Де і які дослідження для раннього виявлення раку можна зробити безоплатно. Пояснення Уляни Супрун

1587 0
Фактично кожну українську сім’ю в той чи інший час зачепив рак – хтось наразі бореться з онкозахворюванням, хтось успішно пройшов лікування, хтось помер, дізнавшись про рак пізно.
ілюстративне фото: thedoctorweighsin.com

ілюстративне фото: thedoctorweighsin.com

За даними Національного інституту раку, щорічно в Україні близько 140 тисяч українців дізнаються про те, що мають рак. Близько третини з них чують свій діагноз на пізніх стадіях, коли новоутворення потребує тривалішого та складнішого лікування, а шанси на повне одужання дуже низькі.

Ексміністерка охорони здоров'я України Уляна Супрун у себе на Фейсбуку розповідає, що раніше виявити новоутворення, то вищі шанси на успішне лікування та одужання. Саме тому у програмі медичних гарантій передбачено 6 інструментальних досліджень для раннього виявлення раку. Пацієнти можуть зробити їх безоплатно у закладах, які уклали договір з НСЗУ Національна служба здоров'я України на надання цих послуг. Головне – мати направлення свого сімейного чи лікуючого лікаря на проведення дослідження.

Читайте також: Мода може вберегти від раку. Де на Львівщині найчастіше хворіють та що нового в лікуванні

Які саме дослідження для раннього виявлення раку оплачує НСЗУ?

  • Мамографію грудних залоз (для виявлення раку грудей)
  • Гістероскопію (для виявлення раку матки та шийки матки)
  • Езофагогастродуоденоскопію (для виявлення раку шлунка та стравоходу)
  • Колоноскопію (для виявлення раку товстої кишки)
  • Цистоскопію (для виявлення раку простати та сечового міхура)
  • Бронхоскопію (для виявлення раку легень)

 

Що саме оплачує НСЗУ у цих дослідженнях?

  • Проведення дослідження з забезпеченням анестезії за потреби
  • Гістологічне дослідження матеріалу взятого у пацієнта під час обстеження
  • Аналіз та опис результатів дослідження

 

Чому саме такі дослідження в пакеті?

Вони допомагають виявити найбільш поширені типи новоутворень. Наприклад, серед жінок – це рак грудної залози. Серед чоловіків – рак легень та рак простати. Одним з найбільш поширених є рак товстої кишки, як серед чоловіків, так і серед жінок.

Де їх можна зробити?

У медзакладах, які уклали договір з НСЗУ на надання цих послуг. Знайти ці заклади та їхні контакти можна тут. У пошуку треба обрати потрібне дослідження, тоді на карті залишаться лише ті заклади, які мають контракт саме на цей пакет.

Наразі НСЗУ законтрактувало 683 медзаклади на виконання цих досліджень, 33 з них – приватні.

Читайте також: Профілактика раку. Чому регулярний огляд у гінеколога може врятувати життя

Від старту трансформації з квітня цього року понад 124 тисячі пацієнтів безоплатно зробили дослідження для раннього виявлення онкозахворювань: 59 600 – мамографію, 12 107 – колоноскопію, 4 623 – бронхоскопію, 3 790 – цистоскопію та 2 482 – гістероскопію. За це НСЗУ сплатила медзакладам 58 млн гривень.

У якому віці треба проходити онкоскринінг?

Він відрізняється для жінок та чоловіків різного віку. Наприклад, мамографію призначають пацієнткам віком від 40 років, колоноскопію – пацієнтам від 50 років. Це не означає, що вікові обмеження є суворими. Якщо лікар підозрює новоутворення, дослідження можна провести в будь-якому віці. Але найчастіше такий вид діагностики стосується людей старшого віку.

Тож якщо маєте близьких старшого віку — розкажіть їм про можливість зробити дослідження для виявлення раку безоплатно та за потреби допоможіть сконтактувати зі своїм лікарем, аби сходити на огляд та отримати направлення на дослідження, якщо воно необхідне.

Читайте також: Вберегтися від раку шийки матки. Що насправді може допомогти

Профілактика раку дає на 50% більше шансів не захворіти. Йдеться й про повноцінне та різноманітне харчування, відмову від алкоголю та куріння, також від раку можуть захистити деякі щеплення.

Якщо у медзакладі, який має договір з НСЗУ, відмовляються надавати гарантовану медичну допомогу безоплатно чи просять за це гроші, є алгоритм дій для пацієнтів.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!