Де можна заразитись правцем та чому це небезпечно. Пояснення від МОЗ

5178 0
Смертність від цієї хвороби сягає від 10 до 70%.
фото: соцмережі

фото: соцмережі

На Львівщині 12-річний хлопчик заразився правцем. Як пише на своїй сторінці у мережі Facebook керівниця МОЗ Уляна Супрун, дитині пощастило, що хвороба проходить у легкій формі. Разом з тим, зазначає вона, правець є небезпечним захворювання, заразитись яким влітку можна будь-де.

«Правцем можна інфікуватися, коли спори бактерій, що викликають хворобу, потраплять у рану або поріз, через укус тварини або через порізи гострими предметами та уламками деревини. Найчастіше ці бактерії живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин», – ідеться в дописі.

Зображення: МОЗ

Симптоми правця можуть з’явитися з 3 по 21 день після зараження. Це можуть бути спазми м’язів обличчя, зокрема — стиснення щелеп, «витріщання» очей, м'язові спазми (часто в шлунку), судоми м’язів спини, болісна напруга у всьому тілі, проблеми з ковтанням, ускладнення дихання, головний біль, лихоманка та надмірне потовиділення, зміна тиску і прискорене серцебиття.

Читайте також: У МОЗ скасували вікові обмеження на вакцинацію від кору

«Якщо людина не отримає медичної допомоги, ймовірність смерті від правця майже стовідсоткова. Тому при появі перших симптомів хвороби потрібно негайно звернутися до лікаря. Навіть з медичною допомогою ризики смерті від правця досить високі — від 10 до 70%. Здебільшого це залежить від лікування, віку людини та її стану здоров’я», – каже Уляна Супрун.

За Календарем профілактичних щеплень, діти від правця мають бути щеплені у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років та 16 років. Надалі потрібно ревакцинуватися від хвороби кожні 10 років. Безоплатно вакцинуватися від правця можуть і діти, і дорослі.

«Якщо ви перехворіли на правець, вакцинуватися все одно необхідно. Після цієї хвороби імунітет швидко минає і є ймовірність повторного зараження», – додає очільниця МОЗ.

Читайте також: Країни, у яких діти не мають карієсу

За посиланням можна ознайомитись із переліком вакцин, що є у Львівській області, та їх кількістю.

Нагадаємо, торік на Львівщині зафіксували перший за 10 років випадок правця серед дорослих.


Читайте також: