Львівська письменниця Галина Шиян отримала літературну премію Євросоюзу

1623 0
Автори-переможці Премії отримують грошову винагороду 5 тис. євро, а також підтримку від програми «Креативна Європа», що спрямована на переклад та міжнародну промоцію їхніх творів.
Фото: Halya Kerosina Shyyan

Фото: Halya Kerosina Shyyan

Львів’янка Галина Шиян здобула Літературну премію Європейського Союзу за свій новий роман «За спиною», який вийшов навесні у видавництві «Фабула». Про це повідомляють у PenUkraine.

Читайте також: Що читають українські письменники та їх діти?

У романі йдеться про 27-річну успішну українку, життя якої різко змінилося, коли її хлопцеві прийшла повістка в армію. Війна підштовхне героїню до переоцінки власних цінностей та ухвалення непростих рішень.

Як пояснюють члени українського журі Премії, цей роман не просто стилістично вправний і зрілий, але й важливий для сучасності, адже вписує війну в Україні в універсальний людський контекст.

«Авторка переводить цю війну з безпечної рубрики "десь там на дикому Сході" у тривожну рубрику "тут, у нашій спільній Європі". Бо цей конфлікт – справді тут, на нашому континенті, і він у той чи інший спосіб стосується всіх нас, європейців», – вважає журі.

Читайте також: Скільки треба заробляти жінці, щоб чоловік сидів удома з дітьми

Лауреатів премії оголосили учора, 22 травня, у Брюсселі. Автори-переможці Премії отримують грошову винагороду 5 тис. євро, а також підтримку від програми «Креативна Європа», що спрямована на переклад та міжнародну промоцію їхніх творів.

 

 


Читайте також: