Львів попрощався із Ларисою Крушельницькою

1398 0
На 89-му році життя померла українська львівська жінка-археолог, бібліотекознавиця, докторка історичних наук та професорка Лариса Крушельницька.
фото: День

фото: День

Сьогодні Львів попрощався з Ларисою Крушельницькою. Відому львів’янку, яка довший період свого життя присвятила роботі у Львівській науковій бібліотеці ім. В. Стефаника, поховали на Личаківському кладовищі в родинному гробівці.

Читайте також: Вона була орієнтиром. Слово в пам’ять про Ларису Крушельницьку

Довідка. Лариса Іванівна Крушельницька – єдина в світі жінка-археолог, яка організувала й успішно провела понад 50 археологічних експедицій, підсумком яких стали 206 наукових досліджень. Понад 170 з них опублікували. Вона відкрила і дослідила приблизно 60 пам'яток минулого, що принесли їй визнання в Україні та за кордоном.

Наукові інтереси Лариси Крушельницької охоплювали проблеми археології бронзової і ранньозалізної доби Центральної та Східної Європи. Вона вперше провела розкопки в гірських районах Карпат, де виділила низку виробничих осередків соляного виробництва, масштаб якого мав у стародавні часи велике економічне значення.

Читайте також: За океан і назад. Як книгозбірні з діаспори повертаються в Україну

Також Лариса Крушельницька була директором ЛНБ ім. В.Стефаника, головою археологічної комісії Наукового товариства ім. Шевченка, членом наукового товариства «Український історик» (США) та членом Львівської організації ЮНЕСКО.


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар