Чому депутати міськради Львова хочуть відставки Садового

5662 11
У ЛМР зареєстрували 5 ухвал з цього приводу.
фото: Надя Марченко

фото: Надя Марченко

Сьогодні, 27 травня, міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що депутати від БПП Петро Адамик, Григорій Козловський та від ВО «Свобода» Маркіян Лопачак зареєстрували в ЛМР ухвалу про дострокове припинення повноважень міського голови.

В ухвалі, оприлюдненій Андрієм Садовим, зазначається, що юридичною підставою для такого рішення є постанова Львівського апеляційного суду від 30 січня 2017 року, що визнає протиправною бездіяльність міського голови Андрія Садового щодо закриття та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища та вибору земельної ділянки для будівництва сміттєпереробного заводу.

Фото: Андрій Садовий/Facebook

Як розповів у коментарі Tvoemisto.tv один із ініціаторів ухвали Петро Адамик, загалом ухвал про дострокове припинення повноважень міського голови Львова є п’ять, у кожній з яких вказується інша причина. Ідеться, окрім ситуації із сміттям, про крадіжку комунального майна, про ухвалення містобудівних рішень виконкомом тощо.

Петро Адамик на запитання, чому саме зараз вирішили підготувати відповідні ухвали, розповідає, що стало «останньою краплею».

«Якщо говорити про мою мотивацію, то я бачу, що наше місто іде на марґінеси. Управлінські рішення не ухвалюються, а міський голова з одного виборчого процесу заходить в інший. Він сам сказав, що ця його каденція – остання. Чашу мого особистого терпіння переповнило те, що він другий місяць ховає ухвалу, підготовлену мною і Маркіяном Лопачаком про те, щоб місто стимулювало військових-контрактників сумою 20 тис. грн одноразово. Зважаючи на те, що для Андрія Садового ця ухвала виникла в неправильному політичному середовищі, то він спочатку був категорично проти, потім казав, щоб ми разом її відкоригували, а тепер десь ховає. На ухвалу потрібно 2-4 млн грн від міста. Моршин платить, Тернопіль платить, а нам сором – ми на свято пампуха витрачаємо такі гроші», – каже Петро Адамик.

За його словами, підготовлені ухвали мають пройти через депутатські комісії і візування. Для ухвалення рішення потрібно 2/3 голосів депутатського корпусу ЛМР.

«Ми його спонукаємо самого піти у виборчий процес, призначити замість себе заступника – хай це буде той, кому він довіряє. Щоб ми могли реально вирішувати міську проблематику», – додає депутат.

Читайте також: Андрій Садовий: Львів отримає той, хто матиме потенцію керувати

У своєму дописі Андрій Садовий коментує, що «владу дають люди на виборах». Петро Адамик зазначає, що тези про дострокові місцеві вибори – це популізм.

«Вибори депутатів на один рік коштуватимуть громаді дуже дорого. Тому нема сенсу, чисто логічно. Але якщо Андрій Садовий хоче, то будь ласка. Вибори так вибори. Але це перетягування фокусу уваги. Вибори – це найбільш легітимний варіант отримати владу, але Андрій Садовий задекларував, що він більше не хоче бути головою міста, і, я вам кажу, він ним вже рік по факту не є», – каже депутат.

Він також зазначає, що Андрій Садовий «може не доводити до цього голосування».

«Якщо навіть буде проста більшість голосів за відставку – це вже буде результатом його співпраці з депутатським корпусом і з громадою міста відповідно», – говорить Петро Адамик.

Щодо того, коли ці ухвали розгляне міськрада, наразі невідомо. Водночас, наступного засідання депутати хочуть внести на розгляд ухвалу про одноразові виплати військовим-контрактникам, які воюють на Сході.  Андрій Садовий, натомість, каже, що якщо процедурно можна буде винести ухвалу на розгляд наступного засідання, то її внесуть у порядок денний. Він додає, що ухвала також стала несподіванкою для інших фракцій ЛМР.

Читайте також: Що задекларував міський голова Львова Андрій Садовий за 2018 рік

Тим часом, як повідомляє кореспондент Tvoemisto.tv, у Львові на площі Ринок представники різних громадських організацій оголосили безстроковий протест з вимогою відставки Андрія Садового. Це ГО «Рабів до раю не пускають», ГО «Розвиток громади», ВПВ «Патріот», Нацкорпус Львівщини тощо. Вони встановили намети.

«Ми зібрались з багатьма львівськими та всеукраїнськими організаціями, щоб розкрити людям очі та діяння влади. Нам не подобається, що Садовий купив квартири своїм замам, хоча його зарплата близько 1800 доларів на місяць. Андрій Іванович каже, що ми йдемо в Європу. Насправді до Європу йдуть лише його підлеглі та друзі», – розповів у коментарі Tvoemisto.tv очільник ГО «Будуймо Україну разом» Ігор Фінканін.

Загалом під ратушею зібрались представники ГО «Українська спілка учасників АТО», «Національний корпус», «Всеукраїнське об’єднання учасників АТО», ГО «Рабів до раю не пускають», ГО «Розвиток громади», ГО «Легіон», Львівська обласна спілка соціального захисту АТО та сімей загиблих, спортивно-патріотичне товариство «Шквал», громадська ініціатива «Допомога Армії України», ГО «Маєш діяти«, ГО «Інвалідів-учасників АТО», ГО «Рух за людські права» тощо.

