Львівські студенти запросили Папу Франциска відвідати Україну

1996 0
Після зустрічі Папи Римського Франциска з Московським Патріархом, львівські студенти звернулися з відкритим листом до глави Католицької церкви з проханням відвідати Україну, щоб особисто ознайомитися із ситуацією, яка склалась в нашій країні.
фото: dt.ua

фото: dt.ua

Конференція студентів Українського католицького університету (вищий орган студентського самоврядування) прийняла рішення звернутися із відкритим листом до Папи Римського та запросити Його відвідати Україну.

Підписана спільна Декларація Папи Франциска та Патріарха РПЦ Кирила породила ланцюжок негативних коментарів, емоцій, відгуків. «З’явилася думка, що було би добре цей ланцюг перервати та спонукати один одного, і в міру можливого Святішого Отця та Ватикан до іншого способу мислення про Україну. Ідея проста – найкращий спосіб переконатися в тому, що картина, яку представляє Росія та Російська православна церква, зокрема, щодо подій в Україні, є спотвореною та хибною – стати учасником цих подій та відвідати Україну, зустрітися з українською молоддю», - розповідає  голова Ради студентів УКУ Михайло Шелемба.

Читайте також:  Три тези Папи Франциска про війну в Україні

«...Ми не професійні богослови, щоб фахово оцінити Декларацію, підписану Вами спільно з Патріархом Московським у Гавані. Проте ми відчули, що Вам треба краще пізнати Україну. Тому й визріло просте рішення: запросити Вас відвідати її. Найкраща «Вікіпедія» – це людські серця, а ми готові їх перед Вами розкрити.

Наше покоління, що мріяло про щасливе життя в мирі і благоденстві, опинилося раптом посеред війни, ініційованої Російською Федерацією. Військові аналітики можуть називати цю війну гібридною – начебто її нема. Але смерть не буває гібридною: ми щодня втрачаємо друзів, втрачаємо молоді життя...», - йдеться у зверненні.

Звернення розміщено онлайн, щоб під ним могли підписуватися люди зі всієї України, незалежно від місця проживання чи віросповідання. І у такий спосіб спонукати людей, які визначають певне бачення України у Ватикані прислухатися до голосу молоді.

Слід зазначити, що це вже не перше запрошення Папи Франциска до України. ВІдповідні звернення надходили і від Греко-католицької та Католицької церков в Україні, а також від Президента Петра Порошенка. Архиєпископ Мечислав Мокшицький (митрополит Львівський РКЦ) додав, що у разі, якщо Папа відвідає Україну, то обов’язково приїде й до Львова, адже тут найбільша кількість католиків. 

Опублікував Ігор Саджениця

...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!