У Львові відбудеться фестиваль автентичного мистецтва: що відвідати?

4620 0
У неділю, 20 вересня, у Музеї народної архітектури та побуту у Львові відбудеться VIІ Фестиваль автентичного мистецтва «Веретено».
фото: lviv-online.com, nice-places.com

фото: lviv-online.com, nice-places.com

Пізнавати свої духовні корені, з повагою приймати їх від наших батьків та з любов’ю передавати їх нашим нащадкам,– таким є завдання фестивалю автентичного мистецтва «Веретено». За словами організаторів, особливістю фестивалю є участь у ньому не виконавців, а носіїв первинного фольклору, які в обрядовій формі розкривають модель життя наших предків.

Основу програми фестивалю» Веретено» складають давні весільні обряди із Поділля, Гуцульщини, Полісся, Київщини, Буковини. Кожен, хто відвідає фестиваль, отримає можливість поринути у атмосферу давнього весілля, відчути себе гостем, скуштувати весільного калача, отримати частування від старости та забавитись із троїстими музиками.

Обряди представлені на фестивалі:

·  «Покривання молодої»

·  «Весела старостіна»

·  «Випікання короваю»

·  «Весільний  поїзд гостей»

· «Ой на Івана та й на Купала».

На фестивалі також діятимуть майстер-класи:

· Автентичного танцю

· Плетіння із соломки

· Ляльки-мотанки «нерозлучники» 

· Рогозоплетіння

· Прядіння

· Ткацтво.

На фестивалі буде представлений проект «Придане» - показ-дефіле, у якому задіяні рідкісні колекції народного вбрання музейних збірок, колекції українських дизайнерів, виставка світлин та ілюстрацій «Українське весільне вбрання» за участю модельних агенцій «Bravo-model» та «Maxi-models», колекція «Жінки мого роду», виконана на основі подільської вишивки. Автор - Христина Рачицька.

У рамках проведення автентичного фестивалю «Веретено» відбудеться «Благодійний ярмарок» обрядового печива. Усі виручені кошти будуть передані на лікування поранених в зоні АТО.

Опублікувала Наталія Середюк

Читайте також: