«Ми розраховували на кращий результат». Галина Васильченко про роботу і виклики у Парламенті

2938 0
Минулого тижня в Парламенті створили міжфракційне об’єднання «Львівщина», до якого увійшли 26 депутатів з різних фракцій. Одна із п'яти співголів об'єднання нардепка від «Голосу» Галина Васильченко, що балотувалася по 118 округу Львова і частини Пустомитівського району, розповіла Tvoemisto.tv, які проблеми округу вона першочергово вирішуватиме, як працюватиме «Львівщина», а також про перспективи нових законопроєктів для малого та середнього бізнесів.
FB Галини Васильченко

FB Галини Васильченко

Ви стали співголовою міжфракційного об’єднання «Львівщина» від фракції «Голос». Як його створювали і над чим плануєте працювати?

Про його створення ми домовилися під час зустрічі з головою ЛОДА Маркіяном Мальським. Наша — депутатів від Львівщини — з ним коротка зустріч відбулася на його запрошення у День Незалежності у Львові. Доцільність такого об’єднання зумовлена також і успішною діяльність подібної групи в минулих скликаннях — це був позитивний досвід співпраці задля розвитку регіону. Наразі ми мали коротке координаційне засідання, окреслили перші кроки.

Уже є проєкт бюджету на 2020 рік, який якраз можна проаналізувати, запропонувати свої правки. Ми домовилися, що кожен попрацює у своєму напрямку, а потім визначимо пріоритети. До вечора 16 вересня ми збирали проєкти зі своїх округів, також будуть пропозиції депутатів, обраних за списками.

Була інформація, що бюджет формуватимуть не стільки за запитами з округів, скільки за програмами.

Буде враховано чи ні — це окрема тема, тим більше, що запити справді будуть не тільки від мажоритарників. Ми домовилися, що збираємо всі проєкти, які стосуються Львівщини, і разом будемо визначатися, які з них є найбільш важливими для регіону. 19 вересня плануємо ширшу зустріч, де і будемо про це дискутувати.

Як ви плануєте організовувати роботу у своєму окрузі? Вже відкриваєте громадські приймальні?

Буде працювати не одна приймальня. Зараз формується графік прийому, який за кілька днів буде на моїй сторінці у Фейсбуку. У Львові приймальня буде на вулиці Костюшка, раз на тиждень буде прийом у Шевченківській та Личаківській адміністраціях. Також приймальні працюватимуть у Зимній Воді та Сокільниках. Ще має відкритися в Пустомитах, але впродовж кількох тижнів ми не маємо відповіді від місцевої адміністрації щодо приміщення. У приймальнях будуть чергувати помічник та юрист, а я буду проводити особистий прийом у ті тижні, коли запланована робота в окрузі. Цього місяця — це останній тиждень вересня, і я планую перший прийом у четвер 26 вересня.

Загалом той тиждень буде насичений. У вівторок маємо круглий стіл щодо будівництва цинкового заводу, у середу — зустріч по роботі з громадою. Роботи в окрузі планується дуже багато. На території розташований хімічний завод в Чишках, на якому нещодавно була пожежа. Я вже готувала відповідні звернення по екологічній ситуації, бо люди просять утилізувати залишки і наслідки горіння. Мої помічники виїжджали на місце і розбиралися з цим. Також у планах звернення щодо будівництва сміттєпереробного заводу, який також збираються будувати на території округу, і багато інших проблем, з якими до нас вже звернулися мешканці.

Читайте також: Що планує робити «Голос» у Верховній Раді. Аналіз передвиборчої програми

Чи бачилися ви після виборів з Богданом Дубневичем, якого перемогли на окрузі? І як вам працюється з Ярославом Дубневичем? Ви ж тепер разом будете в об’єднанні «Львівщина».

Богдана Дубневича я ніколи наживо не бачила, ми навіть не перетиналися під час виборчої кампанії. Але я завжди зазначаю, що виграла не тільки в нього — на окрузі було багато інших достойних і сильних конкурентів. Зокрема, третє місце зайняв колишній футболіст львівських «Карпат» і «Дніпра» Артем Федецький, також серед кандидатів був відомий лікар і чинний депутат ЛМР Тарас Кльофа.

З Ярославом Дубневичем ми теж ще особливо не спілкувалися, лише познайомилися особисто на короткій координаційній зустрічі міжфракційного об’єднання.

З усього Парламенту фактично лише фракції «Європейська Солідарність» та «Голос» голосували проти відставки ЦВК. Які були ваші мотиви?

Для нас правила важливіші за політичну доцільність. Ми вважаємо, що ЦВК має бути незалежною, її діяльність не потрібно заполітизовувати. Її склад обирається на 7 років, аби вона не залежала від конкретного президентського чи парламентського циклу, і нинішній склад обрали лиш рік тому. Ми ніколи не будемо виступати проти правил, навіть якщо нас буде тільки 20 депутатів. З такими принципами ми йшли до Верховної Ради, і з ними залишаємося.

А пробували вас якось переконати змінити думку щодо цього голосування?

Ні. Мені про таке невідомо.

Актуальна тема для багатьох — законопроєкти 1053-1 і 1071, що стосуються малого та середнього бізнесу і ФОПів, які передбачають введення касових апаратів, штрафів за невидачу чеків. Яка ваша позиція щодо них?

Я працюю в комітеті податкової та митної політики, і якраз 16 вересня ми мали круглий стіл щодо цих законів за участі депутатів, представників Кабінету Міністрів, підприємців, різних бізнес-асоціацій, у тому числі був і Роман Зафійовський від Комітету підприємців Львівщини. Я вже раніше займалася проєктами, які сприяють розвитку малого та середнього бізнесів, у тому числі з Українською Галицькою партією (яка підтримала «Голос» на дострокових парламентських виборах, — прим. ред.). Я тісно комунікую з представниками бізнесу і добре розумію, наскільки важливо в Україні вибудувати міцний середній клас, в основі якого є чесне підприємництво. Так само на цій зустрічі я нотувала пропозиції підприємців, потім додатково спілкувалися з представниками міністерства фінансів. Тепер ми готуємо правки до законів, щоб вони сприяли детінізації економіки, але не стали додатковим тягарем.

Були розрахунки Державної регуляторної служби, що після ухвалення цих законків витрати підприємців зростуть приблизно на 20 тис. грн на рік. Крім того, існують ризики адмінпливу через штрафи за невидачу чеку, що достатньо просто можна сфальсифікувати.

Насправді цим законом передбачається альтернатива для касових апаратів, наприклад, можна завантажити на смартфон спеціальний безкоштовний додаток, що добре. Підприємців обурює, у першу чергу, саме застосування штрафів за невидачу чеку. Зараз ми відстоюємо позиції підприємців, щоб диференціювати ці штрафи — щоб за першу невидачу не було жорсткого покарання, бо ситуації можуть бути різні, це може бути суто людська помилка. Потрібно відмежувати невидачу чеку і навмисну махінацію, і за останнє, так, потрібно штрафувати.

Саме цього стосуватимуться ваші правки?

Так, ми вчора погоджували з Мінфіном, які речі точно можемо забирати із закону. Крім того, я готую правки щодо підвищення лімітів. Чинні ліміти для груп ФОПів встановили у 2014 році, а тоді були зовсім інші показники — і курс валют, і мінімальна зарплата, і індекс споживчих цін. Відповідно, це все тепер треба відкоригувати. Багато законів голосуються за скороченою процедурою, але саме щодо цих законопроєктів ми були проти скороченої процедури, бо розуміли, що необхідно послухати думки експертів і бізнесу.

Бачив ваш пост у Фейсбуку, у якому ви просили представників малого і середнього бізнесу подавати їхні пропозиції правок.

Я займаюся не тільки цими законопроєктами, але хочу підійти відповідально і виважено до їхнього прийняття. Таку змогу не завжди дають у Парламенті, тому маємо працювати і вдень, і вночі, і в такій ситуації допомога людей і їхні реальні пропозиції є дуже корисними.

Ви йшли на вибори з конкретною програмою, і саме вона мала б бути для вас дорожньою картою. Що з неї ви вже почали втілювати? Можливо, бачите речі, які навряд чи вдасться реалізувати в цьому скликанні?

Коли ми писали програму перед виборами, то, звісно, розраховували на якомога більший результат і представництво в Парламенті. Зараз нас у фракції є 20, і ми визначалися з пріоритетами: у які саме комітети йти і на чому зосереджуватися. Питаннями податкової системи я займаюся віддавна, «Твоє місто» транслювало навіть одну з дискусій, яку я модерувала, про «Податки, які працюють». Це те, про що я говорила і на всіх свої зустрічах з виборцями, завжди декларувала, що це буде одним з пріоритетів. Ще одна важлива тема — зміна зарахування ПДФО. Над цим також працюю, але спершу маю дати раду з цими законопроєктами, які зараз ухвалюють. Усі речі, про які я говорила в програмі, не забудуться. На все свій час.

Читайте також: Скасувати ЗНО та запровадити детектор брехні. Що обіцяли кандидати в 118 в.о. перед виборами

Нещодавно ми мали круглий стіл з експертами про новий парламент, під час якого прозвучала така думка: якщо партії поза монобільшістю не будуть формувати власне бачення, свої пріоритети, то ризикують стати просто статистами.

Слушне зауваження, і ми над цим працюємо. У перші дні подавали законопроєкт, що стосувався парламентської реформи, і багато його пунктів увійшли в законопроєкти монобільшості. Зокрема, те, що стосувалося парламентської дисципліни і кількості народних депутатів. Тобто наші пропозиції врахували, але подали в інших законопроєктах.

Зараз ми відстоюємо своє бачення детінізації економіки, ті ж альтеринативні РРО. Багато членів нашої команди долучилися до розробки законопроєктів ще під час минулих скликань, і зараз вони бувають просто «перепідписані». Оскільки наші колеги працювали з цими проєктами, то ми знаємо, що вони не суперечать програмі партії «Голос». Тому як такої загрози бути статистами я не бачу, але погоджуюсь, що наголошувати на своїх пропозиціях і формувати свій порядок денний дуже важливо.

Сергій Смірнов

Фото зі сторінки Галини Васильченко у Фейсбуку

Інтерв'ю підготовлене за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проєкту «Прозорі вибори» та за участі експертів проєкту «Свідомі вибори»Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

   

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!