Додамо, учасники ГО «Розвиток громади» та Нацкорпус неодноразово вривались до ЛМР і зривали засідання сесії. А минулого тижня – зірвали засідання виконкому ЛМР та облили фарбою чиновників.

Окрім того, ці активісти торік увірвались в редакцію ТРК «Люкс» і штурмували редакцію Zaxid.net, де вийшла низка матеріалів про скуповування земель через учасників АТО і про схеми, в яких брали участь члени зазначених організацій.

Олександра Бодняк

Фото: Катерина Гаценко


Читайте також:
29 Травня, 2019 11:38
Львів ???
29 Травня, 2019 11:33
Львів
29 Травня, 2019 07:08
666 ...
28 Травня, 2019 21:56
Львів
28 Травня, 2019 19:38
666 ... "обурення" переповнило "Львів" і він його ("обурення") виклав на ці шпальти ... а от чи йому полегшала -- невідомо ... та все одно -- вітаю-поздоровляю "Львів" з "облегшенням" ...( але най не забуває чесно сплачувати усі податки на усі свої прибутки) ...
28 Травня, 2019 18:49
Львів 666.Враховуючи ваш знак-ви за погане... І не революціонер, не хочу бути президентом, і не хочу мати таких"гос[***]ів" у місті, та і в Україні. Апетити захмарні в них(коли вже подавляться?).Дууууже багато ЛЮДЕЙ переконались, хто є хто.Вони маніпулюють спілкою атошників, і іншими. Чому раніше не хвилювали їхті питання, які вони зараз намагаються вияснити(під шумок), когось покарали з таможні(бабу 80 років на іномарці?), ні, бо бпп, і свободі вигідно мати своїх людей там, і зам'яли. А квартири, які місто виділяє для військових, ви в курсі, яке там перекриття на даху? З ГІПСОКАРТОНУ!!! І живи, і радій, і грій котел на всю катушку, бо все тепло йде вгору через гіпсокартон на горищне приміщення(короче грій чердак), а будує хто, і галочки собі ставить? Друзі з бпп, свобода, і т. д. Робіть висновки, царьки живуть елітно, окремо в підбірцях, сусіди. А тобі виділили голубятню криву---тихо сиди і не тринди.Переробляй,якщо хочеш жити нормально,тоді нахєра той піар? За...... али, гниди, дайте Людині навести лад, наслухались обіцянок, а тепер [***]и зарухались, як опариші, бо чують, треба буде відповісти за награбоване. Виродки, йдіть до пекла.Моєму обуренню немає меж.
28 Травня, 2019 15:24
666 ... от знову чути від чергового "революціонера" -- " ..я за все добре і проти усього поганого .. " ... і ніц з ними не поробиш ... хіба що -- призначити кожного Президентом ...
28 Травня, 2019 11:19
Львів Коменту"666".І Львову також не потрібні елітні наливайки, їх вже достатньо у місті, Періс Хілтон не кожен день приїзджає, а проста людина, турист з пошарпаним рюкзачком зможе тільки зайти і подивитись на акул(може, о, диво яке). А відреставрувати пошарпані історичні місця слабо цим ініціаторам за свої "зароблені", щоб людям на голови не падали фасади?І туристи будуть вражені, і люди живі-здорові і раді, що в нас є господарі в місті. А то навмисно доводять будинки старі до аварійного стану, а потім ділять між собою, хто урве собі під бізнес. Контраст дуже видно. Я за щасливий Львів, процвітаючий, но бариг-перевертнів"побожних" (аж гидко дивитись, як вони можуть бути такими лицемірами) не хочеться бачити головуючими у рідному місті . Буде "всьо зхвачено для одних, все втрачено для інших(простих людей). Царів вистачає.
28 Травня, 2019 09:01
666 ... навіть таки дописи , як от "Львів" , можуть свідчити , що будівництво "палати №6". яке намагається організувати отой перзидент №5у Львові , львів'янам НЕ потрібно і НЕ підтримано ... а от туристи ще одну "пам'ятку" можуть оглядати ...і ота новостворена "пам'ятка" ні Львову , ні Садовому ніц не коштує ... Слава Україні ! ...
27 Травня, 2019 23:13
Львів Стільки років співпрацювати і красти, домовлятись, ділитись, а тут раз, і не вигідний. А тому, що піндець прийде всім з бпп, свобода іт. д. Він готовий підтримати Зеленського,а петя дав фас своїм бульдогам, щоб сколихнути Львів, і робити нові майдани. Люди добрі-не ведіться на брехню від тих козлів, вони ще гірші ніж садовий. Козловський прибере до рук пам'ятки архітектури, які йому підійдуть для готелів і ресторацій. Має апетит нєхіла, і бабла на сигаретній контрабанді нагріб, бо знав куди перечислити, знає добре табличку ділення.Адамик-кримінальна в минулому фігура, рило в пуху конкретному. І тягнибик також бульдог лицемірний. Коли вже їх приберуть з нашого життя, щоб прості люди жили краще.Накажіть ханиг!!!
27 Травня, 2019 13:36
666 ... що до отаких намагань щось отак "звести" (проти когось-чогось) є конкретна приказка -- "..не можеш пер.днути -- не мучай ср.аку.." ... Слава Україні ! ...
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!