Дитяча лікарня у Львові отримала сучасне рентген-обладнання. Відео

1178 0
Його вартість – 2,1 млн гривень.
Фото: фонд «Таблеточки»

Фото: фонд «Таблеточки»

Західноукраїнський спеціалізований дитячий медцентр у Львові, відомий як Чорнобильська лікарня, наприкінці липня отримав нову мобільну цифрову рентген-дугу французької фірми Apelem. Вона у режимі реального часу дозволить зробити складні операції безпечнішими для дітей. Про це у коментарі Tvoemisto.tv розповів дитячий онколог Західноукраїнського дитячого медцентру Роман Кізима.

«Відтепер за допомогою апарату можна буде виконувати дуже складні операції, встановлювати дорогі катетери точно і дуже швидко. А ще він – мобільний, що дозволяє проводити безліч безпечних рентгенологічних досліджень у пацієнтів, які важко пересуваються, одразу в реанімації», – каже він.   

Читайте також: У дитячій лікарні Львова відкрили оновлену операційну з унікальним обладнанням. Фото

Обстеження буде безкоштовним. В основному ним користуватимуться діти з онкозахворюваннями та захворюваннями кісток, а також діти у важкому стані – у комі чи реанімації, яким треба зробити рентгенологічні дослідження. У медцентрі планують, що завдяки апарату понад 1000 дітей отримають вдалу сучасну діагностику щороку. Протягом трьох днів у лікарні вже провели п’ять операцій.

За словами Романа Кізими, проєкт подали до декількох благодійних фондів, і фонд «Таблеточки» відгукнувся. Придбали апарат за 2,1 млн гривень.

«За останні 2 роки фонд "Таблеточки" вже третє купує дороге медичне обладнання для українських дитячих лікарень. Наша ціль – зменшити навантаження на центральні київські лікарні та надати дітям можливість лікуватися ближче до їхнього місця проживання», – каже директорка фонду Світлана Пугач.

Читайте також: Чорнобильська лікарня у Львові отримала хірургічне обладнання для дітей

Роман Кізима каже, що до отримання рентген-дуги у Західноукраїнському медцентрі теж проводили подібні складні операції, однак апаратура була дуже стара, що робило їх довшими. Лікарі мусили самостійно транспортувати пацієнтів між поверхами, залучати велику кількість персоналу, бо не було цифрової обробки знімків. Деякі операції, наприклад, з ендопротезуванням і встановленням довготривалих катетерів, каже він, були неможливими.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!