ЛОДА просить підвищити штрафи за спалення сухої трави у понад 200 разів

3724 0
Від початку цього року на Львівщині сталося вже більше 300 пожеж на площі понад 100 га.
фото: ЛОДА

фото: ЛОДА

Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА звернувся до уряду з пропозицією збільшити найменший штраф за спалення сухої трави до 42 тисячі гривень. Також пропонують штрафувати землевласників, орендарів та посадовців, які могли, але не зупинили порушників. 

Читайте також: У Львові підтримали петицію про заборону спалювання сухої трави

Як інформують у пресслужбі ЛОДА, відповідний проєкт закону з підписом голови Львівської ОДА Максима Козицького, вже направили прем’єр-міністру та парламентарям.

«Торік на Львівщині зафіксували понад тисячу пожеж на загальній площі понад 500 гектарів. За день тільки в Жовківському районі пожежники виїжджали гасити поля 19 разів. Наразі закон передбачає штраф для палія – від 170 до 340 грн, а для посадових осіб від 850 до 1190 грн. Проте зловити порушника на місці підпалу дуже важко. Інформаційні кампанії не допомагають», – розповідає заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Від початку цього року на Львівщині сталося вже більше 300 пожеж на площі понад 100 га. Притягувати до відповідальності порушників має право наразі лише Державна екологічна інспекція України та її громадські інспектори, єгері, посадовці мисливських угідь та уповноважені на охорону мисливського фонду.

«Ми пропонуємо підвищити штрафи, розширити коло осіб, які можуть складати протоколи про адміністративні правопорушення за випалювання сухої трави, а також штрафувати не тільки паліїв, а й тих, хто міг, але не зробив нічого для запобігання правопорушенням у межах своїх повноважень», – каже директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник.

За неналежне утримання закріплених за ними ділянок, передбачається також, штрафувати землевласників та землекористувачів.

Також у ЛОДА пропонують, щоб притягувати до адмінвідповідальності за ст. 77-1  (самовільне випалювання рослинності або її залишків) Кодексу України про адмінправопорушення могли посадовці від виконавчих органів сільських рад, поліція, а також держслужбовці з пожежної та техногенної безпеки.

Читайте також: «Наші люди досі спалюють суху траву». Як це працювати надзвичайником під час карантину

Штрафи вимагають збільшити від сорока (42040 грн) до шістдесяти (63060 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і – від вісімдесяти (84080 грн)  до ста (105100 грн) неоподатковуваних мінімумів для посадових осіб.

Щоб відповідні пропозиції змін до закону потрапили на розгляд ВРУ, вони мають пройти обговорення у депутатських комітетах.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!