Львівська опера «Лис Микита» претендує на Шевченківську премію

1384 0
Це унікальна казка, бо вона для дітей і для дорослих, смішна і водночас містить серйозну мораль.
Фото: Львівська опера

Фото: Львівська опера

Опера Івана Небесного «Лис Микита» у постановці Львівської національної опери увійшла у другий тур у номінації «Театральне мистецтво» на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2021 року. Про це повідомили у Львівській ОДА.

Читайте також: Опера «Лис Микита»: сучасний бестселер

Нагородження переможців традиційно відбувається 9 березня, у день народження Тараса Шевченка.

«У нашому випадку – це справжній бестселер, але вже оперний, для сімейного перегляду, Дійство, у якому органічно поєднуються розважально-авантюрний та сатирично-викривальні змісти й підтексти. І важко сказати, чого  тут більше: людського в звіриному світі чи, навпаки, звіриного у людському?»− зазначив режисер Василь Вовкун. 

Опера Івана Небесного за твором Івана Франка «Лис Микита» була написана спеціально на замовлення театру, щоб розширити сучасний український оперний репертуар для дітей. Її прем’єра відбулася у Львівській національній опері наприкінці лютого 2020 року, ще до початку карантину. 

ТОП-7 фактів про оперу «Лис Микита» Івана Небесного:

  1. В основі лібрето опери – однойменна поема Івана Франка. Перша поява цього твору відбулася на сторінках дитячого двотижневика «Дзвінок» у 1890 році – рівно 130 років тому. «Я найбільше люблю свого «Лиса Микиту», тому, що я його написав для своїх дітей…» – говорив Іван Франко. Першими слухачами і читачами цього твору були діти письменника – Андрій, Тарас, Петро та Ганна.
  2. Опера «Лис Микита» була написана Іваном Небесним спеціально на замовлення театру, з ініціативи лібретиста та режисера Василя Вовкуна. Від моменту пропозиції, композитор працював над нею три роки.
  3. Оперу постановники рекомендують для сімейного перегляду, адже за начебто дитячою казкою та розважальним сюжетом, гумором і пригодами хитрого Лиса, ховаються гострі та завжди актуальні соціальні питання. Неймовірні костюми людо-звірів, які мають елементи камуфляжу, розроблені художницею Ганною Іпатьєвою.
  4. В оркестрі, поряд із традиційними інструментами, колоритно звучать українські народні – цимбали, бандура, ліра і трембіта. Диригент-постановник опери – американський диригент українського походження Теодор Кучар, диригентка – Ірина Стасишин, а хормейстер – Вадим Яценко.
  5. Опера «Лис Микита» містить не лише музичне вирішення, алей хореографічні номери і акробатику на повітряних полотнах. Хореограф вистави – італієць Марчелло Алджері.
  6. Художника світла для цієї постановки запросили із Литви – це Арвідас Буйнаускас, який, зокрема, співпрацює з групою «Океан Ельзи», створюючи незабутні візуальні образи їх концертів.
  7. Чи не вперше в українській сучасній опері використані новітні технології 3D-мапінгу, які створили Світлана Рейніш та Юрій Костенко, які співпрацюють з брендами Ferrari, Mercedes, Coca Cola.

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!