Кімната для усамітнення та хобі-зона: яким буде новий колегіум УКУ у Львові

1860 0
Особливістю гуртожитку стане студентський центр, в якому зможуть працювати всі охочі.
Візуалізація: Український католицький університет

Візуалізація: Український католицький університет

Український католицький університет планує звести у Львові новий студентський гуртожиток на вулиці Стрийській, що стане частиною студмістечка. Новий колегіум УКУ планувався як віддзеркалення вже наявного, який збудували у 2012 році. Про це розповіли під час презентації нового колегіуму в Українському католицькому університеті.

Проте під час безпосередньої роботи над його плануванням вирішили вдосконалити та виправити помилки попереднього. І хоча новий колегіум фактично таки відзеркалюватиме попередній, функціонально він дещо відрізнятиметься. Окрім того, між двома гуртожитками буде коридор, який їх з’єднуватиме. У результаті обидві будівлі утворюватимуть літеру «С», що «майже як уківське три "с" – свідчити, служити, спілкуватися», – жартує магістр колегіуму Юрій Козловський.

У новому колегіуму орієнтовно житимуть 270 студентів, а також куратори формаційної програми. Загалом колегіум вміщатиме 300 мешканців, що на 50 місць більше, ніж у наявному, про що раніше розповів проректор УКУ з адміністрування і розвитку Мирослав Сеник у коментарі для Tvoemisto.tv.  

Окрім того, у старому колегіумі особливу увагу приділяли оселі «Емаус». У новому ж для друзів, як їх називають в УКУ, буде ще більше місця. Як повідомив Юрій Козловський, їх хочуть інтегрувати в уківську спільноту, щоб вони були більш видимі та присутні в студентському просторі.

Читайте також: Особливі люди роблять колектив особливим. Розмова на львівський кухні

На першому та цокольному поверхах розташовуватиметься студентський центр, вхід до якого буде з центрального входу. «Студентський центр – це родзинка нового колегіуму. Мабуть, це перший в Україні гуртожиток, у якому є простір не лише для його мешканців, а й для всіх охочих провести там час», – розповідає головний архітектор проекту Володимир Йосипчук. Таким чином до колегіуму запрошують не лише тих, хто там проживає, але й інших студентів УКУ та львів’ян. Як розповідають в УКУ, він стане своєрідним міксом Центру Шептицького та студентського гуртожитку. Новий колегіум буде скляним, тож буде видно, як у ньому вирує життя.

У новому гуртожитку УКУ блоки будуть розраховані на більшу кількість людей. У них житимуть по 15 осіб, які матимуть спільну вітальню посередині та два сан-вузли. А самі кімнати будуть більш мобільними, студенти зможуть їх облаштовувати так, як їм буде зручно. Також буде зона для відпочинку – тераса та великий фітнес-центр. Окрім того, виділять кімнати для студентських гуртків на зразок кіноклубу чи ігрового клубу. Робоча назва такого простору – хобі-зона.

Читайте також: Львів спить, Шептицький працює. Репортаж з першої цілодобової бібліотеки

Перед плануванням нового гуртожитку керівники проекту відвідали всі колегіуми та простори, де живуть студенти УКУ. «Виявилося, що  студенти найчастіше скаржаться на відсутність приватного простору, тож ми вирішили облаштувати невеличкі кімнати, де студенти зможуть побути наодинці або мати приватну розмову», – розповідає магістр колегіуму.

Як повідомляло Tvoemisto.tv раніше, згідно з містобудівною документацією, територія будівництва охоплює майже 4 га і призначена для будівництва навчальних закладів. Зазначається, що максимальна висотність будинків становитиме не більше 20,5 метрів. Окрім того, проектуванням нового гуртожитку для студентів УКУ займається приватна компанія «АВР Девелопмент». До початку будівництва в університеті сподіваються знайти всі необхідні кошти.

Ганна Аргірова 

 


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар