Хто переміг у голосуванні за проекти Громадського бюджету Львова. Інтерактивна мапа

33536 0
Серед великих проектів найбільше голосів набрали 5, а з малих у кожному районі реалізують по 7-8.

Сьогодні, 16 листопада, у Львові оголосили попередні результати голосування за проекти Громадського бюджету. Як розповів під час брифінгу начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Орест Файфурка, у голосуванні взяли участь більше 68 285 львів’ян, які віддали 106 100 голосів. 80% людей надали перевагу електронному голосуванню, третина з них голосували за допомогою мобільного телефону. Через ЦНАПи проголосували 15 тисяч людей.

Читайте також: Громадський бюджет Львова: як виправити хиби й досягти більшого?

«У порівнянні з минулим роком, цифри трохи менші, але була менша кількість проектів, і люди були активніші. Проекти-переможці, зокрема, набрали кожен більше 3 тисяч голосів», – каже Орест Файфурка.

Відтак, з 30 великих проектів перемогу здобули 5, а долю ще одного мають вирішити профільні депутатські комісії. Ідеться про проекти «Дай немовляті шанс на повноцінне життя» – сучасна палата інтенсивної терапії для новонароджених (5457 голосів), кафе-їдальня «Vydelka» в Оріяні (3656), сучасна лабораторія для дитячої лікарні (3569), дитячо-юнацький простір смачного та корисного дозвілля «Hobbit’s hole» (3494) та запуск міської мобільної служби домашніх візитів для сімей, які виховують дітей з групи ризику (3494). Ще одним проектом для реалізації може стати «І мертвим, і живим, і ненародженим» – дорога до Голосківського кладовища (3080 голосів).

За словами начальника управління «Секретаріат ради» Юрія Лукашевського, на великі проекти за попередніми розрахунками бюджету розвитку виділять не менше 14 млн.

Читайте також: Виграти і чекати. Чому втілення проектів громадського бюджету розтягується на роки

Що стосується малих проектів, то на їхню реалізацію заплановано виділити не менше 1,5 млн на кожен район. За ці гроші можна буде реалізувати 7-8 проектів. Орест Файфурка наголошує, що деяким освітнім проектам, що набрали велику кількість голосів, все ж доведеться поступитись проектам з категорії «Інше» через квоту.

У Галицькому районі переможцями стали проекти міжшкільної міської обсерваторії, арфа для музичної школи №2, їдальня в СЗШ імені Маркіяна Шашкевича, пригодницьке містечко для дітей, сквер «Скульптури», їдальня у школі №87, встановлення підйомників для людей з інвалідністю у 4 міській клінічній лікарні і за рішенням комісії – облаштування дворику на вул. Зарицьких, 40.

У Залізничному районі перемогли проекти відпочинкового простору для старшокласників школи №15, благоустрою території ліцею №75, огорожі школи, внутрішнього шкільного дворику НВК «Гроно», скверу на вул. Олени Кульчицької, 18, спортивного майданчика на вулиці Головатого-Яворницького, спортивно-ігрового майданчика «Зоряне містечко» і, можливо, сімейного простору на Лаврівського-Білогорщі.

У Личаківському районі переможцями стали проекти благоустрою території школи №42, ігровий простір у ДНЗ №67, сучасний шкільний простір у школі №29, нові доріжки у садку «Веселка», спеціалізований плавальний спортивний зал для дітей-сиріт і дітей з кризових сімей, школа єдиноборств та самооборони у Винниках, придбання біохімічного аналізатора та, можливо, сучасний ігровий майданчик на Винній Горі.

У Сихівському районі реалізують такі проекти: Media Centre for Education school 98, відновлення харчоблоку у школі-гімназії Шептицьких, громадський простір на території школи №69, їдальня у школі «Дивосвіт», музичні інструменти для музичної школи №8, обладнання для концертного залу ДШМ №5, безпечний рух на Вашингтона і за рішенням комісії – спортивно-ігровий майданчик у дворі на Антонича, 4.

У Франківському районі перемогли проекти простору на Повстанській, 12, закупівлі інтерактивної панелі, реконструкція їдальні в садку №131, укладання бруківки в ДНЗ №37, проект «Ми – здорове майбутнє», громадський простір у сквері на перетині вулиць Кульпарківської та Героїв УПА, спортивний майданчик у сквері біля «Кінескопу» і, можливо, зона відпочинку на вулиці Стрийській 52-76в.

У Шевченківському районі в межах втілення проектів закуплять білірубінометр для 3 міської лікарні, модернізують кисневу систему в реанімації новонароджених, проведуть благоустрій території ДНЗ №14, облаштують коворкінг, сенсорну кімнату психологічного розвантаження у школі №91, подвір’я у школі №100, громадський простір на Під Голоском і, можливо, зроблять відпочинково-спортивний комплекс на Рясне-1.

Читайте також: Перемагають згуртовані. Як виграти конкурс громадського бюджету

Автори проектів-переможців Наталія Ліпська (сучасна лабораторія для дитячої лікарні) та Олександр Козловський (дитячо-юнацький простір смачного та корисного дозвілля «Hobbit’s hole») розповіли, що перемогу можливо здобути, коли маєш важливу і хорошу ідею, дружню команду та віру в перемогу.

«Я не будівельник – я історик, але в нашій команді є будівельники, ще будуть журналісти і юристи. І вони не дозволять, щоб початок реалізації проекту затягнувся, бо це вкрай важливо для нас», – каже Олександр Козловський.

Юрій Лукашевський додав, що з 38 проектів-переможців минулого року на сьогодні реалізовано 19. Два проекти перенесли на наступний рік, а решту планують закінчити до кінця цього року.

«Потрібно виготовити проектно-кошторисну документацію, вона має пройти погодження, треба провести тендер, знайти підрядника і головне – якісно виконати роботи. Це не є швидко. І якість для нас є важливішою за темп», – каже Юрій Лукашевський.

Читайте також: Конкурс громадського бюджету не має бути битвою шкіл і садочків

Тепер постійна комісія законності, депутатської діяльності та свободи слова, постійна комісія фінансів та планування бюджету на своєму спільному засіданні відповідно до результатів голосування затвердять рейтинг проектів та визначать перелік проектів, рекомендованих до фінансування за кошти громадського бюджету Львова.

Нагадаємо, голосування, в якому взяли участь 137 проектів від містян, тривало протягом 1-15 листопада. Взяти у ньому участь могли не лише люди, зареєстровані у Львові, а й ті, хто тут вчиться, працює, має нерухомість або народився.

Олександра Бодняк

...

Читайте також: