Де на Львівщині роблять ІФА-тестування і як воно допомагає

2170 0
ІФА-тестування почали проводити 27 травня.
Фото: freepik.com

Фото: freepik.com

У Львові 6 міських медичних закладів проводять ІФА-тестування на антитіла до коронавірусу. За цей час ІФА-тести зробили понад трьом тисячам осіб. Позитивний тест був у 386 осіб, з них у 78 – виявили імуноглобуліни М (людина хвора зараз), у 308 – імуноглобуліни G (є імунітет до цієї хвороби).

Читайте також: Чи буде імунітет? Все, що потрібно знати про ІФА-тестування

Сьогодні ІФА-дослідження проводять 1-ша міська клінічна лікарня, 4-та міська клінічна лікарня, лікарня швидкої медичної допомоги та міська дитяча лікарня, а також дві поліклініки 2-га і 3-тя.

За бюджетні кошти закупили понад 110 упаковок тестів по 96 одиниць в упаковці. Тобто загалом це понад 10 тисяч тестів.

Найперше тестують медичних працівників, а також хворих і контактних осіб. В області ще тестують поліцію та прикордонників. Там визначені 4 кущові лабораторії – у Стрию, Золочеві, Червонограді та Новояворівську.

Читайте також: Коли у Львові відкриють міську лабораторію для діагностики Covid-19 

«Завдяки імуноферментному аналізу ми можемо відсіяти тих пацієнтів, яким не потрібно проводити ПЛР-тестування. Якщо ми виявляємо імуноглобулін М, особу скеровують на підтвердження тесту методом ПЛР. Імуноглобулін G свідчить, що в людини уже виробились антитіла до коронавірусу. Проведення ІФА-діагностики не потребує спеціальних умов чи лабораторій, тому ті заклади, які мають на своїй базі технічну можливість, максимально стараються залучати цей вид тестування», – пояснив директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.

Читайте також: У Львові почали робити тести на антитіла до коронавірусу

ІФА-тестування у закладах охорони здоров’я обласного підпорядкування є безкоштовними. Для цього потрібно звернутися до сімейного лікаря і отримати скерування. Додамо, що у приватних лабораторіях вартість дослідження коливається у межах 400-600 грн.


...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!