Чи виплачуватимуть вчителям та вихователям зарплату під час карантину

10529 0
Педагоги скаржаться на деяких територіях, що їх змушують брати неоплачувану відпустку на період карантину.
Фото: kompasinfo.com

Фото: kompasinfo.com

На період карантину за вчителями, вихователями, майстрами та викладачами зберігатиметься середня заробітна плата. Про це йдеться у роз’ясненні МОН від 13 березня.

Читайте також: Три тижні карантину з користю. Підбірка безкоштовних освітніх платформ

«До нас почали звертатися педагоги та скаржитись, що у деяких територіях, у зв’язку із запровадженням карантину, їх змушують брати неоплачувану відпустку на період карантину. Таке рішення є незаконним, оскільки відповідно до статті 113 Кодексу законів про працю України, за час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров'я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток. Щоб нагадати про закон, ми підготували лист органам управління та керівникам закладів», – зазначила заступниця Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

У випадку, якщо вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу, то оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації.

Читайте також: Через карантин пробне ЗНО в Україні перенесли на квітень. Дати

«Ми сподіваємось, що всі засновники закладів освіти та керівники з повагою ставитимуться до прав педагогів та не порушуватимуть їх. Це для нас є важливим пріоритетом», – відзначила Любомира Мандзій.

Вона додала, що у випадку, якщо права педагогів все одно порушуватимуться, вони можуть звернутися до освітнього омбудсмена Сергія Горбачова, який працює у тісній співпраці з МОН.

Контакти Служби освітнього омбудсмена:

Адреса для електронних звернень: info@eo.gov.ua або за посиланням https://zvernennya.eo.gov.ua/

Адреса для письмових звернень: Служба освітнього омбудсмена, 03058, м. Київ, відділення поштового зв'язку 58, а/с 48

Телефон для зв'язку: (044) 4067234, +380 951438726