Львів’янам розкажуть про єврейські шлюбні контракти

1859 0
У четвер, 16 жовтня, у Львові професор Шалом Цабар прочитає лекція на тему «Ілюстрований єврейський шлюбний контракт – Дзеркало єврейського мистецтва та життя впродовж сторіч». Всі охочі зможуть дізнатися про традицію укладання шлюбних контрактів.

Кетубба (кетуббот), або єврейський шлюбний контракт, – це унікальний історично-художній документ. Жоден інший предмет із Юдаїки не дає сучасному дослідникові такого багатства текстової та візуальної інформації. Уцілілі контракти засвідчують шлюби представників різних єврейських класів, які мають широку географію життя в різних громадах, і про яких іноді нічого не відомо, крім інформації із самого контракту, інформують у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи.

Повний контракт включає на одній сторінці точну дату і місце його укладання, імена людей, які його укладають і використовують, їхній соціальний стан, імена головних діячів громади, докладні переліки приданого та їхня фактична цінність у місцевій одиниці виміру тощо. Це фактична інформація доповнюється в окремих громадах привабливими барвистими ілюстраціями, які представляють популярні візерунки з місцевого декоративного мистецтва, а також символічні мотиви, що позначають весілля та ідеали єврейського сімейного життя. Ілюстрований контракт досяг свого художнього піку в Італії XVII-XVIII сторіч, коли найповажніші єврейські сім'ї змагалися один з одним за зовнішню привабливість контракту. Гарно оформлені контракти були відомі і серед сефардських євреїв у Європі і серед багатьох єврейських громад у країнах ісламу.

Лекція англійською мовою супроводжуватиметься синхронним перекладом. Лекція розпочнеться о 18:00 у Центрі міської історії (вул. Богомольця, 6).

Довідка:

Проф. Шалом Цабар – доктор філософії із історії мистецтва (Каліфорнійський університет в Лос-Анджелесі); професор єврейського мистецтва та фольклору (Єврейський університет в Єрусалимі). Його дослідження і публікації присвячені історії єврейського мистецтва, Біблії, темі Єрусалима і Храму в мистецтві, івриту в християнському мистецтві, єврейському народному мистецтву, ефемерам і матеріальній культурі, обрядам та звичаям євреїв у Західній Європі і на мусульманському Сході , амулетам і єврейській магії, юдаїці Ізраїлю і ефемерною. Опублікував ряд книг і численні статті на ці теми.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!