За якої умови пацієнт зможе розірвати угоду з лікарем. Деталі

5144 0
З 2017-го року розпочнеться реформа первинної ланки медицини, одним із нововведень є підписування контрактів з сімейними лікарями. Коли розпочнуть укладати угоди, чи залежатиме вибір лікаря від місця проживання та чи можна буде розірвати контракт і змінити свого спеціаліста розповів Павло Ковтонюк, заступник міністра охорони здоров'я.
www.absoluteworld.com

www.absoluteworld.com

Взірець контракту з лікарем та умови його підписання у МОЗ планують підготувати у січні-лютому 2017-го року, - повідомив Павло Ковтонюк сьогодні, 11-го січня, на прес-конференції у Львові. Але точно визначеної дати, коли львів'яни розпочнуть укладати угоди, немає. Усе залежить від того, коли і як регіон виконає всі обов'язкові умови для початку практичного втілення реформи.

Як зазначив заступник міністра, регіони розпочинатимуть вводити реформу за готовністю, яку визначатимуть виконням декількох умов: запровадження технічної можливості укладати контракти, наявності в лікарні комп'ютерів та електронних систем для ведення електронного реєстру пацієнтів і лікарів та забезпечення ефективної комунікації: як люди, так і лікарі повинні чітко розуміти, що відбувається і яка їх роль у втіленні нововведень. Перевірятиме дотримання цих вимог МОЗ, зокрема - Національна служба здоров'я. 

Читайте також: Найміть собі лікаря: українців очікує кардинальна реформа медицини

Важливо додати, що пацієнти зможуть розірвати угоду з лікарем у будь-який момент з власної волі. Заступник міністра охорони здоров'я пояснив, що технічно це втілюватиметься так: людина вибирає новго спеціаліста, реєструється до нього, а попередня угода анулюється автоматично.  

Також Павло Ковтонюк наголосив, що пацієнти фактично не платитимуть лікарям. За кожну зареєстровану за певним спеціалістом людину сплачуватиме держава з податків громадян. Але при цьому варто зауважити, що це стосується первинної ланки медицини, у яку не входять стаціонари та госпіталі.

Нагадаємо, до літа 2017-го року МОЗ планує вітлити 7 основних нововведень, що забезпечить старт ефективної реформи первинної ланки медицини.

Опублікувала Людмила Рубцова


Читайте також: