Львів’яни скаржаться на незручний графік Екобусу. Пояснення

5045 0
Кілька років у місті діють два пересувні екобуси, які збирають відпрацьовані люмінесцентні лампи та батарейки, що здають на утилізацію львів’яни. Однак захист довкілля дається нелегко: у соцмережах містяни коментують, що графік зупинок бусів не зручний, а локації не зовсім логічні. У чому причина та що із цим робити Tvoemisto.tv поцікавилося в очільника управління екології та благоустрою міськради.
Фото: tvoemisto.tv

Фото: tvoemisto.tv

«Львів’яни здають батарейки й лампи досить активно: наприклад, за кілька годин стоянки на площі Ринок вдалося зібрати 278 ламп», - повідомив Андрій Галушка.

За його словами, графік «Екобусу»  розробили й ухвалили у міськраді, коли запроваджували його роботу. «Така ухвала, так чи інакше, є обов’язковою для виконання», - зауважив очільник управління екології та благоустрою. Цей графік висвітлюють на сайті, фейсбуці, та моніторять.

Читайте також: Для утилізації у Львові збирають лампи та батарейки. Графік на січень-лютий

«Ми притримуємося графіку, який вперше затвердили в місті й Україні, - пояснив він. – Розуміємо, що він не ідеальний, будемо прислуховуватись і корегувати, на сьогодні ж просимо людей максимально підлаштовуватись».

Андрій Галушка радить моніторити графік «Екобусу», який постійно публікують на сайті чи фейсбуці й підшуковувати найбільш комфортні для себе час та місце здачі. До прикладу, якщо сьогодні вам задалеко до місця зупинки, подивіться графік на наступні тижні й визначтеся, коли вам підійде прийти й здати свої батарейки чи лампи.

Екоактивісти наголошують: якщо викинути лампочку у смітник, то в навколишнє середовище вивільняться небезпечні ртутні випари. Вони закликають львів’ян в першу чергу піклуватися про місце, де живуть, і здавати такі речі на знешкодження й перероблення.

Додамо, неправильна утилізація холодильників, комп’ютерів, телевізорів тощо також призводить до вивільнення небезпечних речовин у навколишнє середовище, тому їх не можна викидати на смітник загального користування. У місті працює 2 пункти прийому, куди львів’яни можуть здати великогабаритну техніку та електронні відходи.

Спілкувалася Людмила Рубцова


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!