Львів’яни матимуть онлайн-доступ до геоінформації про обласне містобудування

1932 0
У Львові презентували інтернет-ресурс, що зробить відкритою інформацію про обласне містобудування, розвиток територій на Львівщині та систематизує наявну документацію.
Фото: adm-pl.gov.ua

Фото: adm-pl.gov.ua

Про це повідомляє прес-служба Львівської облдержадміністрації.

Оксана Ткачук, т. в. о. директора Департаменту архітектури та розвитку містобудування, наголосила, що серед можливостей інформаційного ресурсу «головне – це зручний доступ до містобудівної документації, можливість надавати заявки і отримувати послуги через сайт». Введення загальних статистичних даних дозволить громадянам відслідковувати стан та розвиток територій, стан розроблення містобудівної документації тощо. «А в майбутньому з’явиться можливість перегляду етапів будівництва об’єктів».

Чим на практиці буде корисний цей портал?

Як пояснив у коментарі для Tvoemisto.tv  Богдан Гой, доцент Кафедри дизайну архітектурного середовища Інституту архітектури НУ «Львівська політехніка», практичне значення проекту полягає в тому, що переведення документації в електронний формат зробить інформацію про обласне містобудування динамічною і прозорою. Часто те, що відбувається в одному населеному пункті, не узгоджено із сусідніми. А порівнюючи декілька креслень можна знайти неточності й невідповідності. Наявність геоінформаційного онлайн-ресурсу дасть громадянам можливість користуватися даними містобудівного кадастру (упорядкованої системи інформації про положення об’єктів – Авт.) й відслідковувати темпи розвитку території області.

Як працюватиме інформаційний ресурс?

Богдан Гой зауважив, що на Львівщині працюватиме 2 геоінформаційних сайти, проекти яких з’явилися паралельно й за ініціативи Департаменту архітектури та розвитку містобудування почали співпрацювати.

Геоінформаційний портал містобудівного кадастру, безпосередньо представлений на презентації, вже працює у демо-версії. На ньому можна знайти вихідні дані, щоб працювати з інформаційною системою. «Однак подальше наповнення цього сайту – справа не одного десятиліття, - зауважує пан Богдан. – Це зумовлено особливістю роботи геокадастру, постійними змінами в містобудуванні та природних особливостях території».

Поруч із цим, за ініціативи Західноукраїнського архітектурного порталу буде створено ще один сайт, простіший за програмним забезпеченням, але не менш корисний. «Цей продукт буде якісно відрізнятися від зроблених попередньо, оскільки тепер буде створено стабільну базу даних львівської області, яка не змінюватиметься в залежності від того, хто її обслуговує», - пояснює Богдан Гой. При цьому проект планують втілювати одразу, починаючи зі звичайних файлів із кресленнями, доступ до яких буде відкритий усім охочим. Громадськість отримає інформаційний портал, своєрідний бібліотечний каталог, щоб люди бачили, які є плани, що роблять у містобудівній раді, щоб вносити зміни до їх погодження, а не опісля.      

Реалізація обох проектів триває, здійснюється коштом державного бюджету й завершиться, за планами, до січня-лютого 2017 року.

Підготувала Людмила Рубцова


Читайте також: