Львівгаз Збут відокремив аванс у квитанції

2957 0
Раніше обидві суми зазначали у одному рядку в платіжці, що на думку Антимонопольного комітету, вводило споживачів у оману.
Фото: ternopillive.com.ua

Фото: ternopillive.com.ua

У грудневих газових платіжках розділили на окремі рядки суму за фактично спожитий газ та рекомендований платіж. Нові платіжки львів’яни мали отримати до 20 січня. Про це пише Zaxid.net.

Антимонопольний комітет рекомендував ТОВ «Львівгаз Збут» розділити на окремі рядки обидва платежі, оскільки така інформація вводить споживачів у оману. 

Читайте також: Комунальна реформа. Що зміниться і чи зросте квартплата

«Оперативно були надані рекомендації «Львівгаз Збуту» переформатувати питання рекомендованого авансу, щоби було зрозуміло, доступно для споживача, що саме є оплатою за спожитий газ, а що є рекомендованим авансом», – розповів заступник голови, начальник першого відділу Антимонопольного комітету Сергій Оленюк.

У ТОВ «Львівгаз Збут» зазначають, що змінили програмне забезпечення і споживач зможе самостійно обирати суму до сплати. 

Читайте також: Загальнобудинкові лічильники газу встановлюватимуть лише за згодою мешканців

Нагадаємо, у листопадових квитанціях за газ з’явилася нова графа із зазначенням рекомендованого платежу, сума якого значно більша, аніж за фактично спожитий газ. Як повідомили у коментарі Tvoemisto.tv у «Львівгаз Збуті», «рекомендований платіж» не є обов’язковим до сплати. Це лише прогнозована вартість спожитого газу у наступному місяці. Ця сума вираховується за спеціальною формулою: середньорічний об’єм споживання газу множать на місячну відсоткову частку, яка встановлена в Кодексі газорозподільних мереж для різних груп споживачів.

Нову графу про рекомендований платіж ввели у зв’язку з прийняттям нового житлово-комунального законодавства, яке передбачає сплату пені за протермінований платіж, що становить 0,1% за кожний день протермінованого платежу. Нововведення почнуть діяти із 1 січня 2019 року. Проте у «Львівгаз Збуті» говорять, що таким чином хочуть застерегти споживачів від сплати штрафу в майбутньому.


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар