Львівські студенти винайшли пов’язки, які рятують життя

2365 0
На кафедрі органічної хімії Національного університету «Львівська політехніка» розроблено унікальну технологію закріплення гідрогелю до поверхні полімерів, яка стала основою для створення гідрогелевих медичних засобів (пов’язок), які вже рятують життя українців, зокрема – бійців у зоні АТО.
фото: www.youtube.com

фото: www.youtube.com

Розроблені гідрогелеві пов’язки, у порівнянні з аналогами, набагато краще захищають рану від механічних пошкоджень, а наповнення їх лікарськими препаратами широкого спектру дії (знеболюючими, бактеріостатичними, терапевтичними, гемостатичними) дозволяє гнучко підходити до лікувального процесу і враховувати індивідуальні особливості пацієнта та стадії загоєння рани. Про це йдеться у розділі «Наука» на сайті університету.

Читайте також: Львів’ян просять здати кров для поранених бійців

Фізико-механічні властивості гідрогелів дозволяють виготовляти пов’язки великих розмірів (навіть «протиопікові покривала»), які використовують для екстреної допомоги при обширних опікових пошкодженнях шкіри. Технологія виготовлення пов’язок забезпечує відсутність алергічної реакції. Винахід пройшов всі клінічні випробування та державну сертифікацію. Гідрогелеві пов’язки вже рятують життя українців, зокрема, в зоні АТО.

Детальніша інформація – у телепрограмі «Винахідник». 

Опублікувала Юлія Сабадишина


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар