Доки у Львові курсуватимуть нічні маршрутки?

1579 0
Нічні маршрутки будуть обслуговувати львів’ян до Нового року. Як повідомили в міському управлінні транспорту, дію рішення виконкому продовжать ще на три місяці. Адже наразі не вдалось повністю дослідити рентабельність нічних перевезень.
фото: 4vlada.com

фото: 4vlada.com

У липні пасажиропотік був 13 тисяч пасажирів. У серпні він уже зменшився до 11 тисяч. У вересні нічними автобусами скористалось трохи більше 5 тисяч людей.

За словами начальника міського управління транспорту і зв’язку Віктора Щира, наразі потрібно вивчити, з чим пов’язане зменшення пасажиропотоку та яка вартість проїзду буде економічно обґрунтованою. «Сьогодні ми не можемо сказати точно, якою повинна бути вартість нічних маршруток, тому що це пов'язано насамперед з пасажиропотоками», – зазначив Віктор Щир.

Заступник директора «АТП-1» Олексій Зварич повідомив, що нічні маршрути є збитковими і покриваються коштом денних перевезень. В середньому один маршрут перевозить 45-50 людей за ніч. Популярним є лише маршрут №4Н, який курсує на Сихів. Ним користується близько 100 людей за ніч.

Читайте також: Думки Твого міста: як львів'яни ставляться до нічних маршруток?

«Якщо взяти фактичні дані по витратах і пасажиропотоку, то ціна впирається в суму близько 26 грн. Але це не реально, далі йде лише таксі. Скільки зараз коштує таксі на той же Сихів? Близько 60 грн. Тому якщо ми хочемо, щоб в нас був такий соціально орієнтований варіант перевезень, він мусить дотуватися», – вважає Олексій Зварич. Відтак він додав: «Виконком брав на себе зобов'язання знайти джерела фінансування. Це один з пунктів рішення. Наразі підприємству не було запропоновано таких варіантів».

Нагадаємо, у Львові від липня працює 7 нічних маршрутів, які сполучають центр міста із залізничним вокзалом та спальними районами. Вартість нічного проїзду – 8 грн. Такою вона й залишиться до 31 грудня.

Джерело: zaxid.net.

Опублікувала Наталія Середюк


Читайте також: