Літо у Львові: щоденна афіша культурних подій

1482 0
До кінця літа залишилось трохи більше місяця. Якщо ви не у відпустці, але все одно бажаєте гарно проводити час, Tvoemisto.tv щодня до кінця серпня пропонуватиме вам афішу культурних подій Львова. Так ви нічого не пропустите. Пропонуємо перелік подій на сьогодні, 28 липня.
фото: ukrexcurs.com

фото: ukrexcurs.com

Виставки

Виставка «Мустафа Джемілєв – незламний захисник свободи та прав людини»
Виставка візуалізує біографію Мустафи Джемілєва, лідера кримськотатарського народу, радянського дисидента. Людини, котра борючись за права своїх побратимів послідовно захищає універсальні ідеали свободи, демократії та прав людини у світі.

Час: 10:00 – 17:00

Адреса: пл. Ринок, 6, Львівський історичний музей

Вхід вільний.

Фотопроект «Ветерани» Саші Маслова. Відкритя

Проект «Ветерани» — це серія фотопортретів учасників Другої світової війни. Герої фото пов’язані з подією, яку неможливо порівняти з іншими моментами новітньої історії, зважаючи на грандіозні масштаби трагедії і впливу на наступні покоління. Проект «Ветерани» вже відомий в усьому світі, про нього писали Esquire, New Yorker, Washington Post, The Guardian і багато інших.

Спеціально для цього проекту фотограф подорожував країнами, де відбувалися військові дії. Фотографував і проводив інтерв'ю з людьми, залученими до військових подій, з метою зібрати «мозаїку» портретів. Фото представляють героїв, яким в минулому дісталися різні ролі: солдат, який побував на полі бою, колишній військовополонений, медсестра, інженер, партизан невеликого європейського села, мирний житель, на житті якого війна залишила глибокий слід.

Час: 17:00

Адреса: вул. Вірменська, 35, культурно-мистецький центр «Дзиґа»

Вхід вільний.

Соціальний арт-проект «Особлива виставка»

Це буде експозиція творів від людей з особливими потребами, можливість подивитись на світ їхніми очима: з безмежною щирістю та довірою. Свої роботи представлять особливі художники зі Стрия та з Дрогобича, підопічні соціальних центрів інклюзії Карітасу.

Час: 10:00 – 18:30

Адреса: вул. Коперника, 17, Культурно-мистецький центр «Львівський Палац мистецтв»

Вхід вільний

Фотовиставка «Богдановіч/Равський»

На виставці репрезентовані проекти авторства Мацея Богдановіча з проекту «Імітація правди. Невже?» та Євгена Равського з проекту «Halywood», об’єднаними в одному стилі колажу. Роботи художників – це яскравий приклад творення нових метафоричних нашарувань, де поєднані декілька рівнів подій в межах одного візуального стилю, що породжує дезорієнтацію глядача в історичному контексті.

Час:10:00 – 18:00

Адреса: вул. ак. Богомольця, Центр міської історії Центрально-Східної Європи

Вхід вільний.

Виставка екологічного плакату «30+5»

Міжнародна плакатна акція «30 + 5» – це тематична колекція екологічних плакатів дизайнерів з 24 країн світу, котрі створили роботи, що відображають ставлення до минулих катастроф в історії, акцентувавши увагу на розумінні майбутнього розвитку людства.

Мета акції — привернення уваги львів’ян до екологічної проблематики сьогодення, методом мистецької репрезентації впливу наслідків найбільших техногенних аварій (Чорнобиль, Фукусіма) на рівні глобального осмислення відповідальності людини за суттєві зміни, що відбуваються в екосистемі Землі.

Час: 00:00 – 00:00

Адреса: Парк культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького

Вхід вільний.

Виставка Галини Дудар «Скарбонка на хатку»

Скарбонка у перекладі з польської значить «скарбничка». А отже на виставці ви зможете оглянути різноманітні хатки-скарбонки, які приносять удачу та щастя власнику! Кожна хатка має свій настрій і малюнок з закодованими магічними символами.

Час: 06:00 – 23:00

Адреса: пл. Ринок, 13, художня галерея «Щось цікаве»

Вхід вільний.

Фотопроект Наталії Ратушної «Жінка: романтична і одержима»

Цього разу в об’єктиві журналістки та фотохудожниці Наталії Ратушної – жінка. Одна жінка в різних життєвих ситуаціях, які були і які б могли відбутися. Фотохудожниця хотіла показати такий віртуальний, вимріяний світ своєї героїні, яка завжди в пошуку і завжди оптимістично сприймає світ реальний і світ віртуальний. Десь у пориві, бажанні заробити більше грошей ця жінка подалась у чужу країну, як і сотні, тисячі інших українок-заробітчанок, перетворивши свої мрії на добровільне ув’язнення.

Час:10:00 – 22:00

Адреса: вул. Вірменська, 35, Арт-кав’ярня «Квартира, 35».

Вхід вільний.

Арт-проект «Килим. Сучасні українські митці».

Ідея масштабного всеукраїнського проекту «Килим. Сучасні українські митці» – об’єднати традиційне мистецтво і сучасне, актуалізувати етнічну культуру і надати додаткових «народних» смислів актуальному арту. На виставці будуть представлені живопис, скульптура, інсталляції та відео-арт. Серед учасників – Роман Мінін, Назар Білик, Степан Рябченко, Артем Волокітін, Тетяна Малиновська та інші.

Час: 10:00 – 18:30

Адреса: вул. Коперника, 17, Львівський палац мистецтв.

Вхід: вільний.

Виставка живопису Ірини Сухомлин «У вирі кольору».

Ірина Сухомлин - київська художниця. Закінчила Національну академію керівних кадрів культури та мистецтва за спеціальністю мистецтвознавець експерт. Вона працює у стилі абстрактного пуантилізму.

Час: 9:00 – 22:00

Адреса: вул. Котлярська, 8

Вхід вільний.

Проект малярства Юлії Ліньової «Чорно-біле. Народжене вночі». Відкриття

Картини розповідають про роздуми, натхненні ніччю. Доповненням до екзистенційних тем слугує поєднання чорно-білих смуг, ромбів, трикутників. Контраст кольору символізує постійне чергування життєвих періодів: падіння – піднесення.

Час: 17:00

Адреса: вул. Вірменська, 35, культурно-мистецький центр «Дзиґа»

Вхід вільний.

Виставка «Новий Львів: історії, люди, простір»

Фотовиставка показує найхарактерніші для Нового Львова простори: парки, водні ресурси, архітектурні цікавинки – у їхній взаємодії з мешканцями. Фотографії та мапи з різних часів пропонують кілька образів Нового Львова.

Час: 10:00 – 18:00      

Адреса: вул. Запорізька, 20.

Вхід вільний.

Музика

Концерт гуртів The Troubled ( Київ) і The Twilighters (Харків)

The Troubled – тріо рок-н-рольних хлопців з Києва. Вони грають швидко і жорстко, мішають вогонь і воду у мідних трубах. Їх звук – це ядерний мікс сайкобіллі, панк-року і важкого блюзу.

За плечима групи виступи на найбільших субкультурних фестивалях України, виступ у Білорусі та випуск двох дисків на київському лейблі Young Blood.

The Twilighters – тріо з Харкова. Несамовита суміш старої школи сайкобіллі і неорокабіллі запрошує вас у світ сутінкового сайко-трансу. Хлопці нещодавно випустили свій перший альбом і готові його презентувати.

Час: 20:00      

Адреса: вул. Коперника, 17, Underground Club  

Вхід: 50 грн.

Читайте також: Музикант зі Львова записав пісенний альбом на вірші Тичини. Де послухати?

Література

Транскордонний літературний фестиваль «Місяць Авторських Читань 2016».

Протягом місяця Львів відвідають 31 письменник з Іспанії та 31 письменник з Чехії, Польщі, Словаччини і України. 28 липня тут відбудеться зустріч з української письменницею Іриною Цілик та з баскською поетесою і прозаїком Мірен Агур Меабе.

Час: 19:00      

Адреса: вул. Вірменська, 35. Культурно-мистецький центр «Дзиґа».

Вхід вільний.

Майстер-класи та лекції

Лекція літературознавців Данила Ільницького та Віктора Мартинюка «Після неминучого: Уявна мапа літературного Львова (±1939)»

Рік 1939-й став поворотним в історії Львова і в житті його мешканців. Придивляючись до цих змін, можемо говорити як про унікальність досвідів, так і про спільність доль – у масштабі ідивідуальному чи локальних спільнот, середовищ та груп. Однією з таких груп були письменники, чия роль з огляду на фах (чи то покликання) полягає власне у перенесенні індивідуального досвіду на рівень соціальної пам’яті. Різні письменники, що опинились під ту пору у Львові, згодом поверталися думкою до подій 1939-го, перебуваючи в різних літературах, подеколи розділених залізною завісою.

Час: 19:00      

Адреса: пл.. Ринок, 1, «Ратуша»

Вхід вільний.

 

Підготувала Ганна Беловольченко


Читайте також: