Чи потрібне водійське посвідчення для керування скутером: деталі

4060 0
У регіональному сервісному центрі МВС у Львівській області наголошують на тому, що будь-який мототранспорт має бути зареєстрований, а водій повинен мати відповідну категорію.

Також нагадують, що водіям двоколісного транспорту слід дотримуватись Правил дорожнього руху та користуватись відповідними захисними засобами.

Відтак, для того, аби отримати посвідчення водія категорій А; А1; В1 потрібно закінчити автошколу та скласти теоретичний і практичний екзамен в будь-якому територіальному сервісному центрі МВС незалежно від місця проживання.

Читайте також: Львів’яни та їх транспорт: Японський ретро-скутер з 90-х

Категорії відповідних транспортних засобів:

  • «А1» – мопеди, моторолери та інші двоколісні (триколісні) транспортні засоби, які мають двигун з робочим об'ємом до 50 куб. сантиметрів або електродвигун потужністю до 4 кВт;
  • «А» – мотоцикли, у тому числі з боковим причепом, та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об’ємом 50 куб. сантиметрів і більше або електродвигун потужністю 4 кВт і більше;
    (Підготовка водіїв для керування транспортними засобами категорій А1; А проводиться з числа осіб, які досягнули 16-річного віку).
  • «В1» – квадро- і трицикли, мотоколяски та інші триколісні (чотириколісні) транспортні засоби, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кілограмів.
    (Підготовка водіїв для керування транспортними засобами категорій В1 проводиться з числа осіб, які досягнули 18-річного віку).

Тим громадянам, які вже мають посвідчення водія з категорією, що дозволяє керувати легковим автомобілем, теоретичний іспит на знання правил дорожнього руху складати повторно не потрібно. Необхідно здати лише практичний іспит з водіння скутера або квадроцикла.

Читайте також: Львів’яни та їх транспорт: Мотоцикл замість маршрутки

Реєстрація транспортного засобу проводиться у будь-якому територіальному сервісному центру МВС, де на мототранспорт видається свідоцтво про реєстрацію та номерні знаки, передбачені для цієї категорії транспортних засобів.

Нагадаємо, що відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення за керування незареєстрованим транспортним засобом або за керування транспортним засобом без водійського посвідчення з відповідною категорією водію загрожує адміністративна відповідальність.

Опублікував Ігор Саджениця

...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!