб-камери на Тростяні

На Тростяні лижний сезон розпочався 11 грудня. На схилах гори Тростян (1235 м) проклали траси для професіоналів (шість – міжнародного рівня) та працює кілька бугельних підйомників і один крісельний. Цей курорт – також біля селища Славське.

Відстань від Львова: 147 км

У цьогорічному сезоні крісельна дорога (2 750 м, 22 хвилини в один бік) коштує 300 грн + застава за картку 50 грн. Ціна денного абонемента на всі підйомники Тростяна становить від 700 до 850 гривень – у будні дешевше, у вихідні дорожче.

Сезонний абонемент – від 2000 до 2500 грн. Є знижка для учасників АТО.

Оглядовий разовий (без спорядження) квиток коштує 250 грн для дорослого і 150 грн для дітей.

Діти зростом до 1,2 м у супроводі дорослих – безкоштовно. Абонемент «Дитячий» розрахований на дітей до 12 років.

Всю інформацію можна знайти на сайті. Онлайн-трансляцію про засніжені схили можна подивитися тут.

 

Пилипець

У Пилипці у Закарпатській області нараховується понад 20 кілометрів гірськолижних трас. В околицях Пилипця, за межами гірськолижних трас, можна кататися на бігових лижах, за умови, що випало достатньо снігу.

Траси тут різної складності – круті, пологі, рівні, бугристі. Одні призначені для професіоналів, інші – для звичайних шанувальників лижного спорту та «чайників». Класифікація трас – легкі, середні, складні.

Відстань від Львова: 190 км.

15-хвилинний підйом крісельною канатною дорогою довжиною 1 650 м коштує 70 грн. Екскурсійний квиток вгору-вниз після 14 січня коштуватиме 120 грн.

Бугельний підйомник довжиною 1 500 м «Боржавські полонини» коштує 50-60 грн. Бугельний підйомник довжиною 600 м стартує від 30 грн за підйом, а бугельний підйомник довжиною 400 м – від 30 грн за підйом.

Всю інформацію можна знайти на сайті. Онлайн-трансляцію про засніжені схили можна подивитися тут.

Буковиця

У місті Борислав на Львівщині є чудовий гірськолижний курорт «Буковиця».

Відстань зі Львова: 98 км.

Загальна протяжність спуску на «Буковиці» (назва курорту походить від однойменної гори) становить близько кілометра. Для початківців та дітей передбачений інший, більш пологий спуск.

Тут облаштовані два бугельні витяги.

Разовий оглядовий квиток на крісельний витяг тут коштує 100 грн у будні та 120 грн у вихідні. Ціна разового квитка на бугельний підйомник – 40 і 50 грн відповідно. Денний абрнемент коштує 550 і 600 грн. Пів дня – 330 і 360 грн. За 5 днів доведеться заплатити від 2 250 грн.

Читайте також: Цілющі вода й повітря. Де на Львівщині зміцнити імунітет і відновитись після хвороби

Прокат лиж та спорядження стартує від 200 грн за комплект. За самі лижі треба заплатити від 100 грн, гірськолижні черевики – від 120 грн, палки – від 40 грн.

Всю інформацію можна знайти на сайті. Онлайн-трансляцію про засніжені схили можна подивитися тут.

Майдан

За 30 км від Львова, біля села Майдан неподалік від Жовкви (на перетині  урочищ Майдан і Журі Яворівського національного парку), розташована туристично-рекреаційна база «Чарівні озера», що пропонує крісельний підйомник та гірськолижну трасу протяжністю 680 м.

Витяг тут працює щоденно з 10:00 до 17:00.

Один підйом на гірськолижному витязі у будні коштує 80 грн, а у вихідні – 100 грн. За 3 годити тут правлять 450 грн, у вихідні і у високий сезон ціна буде 550 гривень. При цьому застава на карту – 50 грн. Денний абонемент - 650 грн у будні, а у вихідні – 750 грн.

Прокат спорядження обійдеться від 200 грн.

Година з інстурктором коштує 550 грн.

Всю інформацію можна знайти на сайті. Онлайн-трансляцію про засніжені схили можна подивитися тут.

Нагадуємо, перш ніж вирушати на гірськолижний відпочинок, до зимового релаксу треба відповідно підготуватися – подбати про спорядження і про безпеку. Рятувальники зазначають, що на відпочинку в горах люди часто порушують правила безпеки, що може призвести до сумних наслідків для здоров'я та, відповідно, до зіпсованого вікенду. Лише від початку 2021 року надзвичайники вже кілька разів долучалися до пошуку людей, які заблукали в горах, а також надавали допомогу туристам, які «зависли» на підйомниках. Речник ГУ ДСНС у Львівській області Ігор Курус у коментарі Tvoemisto.tv розповів, що несприятливі погодні умови, технічні неполадки на підйомниках, переоцінка власних фізичних сил та можливостей, недотримання правил безпеки під час катання на лижах можуть призвести до травмування, обмороження та переохолодження, дезорієнтації у гірській місцевості тощо.

Тож, аби відпочинок вдався, Ігор Курус радить лижникам тепло одягатися та не спускатися з гір наодинці.

Анна Чистяков


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!