Львів’ян запрошують на тематичну екскурсію-прогулянку по модерній архітектурі Львова

3934 0
Центр міської історії розпочинає у Львові серію екскурсій серію міських прогулянок (city-walks) на основі проекту Інтерактивний Львів. Перша з них буде присвячена архітектурі модернізму у центральній частині Львова з фокусом на пам'ятках архітектури функціоналізму 1930-х рр. Друга – вулиці Богомольця.
Фото: skyscrapercity.com

Фото: skyscrapercity.com

Перша з них відбудеться у суботу, 9 квітня, о 13:00 год. і буде присвячена архітектурі модернізму у центральній частині Львова з фокусом на пам'ятках архітектури функціоналізму 1930-х рр. Чому ці будівлі є свідченням інновацій у архітекторі і що особливого була саме у Львові міжвоєнного періоду? Прості форми — це не лише нова естетика, але й перехід до використання сучасних будівельних матеріалів і конструкцій: металу, залізобетону, до повсюдного впровадження централізованих інженерних мереж. Саме у цей час створилися уявлення, що таке зручне і продумане планування квартир, які мають вплив до сьогодні. Навіть більше, саме у цей час формувалися і втілювалися нові підходи до планування і будівництва міст загалом — поява генеральних планів, відмова від квартальної забудови із тісними подвір'ями-колодязями, та ін., а також активний рух на озеленення міста і його окремих вулиць. Ця прогулянка — це також нагода обговорити, чому такою незначною була (і все ще залишається) увага до цих пам’яток і спадщини міжвоєнної архітектури та урбанізму? Основою екскурсії є багаторічне дослідження історика архітектури Юлії Богданової з Львівської Політехніки, в тому числі для проекту «Архітектура 1918-1939 рр. у Львові» в рамках «Інтерактивного Львова».

Друга екскурсія у неділю, 24 квітня, о 13:00 год. зосередиться на вулиці Богомольця. Ця невелика вулиця у центральній частині міста, реалізована у 1903-1908 рр. є непересічним прикладом міського планування: вона була першою у Львові, задуманою як цілісний проект, що є архітектурним ансамблем зосередженим довкола невеликого скверу. Кожен будинок є неповторною пам'яткою архітектури у стилі сецесії, де зберігається чимало декоративної автентики. У основі екскурсії — дослідження «Сецесійний ансамбль вулиці Богомольця» архітекторки Ольги Заречнюк та результати усноісторичного дослідження «Історія однієї вулиці», які реалізовувалися у Центрі міської історії з 2007 року.

Усі прогулянки є безкоштовними, слід попередньо зареєструватися.

У квітні прогулянки вестиме координаторка проекту «Інтерактивний Львів», архітекторка Ольга Заречнюк. Серія прогулянок триватиме від квітня до жовтня. У наступні місяці до серії міських прогулянок долучаться також інші автори досліджень.

Джерело: офіційна сторінка Центру міської історії Центрально-Східної Європи.

Опублікував Ігор Саджениця


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!