Львівські сувеніри замість китайських: у місті з’явиться квартал ремісників і хата гончара

5120 0
У Шевченківському гаю з’явиться «Хата гончара», а на одній із площ Львова створять «квартал ремісників», де місцеві митці інтерактивно виготовлятимуть сувеніри на продаж. Про це Tvoemisto.tv розповів Андрій Сидор, президент Львівського туристичного альянсу.
фото: www.dothanfamily.com, yarmarok.lviv.ua, www.devidpochyty.com, play.google.com

фото: www.dothanfamily.com, yarmarok.lviv.ua, www.devidpochyty.com, play.google.com

«Туристичний альянс планує запровадити програму «Львівський сувенір», аби хоча б 30% сувенірів, які купують у Львові, були справді виготовлені тут, а не завезеними з Китаю», – зазначив Андрій Сидор під час дискусії «Львів туристичний. Як покращити інфраструктуру міста». Під час відкритих зборів Львівського туристичного альянсу у коментарі Tvoemisto.tv він розповів детальніше про проект та найближчі плани.

«Львівський сувенір» буде певним знаком якості, яким маркуватимуть продукцію. Це означатиме, що ці сувеніри зроблені саме у Львові. Окрім того, будемо заохочувати великих виробників сувенірів, які створюють продукцію для закордону, аби вони субсидіювали, наприклад, львівських ковалів, склярів, свічкарів чи гончарів, – зазначив Андрій Сидор. – Умовно кажучи, якщо окремому львівському реміснику-гончару для того, аби робити вази з логотипом Львова у кількості 200 штук на місяць, потрібні лише верстат і пічка для обпалювання, – то ми спільно з виробниками думатимемо, як у вигляді гранту придбати ці речі».

Читайте також: А полякам тут комфортно? Чого бракує туристам у Львові

За його словами, у рамках проекту «Львівський сувенір» є вже перша домовленість із Шевченківським гаєм. «Хочемо там зробити «Хату гончара». Зараз там завершуються проектні роботи. Зміниться вхід до Гаю: нинішній головний вхід стане службовим, а основний вхід буде згори. Відповідно, першою хатою після цього входу буде «Хата гончара». Це перспектива весни 2017 року, – розповів президент Туральянсу. – Великі виробники готові поставити там пічку та гончарне коло. Будемо запрошувати гончарів, які інтерактивно вироблятимуть львівські сувеніри».

Читайте також: У Шевченківському гаю у Львові збудують сучасний візит-центр. Фото

Також Туристичний альянс працює над тим, аби одна з площ Львова перетворилася на так званий «ремісничий квартал». «Ми вивчаємо досвід інших країн. Дуже гарно це працює в Барселоні. Там є цілий район ремісників: можна і подивитися, як щось виготовляють, і одразу ж придбати. Заходячи туди, туристи розуміють, що мають нагоду купити зроблені саме в Барселоні сувеніри», – додав Андрій Сидор.

Наприклад, ось так на очах у туристів у Барселоні майстер-шкляр виготовляє сувеніри:

Нагадаємо, у Народному музеї архітектури та побуту «Шевченківський гай», планують спорудити сучасний візит-центр із вигодами. Директор музею Роман Назаровець спеціально для Tvoemisto.tv розповів, коли планують розпочати будівництво, скільки воно коштуватиме і яку користь принесе відвідувачам «гаю».

Спілкувалась Юлія Сабадишина


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар