Львівські науковці створили безпілотник. Фото

1180 0
За минулий рік львівський безпілотник почав приносити прибутки.
Фото: lp.edu.uа

Фото: lp.edu.uа

У НУ «Львівська політехніка» науковці Інституту геодезії сконструювали безпілотник Arrow. Про це інформує прес-служба університету.

За словами керівника проекту, завідувача кафедрою фотограмметрії та геоінформатики професора Володимира Глотова, за минулий рік університетський проект почав приносити прибутки. 

Львівський безпілотник Arrow у Політехніці створювали спільно з київською компанією, яка розробила конструкцію міні-літака. У Львові ж удосконалили фотограмметричну частину та опрацювання цифрових зображень.

Читайте також: Не без клепки. Шість винаходів учнів Львівського технологічного ліцею

«Якщо порівняти американський безпілотник фірми Trimble і наш, то вони різняться не лише класом, технічними характеристиками, а й зовнішнім виглядом (на світлині). У нашій моделі встановлено гіростабілізатори – це дозволяє проводити класичне аерознімання з кутами нахилу знімання, що не перевищують 3–5 градусів; є парашутна система, яка дозволяє у разі непередбачених обставин здійснити м’яку посадку, оскільки для нас важливо зберегти літак з дорогою цифровою камерою неушкодженим», – розповів керівник проекту Володимир Глотва.

Безпілотник львівських науковців має вагу 8 кілограмів, швидкість – до 140 км за годину та максимальну висоту – 3 тисячі метрів. Апарат можна запустити у повітря як із рук, так і з катапульти. Пристрій може перебувати у повітрі до півтори години і передавати зображення на відстань до 20 кілометрів.

Особливістю львівського безпілотника є можливість отримати зображення з мінімальними кутами нахилу. Окрім цього, порівняно з апаратами інших фірм, львівський винахід значно дешевший. 

Вікторія Ейсмунт

 

...

Читайте також: