Чинна поліція: склад, основні завдання, права. Інфографіка

3349 0
Від 7 листопада набув чинності Закон України «Про Національну поліцію», який був ухвалений Верховною Радою 2 липня 2015 року. Одночасно із цим законом набуває чинності і Положення про Національну поліцію, затверджене Постановою КМУ 28 жовтня 2015 року. З цього часу міліція в Україні припиняє своє існування.
ілюстративне фото

ілюстративне фото

У Законі прописано, що поліція – це орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.

У складі поліції функціонують:

- кримінальна поліція;
- патрульна поліція;
- органи досудового розслідування;
- поліція охорони;
- спеціальна поліції;
- поліція особливого призначення.

Основні завдання поліції:

- забезпечення публічної безпеки і порядку;
- охорона прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави;
- протидія злочинності;
- надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.

Згідно Закону «Про Національну поліцію» правоохоронці мають право:

- перевіряти документи особи;
- опитувати особу;
- проводити поверхневу перевірку та огляд;
- зупиняти транспортний засіб;
- вимагати залишити місце і обмежити доступ до визначеної території;
- обмежувати пересування особи, транспортного засобу або фактичного володіння річчю;
- проникати до житла чи іншого володіння особи;
- перевіряти дотримання вимог дозвільної системи органів внутрішніх справ;
- застосовувати технічні прилади і технічних засоби, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису;
- перевіряти дотримання обмежень, установлених законом стосовно осіб, які перебувають під адміністративним наглядом, та інших категорій осіб;
- на поліцейське піклування.

Слід пам’ятати: поліцейському суворо забороняється наносити удари гумовими або пластиковими палицями по голові, шиї, ключиці, статевим органам, хребту, в живіт; застосовувати водомети при температурі нижче +10; використовувати наручники більше 2-х годин або без ослаблення їх тиску.

"Поліцейським за будь-яких обставин заборонено сприяти, здійснювати, підбурювати або терпимо ставитися до будь-яких форм катування, жорстокого, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження... У діяльності поліції забороняються будь-які привілеї чи обмеження за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовною або іншими ознаками", - йдеться у законі.

Крім того, зазначається, що поліція у своїй діяльності є незалежною від рішень, заяв чи позицій політичних партій та громадських об'єднань: "Поліцейським заборонено висловлювати особисте ставлення до діяльності політичних партій під час виконання службових повноважень, а також використовувати службові повноваження у політичних цілях".

Поліцейські вже патрулюють вулиці Києва, Львова, Одеси та Харкова, а найближчим часом з’являться у Миколаєві, Луцьку, Ужгороді (Мукачево), Дніпропетровську та Хмельницькому.

Джерело: Укрінформ


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!